Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság mennyire elfogadott,...

Manapság mennyire elfogadott, ha valakinek az a legfőbb célja hogy főállású anyuka legyen?

Figyelt kérdés

Gyereket szülni valakinek hogy összeköltözhessenek, és elkerülhessen otthonról. Lehet nem pontos a megfogalmazásom, mert állítása szerint dolgozna is. Persze ki tudja mi történne gyes után, mennyire akarna vagy tudna visszamenni munkába.

Manapság mi a társadalom véleménye erről az életcélról? Van ebben a motivációban kockázat, vagy vállalható életpálya még mostanság is?



2022. dec. 12. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kockázat kockázat hátán szerintem egy ilyen vállalás. Tehát pucér fenékre szülne és tartsa el a férje őt is meg a gyerekeket is. Oké. De elfelejt belekalkulálni olyan "apróságokat" mint pl egy válás, vagy a partner halála. Akkor mihez fog kezdeni? A mai helyzetben eleve nagyon kevesek engedhetik meg maguknak hogy egy keresetből eltartsanak egy családot, és ebben most sokkal nagyobb a rizikó mint pl 50 éve, amikor azért sok család a saját maga kis betevőjét meg tudta teremteni pl mezőgazdasági munkával, vagy állattartással. Ma ez már nem igazán járható út.
2022. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Kit érdekel a társadalmi megítélés? Nagyon gáz, hogy ez bárkiben felmerül, szomszéd Mari néni még csak ki sem fogja fejezni a rosszallását, vagy a boltos, esetleg a családi hozzáállás lehet kérdés.

Szerintem kiszolgáltatott helyzetbe nem jó kerülni, az nem lehet cél, hogy gyerekszüléssel kerüljön el otthonról, főleg az összeköltözés érdekében! Miért nem költözik össze a párjával gyerek nélkül? Az meg, hogy főállású anya legyen nem életcél ezek szerint, csak menekülés a szülői háztól egyik rosszból a másikba! Mi a garancia arra, hogy 2-3 gyerekkel nem marad egyedül, csupasz seggel, úgy, hogy semmi munkatapasztalata sincs?

2022. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Az anyaság nagyon nehéz fizikai munka, már amennyiben az anya normálisan ellátja a gyereket, háztartást és még a leszaromtablettás bambulás helyett neveli is azt a gyereket (sajnos ez egyre ritkább jelenség). Mégis az hogy valakinek az életcélja kimerül a szaporodás környékén az elég gáz szerintem.
2022. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Felelőtlenségnek tartom a nő részéről kiszolgáltatnia magát egy férfinek akár már 1 gyerekkel is, ha:

- nincs egy erős szakma, tudás és néhány év gyakorlat a háta mögött

vagy

- nincs egy erős, támogató szülői háttere, akikre számíthat egy esetleges szakítás/válás után

vagy

- a kapcsolat/házasság megromlása után nem hajlandó lemondani a gyerekéről azért, hogy egyedül össze tudja szedni, el tudja tartani saját magát és ne kelljen a gyerekkel együtt évtizedekre beleragadnia egy rossz kapcsolatbe és a poklot tűrnie azért, mert ki van szolgáltatva anyagilag a férfinek.

2022. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz, hogy összeköltözzenek és eljöhessen otthonról miért kell gyereket szülni??
2022. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sunshinedoll ***** válasza:
69%
Szerintem tök mindegy, mi elfogadott. Ha az adott embernek és a párjának ez működik, akkor mindenki mást le kell s-rni. Nem az én utam, de nekem oszt olyan mindegy, ha másnak ez a boldogság.
2022. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sunshinedoll ***** válasza:
62%
Ja, hát kockázat hogy a huzatba ne lenne, mikor ki vagy szolgáltatva a párodnak anyagilag meg mindenügyileg? Persze van, de mondom, adott pártól függ. Sokaknál tök jól működik.
2022. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Annyi kockázat van, hogy egy válás ilyenkor gyakran nem opció. Más férfinak általában nem kell sokgyerekes anyuka, apa nélkül meg nehéz megélni.


De az élet tele van kockázattal, valamennyit fel kell vállalni.

2022. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát alapvetően szerintem nem ciki főállású anyának lenni, bár 1-2-3 gyerekkel nem neveznék valakit főállású anyának, inkább háztartásbelinek.

De azért, hogy elkerüljön otthonról meg ne kelljen dolgoznia... Nos, ezért ne. Ehhez inkább keressen egy gazdag, jómódú férjet, aki mellett megteheti, hogy nem dolgozik, csak konditerembe jár meg szépségszalonba.

2022. dec. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szóval szülnél egy gyereket akárkinek csak eljöhess otthonról, és kényelmesen ingyen élhess.
2022. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!