Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rátok hat érzelmileg, ahogy a...

Rátok hat érzelmileg, ahogy a vezetőink viselkednek Ukrajna kapcsán? Nekem elég szomorú néznem.

Figyelt kérdés
Annyira azaz érzés fog el, hogy itt valakik most nagyon rosszat cselekszenek, amit tényleg nem szabadna.
2022. dec. 7. 22:24
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És valahogy nem politikailag kérdezném csak így emberileg, érzelmileg, tényleg nem politikai vitát szeretnék, ha lehet erről nem úgy.
2022. dec. 7. 22:26
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Úgy gondolom, hogy itt csak egy embert néznek, és egy érdeket: saját magukat és a saját maguk érdekét. Mindenki más csak sakkfigura a táblán. Az ukrajnában harcoló is, meg a magyar adófizető is.


Hát elkeserítő.

2022. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Igen, nagyon zavar, hogy sok politikus - mint Ukrajna vezetője is - más emberek életével szórakoznak és nyomorba, szenvedésbe, halálba küldik egy ország lakosságát ostoba politikai viták, gazdasági érdekek vagy idegen hatalmak befolyásolása miatt.

Igen, hat rám érzelmileg, hogy megint ugyanaz az ostobaság uralkodik Európában, ami elvezetett már 2 világháborúhoz.

Zavar, hogy ennek a háborúnak ki se kellett robbannia, csak kicsinyes anyagi érdekek, ostoba náci törekvések és nagyhatalmi játszmák miatt kirobbantották és rengetegen még most sem értik meg, hogy a valóság nem a szegény ukrán hősök és a rossz, gonosz orosz háborúja, hanem hogy hogyan szakítsák szét az alakuló közösséget a nagy orosz gazdaság és az európai gazdaság között, hogyan szerezzék meg cégek Európa legjobb termőföldjeit, az ukrán nyersanyag lelőhelyeket.

Nagyon hat rám érzelmileg, hogy nyomát sem látom annak, hogy az európai politikusok - meg az ukrán miniszterelnök a békét szeretné, épp ellenkezőleg, pár kivétellel mind azon ügyködik, hogy minél tovább tartson a háború.

2022. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Rám pontosan úgy hat bármi politikával kapcsolatos dolog (ami ebben az országban zajlik), hogy szégyellem azt, hogy magyar vagyok és itt élek.


Háromféle embertípust különböztetünk meg hazánkban politika szempontjából:

1. Ostoba, fogalmatlan, megvezetett véglény aki a saját nyomorát sem veszi észre.

2. Akinek anyagi érdeke fűződik hozzá, hogy az legyen ami.

3. Akik érzik, hogy valami nagyon nincs rendben és szörnyű bármi amit itt zajlik, de nem tesz semmit vagy nem tud tenni semmit.


Sajnos az elsőből van a legtöbb.

2022. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

Nem a mi dolgunk!

Humanitárius szinten a kezünket nyújtjuk, lerendezik egymásközt.


Kérdező! Menj oda ha akarsz!

2022. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
#4 Hidd el, többen vannak azok akik szégyellik, hogy te itt élsz és magyarnak mondhatod magad!
2022. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

És nem csak az Ukránokra gondolok hanem arra is, hogy vannak a saját szövetségeseink és valahogy nekik nehezítjük az életet és legjobb esetben pénzért, de lehet valami rosszabbért. Ezt is nem szépnek érzem eléggé.


Mintha mondjuk a lakóközösségem ellen szavazok, mert én kapok valamit zsebbe. És még le is tagadom. Szomorú nagyon.

2022. dec. 7. 22:55
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

#6


Igen, biztos sok ember életét keserítettem meg azzal, hogy itt élek. :D Nagyon valós amit írsz, köszönöm az értelmes hozzászólásodat.

2022. dec. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

#7 Szóval nem érted mi folyik körülötted és azt hiszed azoknak van igaza akik belevitték az ukránokat a háborúba amit soha nem nyerhetnek meg - és az teszi rosszul, aki a békét akarta már az első pillanattól, a megegyezést, a nyugalmat a háború helyett.

Miben is nehezítjük meg a szövetségeseink életét? Erre kíváncsi vagyok, mik is ezek.

2022. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 ne haragudj tényleg nem akarok a végtelenbe menő politikai vitát. nem ad nekem semmit. csak tényleg kíváncsi vagok mások, hogy éreznek, sima egyszerű emberként. ők is szomorúak e vagy mi van velük ahogy nézik ezt. elfogadom, hogy te így vagy és helyesnek érzed.
2022. dec. 7. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!