Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet elviselni egy...

Hogy lehet elviselni egy ilyen embert?

Figyelt kérdés
Férjem egyik barátjáról van szó, de sokkal idősebb nálunk. Mi 30 évesek vagyunk, ő közel a 60-hoz. Férjem nagyon kedveli ezt a barátját, úgyhogy néha kénytelen vagyok valahogyan elviselni, amikor átjön vagy ilyesmi. Szóval.. ez a férfi valami rettentő bunkó (szerintem), normális kommunikációra nem képes, mindig csak és kizárólag neki lehet igaza mindenben. Ha beszélgetünk, nem hagyja végig mondani a mondatom, belepofázik, nem engedi, hogy befejezzem, ha mégis próbálom valahogy folytatni, felemeli a hangját, szinte üvölt, csak hogy őt lehessen jobban hallani. Viselkedni is képtelen, szerintem ő észre se veszi magán, de olyan bunkó tud lenni pl vendéglőben, utcán, tömegközlekedésen, hogy tiszta ciki. (volt már rá példa hogy elmentünk vele biliárdozni vagy ilyesmi, innen tudom, vagy pl étteremben kiabálva telefonál, a pincérrel is bunkó stb) Nem értem férjem miért kedveli ennyire, de most ez mindegy is, fiatal kora óta ismeri, nem akarom őket elszakítani, viszont amikor úgy alakul, hogy nekem is ott kell lennem ahol ez a barom, akkor valahogy el kell viselnem ezt az embert, de fogalmam sincs hogyan csináljam.
2022. nov. 28. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is van, bár más felállásban: ismerős hülye haverja, akit nehéz elviselni.

Én legtöbbször próbálom ignorálni, úgy viselkedem, mintha ott sem lenne, persze ez inkább akkor kivitelezhető, ha vannak még mások is a társaságban. Ha csak hárman vagy négyen vagyunk, akkor nehezebb. Ha hozzászólok vagy válaszolok neki, akkor inkább formálisan, távolságtartóan. De volt olyan is, hogy kiröhögtem (bőven ad rá alkalmat, mert nagyon buta) vagy beszóltam neki, nem tudtam visszafogni magam. És persze inkább kerülöm a vele való találkozást, amennyire lehet.

Nem kell elszakítani egymástól őket, de azt a férjednek is tudomásul kell vennie, hogy te nem kedveled azt az embert, vagy ha nem akarsz részt venni egy eseményen, találkozón, ha ő is ott van. Biztosan neki is van olyan ismerőse, akit nem kedvel és nem szívesen találkozik vele.

2022. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, férjem tud róla, hogy én nem kedvelem. Megérti, elfogadja, de mégis múltkor fekvetette, hogy nálunk aludhatna ez az alak, mert hogy itt söröznének, és akkor másnap menne csak haza.... Azt hiszem ezt semmiképpen nem fogom engedni.
2022. nov. 28. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mennék bele, menjen inkább a férjed hozzá.
2022. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ők barátkoznak, az ok👍. De nem értem, miért van ez rád is kényszerítve. Szerintem megbeszélhetnétek, hogy ezentúl te kimaradasz a közös programokból, meg nem hozza haza, ha te ott vagy. Egyébként én vesztem már össze másokkal, mert közbevágtak. Ez nagyon tiszteletlen. Egyből szólni kell érte.
febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Az elsődleges gond az, hogy leginkább akkor kell találkoznom vele, amikor túrázni megyünk. Mi is csinálni szoktuk a kék túrát, meg ez az alak is, és együtt megyünk.

febr. 23. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Keressetek másik túravonalat! 🤔 esetleg szólhatsz neki, h ne veletek jöjjön
febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Sértődés lenne, plusz férjem is úgy akar menni, hogy ő is velünk jön.

Sajnos ez van menthetetlen a helyzet :D

febr. 24. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!