Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azokat a férfiakat, akik nemi...

Azokat a férfiakat, akik nemi erőszakot követtek el miért nem kasztrálják plusznak a börtön mellé? Miért csak börtön jár?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 15:57
1 2 3 4 5 6
 1/59 hollófernyiges ***** válasza:
98%
Mert a tolvajnak sem vágják le a kezét.
2022. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
76%
Mert a testi csonkítás nemigazán menő. Elvileg a büntetésvégrehajtás lényege a re-integráció, azaz, hogy megtanítja a bünözőt, hogy hogy akellene élnie. Ez jobb helyeken működik, kevésb jókon (pl itthon) nem. De ha működne, elégséges lenne ahhoz, hogy a jövőben az elkövető ne kövesse el újra a nemi erőszakot.
2022. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
94%
Visszaesőknél én bevezetném.
2022. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
79%

Nigériában bevezették ezt a törvényt. Teljességgel támogatnám, hogy mindenhol tegyék ezt.

[link]

2022. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
17%

Mi indokolja?


Pusztán büntetés önmagáért? Akkor eléggé következetlen lenne a büntetőjog, hiszen még gyilkosság esetén sem jár hasonló retorzió.


A megelőzés miatt? Semmi nem bizonyítja, hogy hatékony lenne, vagy hogy az illető ne élné-e ki mostantól máshogy az erőszakos hajlamait. Vagyis nem biztosítaná a reintegrációt sem.


Emellett igazságtalan lenne, mivel a szexuális erőszak miatt elítélt nők mentesülnének alóla.

2022. nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
72%
Aha, tehát szerinted a nő a bűnös mert van olyat állat akinek az az első hogy áll a pöcse. Aranyapám, ha pucér vagyok sincs jogod hozzám érni ha nem akarom. Ha a férjem lennél SEM.
2022. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
39%
#5 Egyrészt, ha nincs erőszakos behatolás (mert nincs mivel) az jelentősen csökkenti annak a kockázatát, hogy a következő áldozat (ha lesz) súlyos sérüléseket szenvedjen. Másrészt, nem vagyok jó anatómiából úgyhogy lehet hülyeséget fogok mondani, de szerintem ha valakinek levágják a heréit, utána nem lesz túl sok kedve szexelni. Harmadrészt, Nigériában pl a férfiakat kasztrálják, a nőknek pedig a petevezetéküket távolítják el. Tehát nem mentesülnek a nők sem.
2022. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
98%
A húgomat, aki akkor tizennégy (!) éves volt, télen erőszakolták meg vagyis kabátban, hosszú nadrágban volt. K###vára nem számít, hogy miben vagy.
2022. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
78%
6os pfff....
2022. nov. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
21%

#8: a nigériai példa szerint kasztrálás után ki is végzik őket, szóval rossz példa.


És nem, nem feltétlenül csökkenti a vágyat a kasztráció, de mint arra utaltam is, még ha csökkenti is, az agressziót magát nem feltétlenül, és lehet, hogy az illető onnantól kezdve csak máshogy éli azt ki. Az viszont biztos, hogy a petevezeték elvágása sehogy nem befolyásolja a szexuális vágyat.

2022. nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!