Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez szerintetek nem pfátlanság?...

Ez szerintetek nem pfátlanság? Szoktatok szólni érte vagy akár negatív értékelést adni?

Figyelt kérdés

Megbeszéltek egy adásvételt. Van úgy, hogy az ember lemondja, de amikor az eladónak ez eröfeszítésébe kerül, akkor véleményem szerint pfátlanság visszalépni. Mondom a példát velem mi volt:

Írtak egy hirdetésemre, de az akor épp eladás alatt volt. Mondtam a vevőnek, hogy tudok szerezni egy másik példányt. Meg is tettem, elvittem a megbeszélt helyre, erre aznap később ír, hogy bocsi de mégsem aktuális.


2022. nov. 22. 07:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Így tegyen szívességet az ember...
2022. nov. 22. 07:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt bele kell kalkulálni minden eladásba hogy akkor is keszséges vagy e ha a vevő eláll.

Ha nagy teher beszerezni vmit vagy koltseg, előleget, foglalót is szoktak kérni.

2022. nov. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Belekalkulálom persze, attól még kcsögség. Én voltam a hlye, valóban előleget kellett volna kérjek
2022. nov. 22. 07:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ott hibáztál, hogy másikat akartál neki szerezni, ez nem a te dolgod, ezt majd megoldja ö maga. (Ahogy tette is)

Az üzleti témákban nem kell szivességet tenni, csak a korrekt üzletet lebonyolítani: te hirdetsz valamit, valaki megveszi, te odaaod ö meg fizet. Aki lekésett, az nem a te problémád.

2022. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az oké 4, de most nem ez a kérdés.
2022. nov. 22. 08:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De, ez a kérdés, ha nem mentél volna bele ilyen értelmetlen ötletbe, nem lenne semmi gond.

Másrészt meg add el ezt is és a probléma meg van oldva.

2022. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem foglalózta le, ezért joggal gondolhatta, hogy neked ez nem probléma/el tudod adni másnak is.


Nem csinált semmi rosszat. Igazából te indultál el beszerezni valamit, ami nem is állt rendelkezésedre azért, hogy aztán azt (gondolom haszonnal) eladd. Ő meg lehet, talált olyat, akinek tényleg volt, és plusz haszon nélkül is eladta.

2022. nov. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!