Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon lenézendő, ha szobafest...

Nagyon lenézendő, ha szobafestő szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Érettségim van, ami jól sikerült, az egyetem viszont valahogy nem vonz. Szobafestő szakma viszont nagyon tetszik. Nagyon gáz lenne, ha ezt a szakmát választanám?
2022. dec. 1. 16:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
14%

#10

Még szerencse, hogy te soha semmiben nem hibàzol, igaz?

2022. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
18. Az a baj, hogy egyik egyetemi szakot se tudnám elképzelni magamnak, egybe már beletört a bicskám.
2022. dec. 1. 23:24
 23/26 anonim ***** válasza:
37%
Ez nem csak az okosságról szól egyébként. Nekem van diplomám és egy monitor előtt ülök egész nap. Az pl. tökre hiányzik, hogy valami kézzel fogható haszna legyen a munkámnak. Ha te megleszel egy lakás kifestésével, akkor abban vigyorogva körbe lehet majd sétálnod, hogy na, ez jól sikerült, itt fog lakni egy család, vagy itt lesz egy iroda. Ez is jó szerintem. Persze a diploma azért nem zárja ki ezt az élményt minden esetben :-D
2022. dec. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazottkent nem keresel jol ha festo vagy, mindegy hogy Magyarorszagon vagy kulfoldon. Ha vallakozo akar lenni akkor ugy mar kenyelmes eletszinvonalon tudsz elni. Elotte viszont erdemes par evet lehuzni egy festo mellett hogy lasd milyen a munka elesben mert az iskolaban nem tanitanak meg mindent.
2022. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a szakmádat, akkor könnyebben is tenulod meg, szívesen csinálod, a munkád is eredményesebb. Ha vállalkozó akarsz lenni, akkor is érdemes elötte 1-3 évet alkalmazottként felkészülni rá. Én nem maradnék annál tovább, a munkáltató sokkal kényelmesebb, de főleg sokkal jövedelmezöbb. Ha eléggé szemfüles vagy, hamar észreveszed a fönököd erényeit, hibáit, és már elönyösebb pozicioról tudsz startolni. Én is melosként kezdtem, több szakmában is dolgoztam, érettségi után 9 évvel felvételiztem az almérnöki egyetemre, de amikor vállalkozo lettem, már nemm volt elöttem titok a szakma. Sok sikert kivánok, akár melosként, akár vállalkozoként.
2022. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
69%
Tegyük fel, hogy szakmunkás leszel. Ha közben mégis "diplomásnak akarsz tűnni", akkor egész nyugodtan olvashatsz, művelheted magad szabadidődben, a te ritmusod szerint, elfelejtve az egyetemi nyomást. Ezek az olvasmányok aztán szépen a személyiséged részévé válnak. Amúgy meg, vannak tök bunkó diplomás ismerőseim is.
2022. dec. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!