Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A munka erény vagy kötelesség?

A munka erény vagy kötelesség?

Figyelt kérdés
Letett valamit az asztalra az aki x évig dolgozott vagy csak elvégezte a polgári kötelességét?
2022. dec. 6. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Kényszer. A Magyarországon dolgozók fele 260 ezer alatt keres. Ez annak aki albérletben is él, ahhoz elég hogy ne haljon éhen (kb 0 megtakarítás). Ergó azért dolgozunk hogy tudjunk hol aludni, és legyen kajára pénz. Ez kb a modern rabszolgaság. A munka tehát kényszer ahhoz hogy mégiscsak életbe maradjunk. Ez a népességünk felére igaz. (A másik feléről nem tudok véleményt mondani.)
2022. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
A munka kényszer. A minőségi, jó munka erény.
2022. dec. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
A munka érték.
2022. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
A munka rabszolgaság...
2022. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

#1

Jóval többet keresek és nem sokkal többre elég. A felsoroltakon kívül még futja egy 20 éves autóra ami munkához kell, kb ennyi.

2022. dec. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A munka sokféle lehet és maga a kérdés sokféleképpen értelmezhető.

A munkára való képesség nagyon nagy dolog, jól tudja ezt, aki munkaképtelen, akár egy baleset miatt, akár azért, mert nem megy át az orvosi alkalmasságin, vagy más alkalmassági teszten, stb. Pl. a katonáknak, rendőröknek erőléti alkalmasságin is át kell menniük.

Rabszolgaságnak csak a rabszolgamunka mondható, önmagában a munka semmiképp, mert lehet önkéntes is (ilyenkor nincs érte fizetség), lehet gyakornoki munka, amikor a gyakornok fizet azért, hogy egy mester, vagy egy profi betanítsa, és így megszerezhesse a gyakorlatot.

A munka lehet fizikai, vagy szellemi, lehet szakmunka, vagy segéd/ kisegítő, lehet veszélyes, lehet otthon végezhető, lehet kiegészítő, részmunkaidős, kötetlen, vagy kötött.

A munkanélküliséghez képest mindenképpen érték és minden munka érték (és itt nem nevezem munkának a bűncselekmények elkövetését), mert minden munkára szükség van és így működik jól a társadalom, hogyha sokfélék vagyunk és sokféle munkát el tudunk végezni, mindenki azt, ami hozzá passzol.

A baj az, hogy a munkaerő nincs rendesen megfizetve itt Magyarországon, pedig mi magyarok sokat dolgozunk és sokan túlórázunk és megérdemelnénk.

2022. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Pl szerintem az, hogy én dolgozom, az érdem.


Nappalis egytemista vagyok, komolyan is veszem, tamogatnak anyagilag a szüleim, nem vagyok rászorulva, hogy dolgozzak, mégis dolgozom. Azért, hogy fejlődjek, tapasztalatot szerezzek, valamit letegyek az asztalra és nem utolsó sorban, mert szeretem. Szerintem ez emiatt érdem.


Ha valaki rá van szorulva, akkor nyilván kötelesség. Persze az, hogy mit dolgozik, az már lehet érdem. Meg az is, ahogy hozzááll. Pl szereti-e azt csinálni, hivatása-e.

2022. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kötelezettségből lett erény.
2022. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!