Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azokat a férfiakat, akik nemi...

Azokat a férfiakat, akik nemi erőszakot követtek el miért nem kasztrálják plusznak a börtön mellé? Miért csak börtön jár?

Figyelt kérdés

2022. nov. 23. 15:57
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
27%
#27 Ne aggódj, nem vagyok én olyan hülye, hogy börtönbe juttassam magam csak azért, mert a társadalom magától nem képes megszabadulni a mocskától. Nem vagyok a Máltai Szeretetszolgálat, hogy szívességet tegyek a saját káromra.
2022. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
28%

29: Mennyi? Nagyjából 300 sértettet regisztrálnak évente. Az ügyészi vádemelések meg nem mondom pontosan hány százalékban de nagyjából 90-95%-ban sikeresek. Tehát ha valaki ellen szexuális erőszak miatt vádat emeltek, annak olyan nagyon jó kilátásai már nincsenek. Általában a vádemelés előtt bukik a dolog, a feljelentést elutasítja a hatóság, vagy az eljárást előtte megszüntetik mert pl. nem igazán lehet elég bizonyítékot összeszedni egy megalapozott vádhoz. Ami viszont nyilván az igazságszolgáltatás korlátai miatt elkerülhetetlen sajnos. Hiába mond valaki igazat, az ellenkező bizonyításáig mindenkinek vélelmezett az ártatlansága, így ha nincs elég bizonyíték nem lehet vádat emelni. Az sem lenne igazságos vagy jogszerű hogy téged bemondásra meghurcolnak. Nyilván az sem jó hogy valaki büntetlenül marad, de ami veled megtörtént az csak neked egyértelmű, a hatóságnak meg a jelenben kell valahogy rekonstruálnia a múltat. Ezért olyan mintha kötekednének, de hát ezt nem csak szexuális erőszaknál csinálják, ha azt mondom a Kovács Jóska ellopta az 5 milliós rolex órámat akkor is így járnak el. Nem azért mert az ügyészség a tolvajokat, meg a nemi erőszakolókat szereti simogatni egyszerűen vannak jogi követelmények az eljárással szemben is. Még így is ítélnek el tévesen embereket. Mi lenne ha még ennyit sem kéne bizonyítani egy ítélethez?


“Ha a kasztrálás nem válik be, a nemi erőszakot hogyan lehet megállítani?”


Mondjuk a szabadságvesztés egyrészt ezt szolgálja. 5-8 évre azért kivonják őket a forgalomból. Szerintem a visszaesőkre életfogytig lenne a megoldás. Az a baj az elkövetők közül sokan mutatnak antiszociális személyiségzavarra utaló jegyeket, vagy diagnosztizálhatóak is vele. Személyiségzavart sajnos gyógyítani nem lehet, az egy hardver probléma az agyban. Amire lehetne építeni az a megelőzés. Az elkövetők nagy része olyan háttérrel bír, több mint háromnegyedüknek max. 8 általánosa van, jelentős részük maga is pl. gyermekkori szexuális erőszak sértettje volt stb. És a személyiségzavar kialakulása is a genetikai prediszpozíción kívül általában pont egy ilyen bántalmazó, erőszakos környezetet igényel. Lebutítva akiknek hajlama van rá, ha erőszakos, bántalmazó környezetbe kerülnek gyerekként, akkor a neurofejlődésük úgy alakul hogy átmennek terminátorba. Tehát ez sok erőforrást igényelne de az ilyen problémák célzott kezelése, a hatékony bűnüldözés mellett (aki elkövető nem ússza meg) az ami a szexuális erőszak számát, meg általánosságban a bűnözést csökkenteni tudná.

2022. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
23%
Mert szar orszag, szar torvenyekkel
2022. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
41%
Nem kasztrálni kell őket hanem a farkukat kell levágni! Kapjanak zacskót amibe majd megy a pisi a kivégzettet csöven.
2022. nov. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
90%

Mert semmi értelme. Mármint nem lesz tőle jobb ember.

Aki azt hiszi, hogy a nemi erőszak lényege a sima szex az nagyot téved. Itt az uralom és a bántalmazás a fontos az elkövetőnek. Ha kasztrálnád akkor is pl kínozhatna embereket, igaz konkrét aktus nélkül.

2022. nov. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
84%
Előttem szólóval egyetértek.Meg ezt kihasználná sok nő,ártatlan férfiakon is csattanna az ostor.Szóval ezen dolgok miatt sem ilyen egyszerű ez.
2022. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
80%
Miért van az, hogy mindig akad valami barom aki egyből a nőket mocskolja, vádolja hamis feljelentéssel? Az megvan hogy háromezer feljelentésre egy hamis jut a statisztikák szerint, és a nemi erőszakoknak így is csak töredéke jut el a feljelentésig?
2022. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
34%
Durva h mennyien vedik ezeket a patkanyokat, de sok mas bunozot is. En visszavezetnem a fogat fogert rendszert.. Legkozelebb eszebe se jutna ilyesmi
2022. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%

38, az, hogy a csonkítás nem megoldás az nem védés, hanem bizonyított tény...

Egy csomó szexuális zaklatásnál eleve nem is történik behatolás..

2022. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

#38

Ki védi? Az, aki célravezetőbb megoldásokat szeretne az értelmetlen bosszúállás helyett? Én azt hittem az lenne a cél hogy ne legyen több erőszak....

2022. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!