Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érdekel ennyire, hogy...

Miért érdekel ennyire, hogy mit gondolnak rólam mások?

Figyelt kérdés
Mi ez a brutál nagy megfelelési kényszer mindenki felé és hogyan vetkőzzem le? Zsigerből jön, akár a postásnál, akár a futárnál, boltban, sarki fűszeresnél... Befeszülök ha szóba kell elegyednem és nem is tudok természetes lenni.
2022. dec. 5. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Súlyos önbizalomhiányban szenvedsz, és ezért akarsz mindenkinek megfelelni, ami lehetetlen. Csak saját magadnak akarj megfelelni. Fejlődj, változtass rossz tulajdonságaidon.
2022. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Ez természetes, társdadalomban élünk. Az ember pedig egy erősen szociális lény.
2022. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Én is így vagyok vele, irigylem azt aki lazább, bár náluk meg hiányosságként jelenik meg a mások valós igényeire való odafigyelés és reagálás. Nem tudom melyik a jobb :)
2022. dec. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Az ilyenek mögött szinte mindig valamilyen gyermekkori trauma és rossz kötődési minta áll, olvass utána vagy beszélj szakemberrel.

Egyik véglet sem jó, de egy mindenkinek megfelelő, saját magát teljesen elnyomó ember pont ugyanolyan káros mint egy önző, csak magára figyelő egomániás.

2022. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Hú én meg a másik véglet vagyok és az se jó ám. Pont le..om,hogy ki mit gondol rólam, az az ő baja.


Én megfelelek saját magamnak, az elvarasaimnak, de hogy ki mit gondol rólam, na az sose érdekelt, már gyerekként sem. 😂

2022. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Hát én inkább lennék olyan.:)


Köszi a válaszokat!

2022. dec. 5. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelési kényszert már tudod. Több dolog is kialakítja, pl tanult minta szülőktől, vmi gyerekkori cucc, pl vágy a dícséretre amit sose kaptál, tetszeni akarás, önbizalomhiány.
2022. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, volt minden, mint a búcsúban.:D családi trauma, rossz szülői minta, rossz párkapcsolat, ahol nem lehetett megfelelni a másik félnek. Most már ezt felismertem, próbálok dolgozni rajta, de lehet egyedül kevés leszek...
2022. dec. 5. 13:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán mert mindenkinek meg akarsz felelni?
2022. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!