Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem sokkal jobb...

Csak szerintem sokkal jobb egymást megajándékozni, mint a jézuskás sztori?

Figyelt kérdés
Én úgy nőttem fel, hogy a családdal szenteste együtt díszítettük fel a fát, háttérben karácsonyi zenével. Volt, hogy nagynénémmel mamámnak és a dédszüleimnek is segítettünk délelőtt fát díszíteni (egy nagy házban laktunk mind). Este szüleim szobájában körbeültük a fát, és mindenki átadta az ajándékait. Volt hogy én is ajándékoztam, vettem egy kis apróságot mindenkinek, vagy alkottam valamit. Szerintem ez sokkal szeretetteljesebb, és bensőségesebb, minthogy az egyik szülő elviszi valahova a gyerekeket, a másik meg egyedül oda csempészi az ajándékokat, vagy rosszabb esetben a fát is magában díszíti fel. Ha már a szeretet ünnepe, akkor egymás iránt kéne kifejeznünk a szeretetünket, és hálánkat, nem a Jézuska iránt. Vagy én gondolom rosszul? Az ihlette a kérdést, hogy az osztályban a karácsonyi tradíciókról beszéltünk, és mindenki azt mondta, hogy náluk a jézuskás történet van, ami elszomorított.

2022. dec. 21. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt csinál, amit akar. Biztos náltaok is szép a karácsony, de azt mindenképp rosszul gondolod, hogy aki nem úgy csinálja, mint ti, annál csak vacak lehet.

Nincs olyan, hogy karácsonykor ezt vagy azt "kéne". Valaki misére megy, valaki rokonokat látogat, és valaki nem is tartja az egészet. Amíg az összes szereplőnek jó, addig senkinek semmi köze hozzá, hogy másoknál mik a szokások.

2022. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A "Jézuskás sztori" alapvetően a gyerekeknek a csodáról szól. Hogy amíg ő nem sejt semmit, egyszercsak történik egy csoda és "ott terem" az ajándék, esetleg maga a fa is.

Nyilván abban a korban, amikor már a gyerek felfogja, hogy ez így nem történhetett meg és már ki tud találni valami ajándékot ő is másnak, vagy tud venni valamit, akkor már célszerű átállni arra, amit Te mondasz, nyilván ez gyerekfüggő. De amíg kicsi, addig csodálatos egy kisgyerek szemében a gyönyört látni, amikor elhiszi a varázslatot. Varázslatot adni pedig fantasztikus dolog, hidd el. :)


Egyébként meg egy gyerekkel az adni jó élményt nem csak karácsonykor lehet megtaníttatni. "Gyere, anyának szülinapja van, szedjünk neki a kertben virágot és rajzolj neki valami szépet, biztos fog örülni neki"

2022. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!