Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki büntetett előéletű,...

Ha valaki büntetett előéletű, de ő ezt titkolja a munkahelyén, akkor nekem kötelességem szólni valakinek vagy nem?

Figyelt kérdés
egyszerre kezdtem el dolgozni egy férfival, akiről most tudtam meg hogy volt már börtönben, de ő erről nem mondott senkinek semmit, és én is véletlen tudtam meg

2019. febr. 9. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem állampolgári kötelességed szólni. Jobb ha békén hagyod. Ha a munkáltató kért erkölcsi bizonyítványt és felvették, mert tiszta volt, akkor semmi értelme kukacoskodni.
2019. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkáltatónak ez fontos szempont lett volna, akkor kért volna erkölcsi bizonyítványt - vagy lehet, hogy kért is, és úgy ítélte meg, hogy ez így rendben van. Aki büntetett előéletű, annak is kell dolgozni valahol. Börtön után nyilván baromi nehéz elhelyezkedni, és ha munka nélkül marad, csak visszaesik a bűnözésbe, amire a többi embernek semmi szüksége.
2019. febr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Én is azt mondom Kérdező, hogy a saját munkáddal és a saját életeddel foglalkozz ne a máséban kotorássz, ha a munkáltató felvette akkor nyilván megfelelt a feltételeknek. Majd ha rosszul végzi a munkáját vagy probléma van vele akkor kirúgják, de neked ehhez semmi közöd. Jajjj de nem szeretem az ilyen minden lében kanál embereket...
2019. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszolónak teljesen igaza van, hiába pontoztad le sérelemből :D

Unalmas az életed hogy másét igyekszed egyengetni?

2019. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha pl gyilkosról van szó, akkor öljön le pár embert minthogy megakadályozzák mielőtt megteszi. szép belátás.
2019. febr. 9. 10:29
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

És te tudod hogy miről van szó? Pl. egy közlekedési baleset gondatlan okozásáert is lehet letöltendőt kapni. Fogalmad sincs hogy kit követett el az illető, minek szólsz bele?

Egyébként pedig az sem biztos hogy nem mondta el az interjún hogy mi történt, ezt sem tudhatod.

Egy biztos: a munkáltató helyében én téged rúgnálak ki Kérdező. Ilyen kotnyeles sz@rkeverőkre nincs szükség egy cégnél sem, aki a saját dolga helyett mások életében turkál, csinálja a feszültséget, konfliktusokat generál a munkatársak között, és önkéntes rendőrt játszik. Továbbra is az lenne a javaslatom hogy a saját dolgoddal foglalkozz.

2019. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!