Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem bírom elviselni a...

Miért nem bírom elviselni a többi embert velem egy térben?

Figyelt kérdés

16/f vagyok. Rettenetesen zavar a többi ember. Csakis akkor érzem jól magam, akkor tudok rendesen pihenni, ha egyedül vagyok otthon. Nagyon zavar a többi ember, mert nekik más a szájszaguk, beszélnek amikor nem akarom és nem beszélnek amikor meg viszont akarnám. Osztálytársakat is szinte rühellem. Idétlenkednek, órán folyton csak dumálnak állandó a hangzavar. Ki is közösítettek, mert én tisztele ma tanárokat és/vagy nem vagyok hiperaktív.. Én csak ülök és hallgatom a tanárt, vagy a szünetben nyomkodom a telefonom. Mi ebben a nehéz?


Otthon meg.. Hallgatni, ahogy anyám telefonál, vagy a tesóm gyerekeit ha épp nálunk vannak.


Amíg más ember ébren van a házban és képtelen vagyok aludni. Nem tudom, hogy ez miért van, de az biztos ,hogy amíg valahol fény van a házban, vagy mozgás, esetleg könyv lapozgatás (mert áthallatszik) addig nem tudok aludni.


És így nem vagyok kipihent. Csak akkor érzem jól magam, akkor vagyok kippihent, ha egyedül vagyok. Egyszerűen egy-két napnál többet nem bírok emberek között lenni. Leszívják az energiámat...


2020. febr. 8. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak társaságot kerülő, magányt kedvelő emberek. Mikor alakult ez ki, mindig is így volt? Lehet pár év és megváltozik, lehet serdülőkort éled meg így, hogy egyedül szeretnél lenni.
2020. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Pont tini vagy. A kamaszokrol olvass. Ebben a korban szeretnek elleni a maguk vilagaban jobban igenylik a maganszferat stb. Ez termeszetes.

Az hogy te a tinik közt is inkabb maganszferara vagysz kicsit tulteng akkor nalad ez a dolog de majd elmulik majd rajössz egyszer sokkal elhetöbb az elet ha van kivel együtt nevetni.

2020. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom. Én 2 évig magántanuló voltam, tehát néhány szociális készség "kimaradt" de nem ezért vagyok ilyen. Ha kell én az osztály standuposa is tudnék lenni. De nem akarok..


Lehet, hogy tinikor, de anyám elmondása szerint én mindig a tanárok ovónénik kedvence voltam, mert amikor szóltak,én leültem, és figyeltem. A többiek meg meg sem hallották.. Alsóban pl anyám kirakott, én bementem a suliba, beültem, óra előtt játszottunk a haverokkal, becsöngettek én meg a helyemre mentem. És elkezdődött az óra. A többiekkel mindig kiabálni kellett, hogy figyeljenek, állandóan rájuk kellett szólni, csitítgatni kellett őket. Én meg nyugdotan ültem, emrt tudtam, hogy majd vége lesz egyszer és akkor játszhatunk tovább. Legalábbis anyám ezt mondta, én már arra sem emlékszem, hogy hova jártam alsóba :D


Ez most enm önfényezés, csupán leírom a helyzetemet.

2020. febr. 8. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Azert az nem normalis az allatvilagban sem hogy vkit letesznek valahova es ottmarad egyhelyben mig nem szolnak hogy felàllhat. Nem marionett bàbuk vagyunk. Az nem egészsèges. Az allatkölyök is elkoborol ha nem figyelnek ra mert felfedezi a környezetét megtanul élni benne es alkalmazkodni ahhoz es igen hibazik is kiszalad a farkasok elé is ha rajta mulna.


Egy alapvetö kivancsisagnak nyitottsagnak azert kellene hogy legyen. De en még mindig csak a kamaszkorra fogom a mostani allapotod. Valoban vannak csendes gyerekek az oviban is rajul pl jellemzö hogy ha nem is szocializalodnak de olyanokat epitenek csendben amit a tarsuk meg nem tud aztan felnö es felmilliot keres mernökkent. Szoval az intovertek is nyitottak csak nem a szocializaciora eppen.

2020. febr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es. Elég nyitott vagyok, csak volt egy időszak, amikor másfél éven át csak rombolták az önbizalmam az osztálytársaim. Utólag kiderült, hogy csakazért, mert féltékenyek voltak, hogy én jobb vagyok ebben, nekem jobban megy ez. De ezt komolyan nem értem. 10 dologból 5-ből sokkal jobb, vagyok mint a többiek, de a másik 5 dologban pedigők a jobbak. Olyan sosincs, hogy mindenben én vagyok a leges legjobb...


Ennek hatására én már rettegek bármit is tenni, nagyon tartok az emberek véleményétől. Nem tehetek róla, ez van. De nem ez okozza a "magányomat"


És igen, introvertált vagyok. Ez 108% ra biztos. De az introvertált nem azt jelenti, hogy egy magányos "furagyerek" vagyok (nézzetek utána az introvertáltnak) Épp ellenkezőleg. Nem szeretem a nagy tömeget, nem vagyok pncimágnes, de ha kell elbókolgatok magamhoz egy lányt.. Ha nagyon akarom.. Erre volt már egy eset. De pl az osztály előtt megmondani a tutit.. mgé ha igazam is van.. Na neeem. Nem is merem!!

2020. febr. 8. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy feszült az emberek között? Amúgy ha meg mernéd mondani, amit gondolsz, több önbizalmad lehetne utána. És magaddal is elégedettebb lennél, és talán nem zavarnának ennyire.
2020. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!