Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a nagyobb önzőség?

Melyik a nagyobb önzőség?

Figyelt kérdés

Azt kívánni, hogy bárcsak én halnék meg majd előbb idős korunkban, nem pedig a férjem/feleségem,


vagy


azt kívánni, hogy bárcsak a férjem/feleségem halna meg előbb majd idős korunkban, nem pedig én


Feltételezzük, hogy nagyon szeretitek egymást, a másik nélkül borzalmas lenne élni.


2022. dec. 15. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik is halna meg előbb, az nagyon fájna a másiknak, vagyis azt kívánni, hogy én előbb haljak meg, mint a párom, szerintem nagyobb önzőség, mert a páromnak kell majd elszenvednie a hiányomat.
2022. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég lesz 60! Felett ezen gondolkozni.
2022. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is számít, melyikőtök nélkül tudná a másik nélkül nehezebben megszervezni az életét. Pl. a szomszéd néni azon aggódott, hogy ha előbb megy el, mint a férje, akkor ki fog gondoskodni a férjéről. Saját magát ilyen szempontból nem féltette. Így is alakult, férje már nem él, ő - bár kétségkívül rossz neki a magány - szépen ellátja magát, míg a férje nyilván nem tudta volna.

Itt egyébként nemcsak arra kell gondolni, hogy a néni tud főzni, mosni, vasalni (a férje meg nem), hanem arra is, hogy pl. a bácsi már érelmeszesedése miatt nem mindig tudta hol van és mi van körülötte. Ráadásul rosszul látott és rosszul hallott (még hallókészülékkel is), tehát egy szimpla bevásárlás is szinte megoldhatatlan feladat lett volna neki. Egyszer panaszkodott is, hogy ősztől tavaszig, amikor nem tud a kertben dolgozni, nagyon unja magát. A tévét, rádiót nem hallja/nem érti, az újságcikkeknek csak a címét tudja elolvasni. Semmi más öröme nincs, csak a kertben és a műhelyben tenni-venni. Namost képzeld el, ha egy ilyen ember egyedül marad.

2022. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
kb 0 esély van erre természetes körülmények között, de az ideális az lenne, ha egyszerre, vagy legalábbis nagyon közeli időben történne a dolog
2022. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 hát igen, bár nem ez volt a kérdésem :D
2022. dec. 15. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Nem kell egyiket sem "kívánni". Majd ahogy hozza a sors.

2022. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!