Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy valaki már...

Normális, hogy valaki már fiatalon úgy él, hogy halálával úgysem visz magával semmit?

Figyelt kérdés
Nem halmoz fel magának semmiféle evilági értéket (pedig lenne rá lehetősége) csak úgy elvan a mindennapokban. Nem is kívánkozik semmiféle extra dolog, tapasztalatszerzés után.
2022. dec. 17. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum későbbiek folyamán lehet ez probléma, hogyha valami baj adódik az életedben és nem lesz megtakarításod.
2022. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen semmittevők a legirigyebbek azokra, akiknek meg van mindenük.
2022. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha te így élsz, de én nem akarnám ezt.
2022. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, igaza van. Bár 1-2 dologban jó lenne, ha lenne tartaléka.
2022. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én így élek körülbelül, persze megtakarításom az van, átlagon felüli, mert fő a nyugalom.
2022. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"csak úgy elvan a mindennapokban"


Hogy tudja ezt megcsinálni? Honnan van kajája, vize, fedele, biztonsága?


"Nem is kívánkozik semmiféle extra dolog, tapasztalatszerzés után."

"Az ilyen semmittevők a legirigyebbek azokra, akiknek meg van mindenük."


Vagy az egyik, vagy a másik állítás hamis. Ha nem kívánkozik, akkor nem irigy. Ha meg irigy, akkor kívánkozik.


Egyébként úgy tudom, hogy voltak vagy vannak is kultúrkörök, ahhol ez normális pl. Buddhista kolostorok.


A vadkapitalizmusban, a hatalom és a javak megszerzése a "normális", akár a konkurrencia ellehetetlenítése által.

2022. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6:

Ne csak a két végletben gondolkozz, bocs.

2022. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7:


Az a baj, hogy nem tudom megmondani, hogy ez normális-e. Sok nézőpontból lehet nézni és a fiatal valakinek a pontos helyzetét sem ismerem. (Ha ismerném se tudnék erre a kérdésre határozott választ addni).


Tegyük fel, hogy a "fiatal" már valahogy elérte azt az egzisztenciális szintet, hogy nem kell az alapszükségletek kielégítéséért küzdenie. Harmóniában van magával, nem kell küllső javak felhalmozásában (vagy élményekben) keresnie az örömöket. Tudatos a világ dolgaiban és úgy látja, hogy nincs fenyegetve a biztonsága, vagy ha van is, a bírtoklás nem lesz megoldás a fenyegettségre. Ilyenkor talán "normális".

2022. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező nem az anyagi biztonságra gondolt,hanem a vagyontárgyak halmozására.

Pl nem kell puccos ház,autó,óra,műtárgyak stb..

Hanem csak arra költ,amire valóban szüksége van.

2022. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!