Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ajaj! Ilyenkor ki kell fizetne...

Ajaj! Ilyenkor ki kell fizetnem a barátomnak vagy sem?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy szólt egyik haveromnak, hogy vegyen már át valamit, mert nem voltam otthon, elutaztam.

Barátomat kértem meg, hogy fizessen ki 30.000 forintot, és ha jövök megadom.

Átvette, csakhogy utána feltörték a garázsát, és szépen elvitték ezt is.

Ő szívességet tett ezzel, és most vacakul érzem magam.

Ilyen esetben ki kell fizetnem a felét vagy a teljes összeget vagy mi van ilyenkor?


2022. dec. 23. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

A haverod átvett és kifizetett valamit, amit te rendeltél?

Természetesen fizesd ki, nem a felét, hanem a teljes összeget.


Oké, értem, hogy ellopták (már ha ellopták) és te buktad a terméket miatta, de erről nem ő tehet. Most megkárosítanád még 30 ezer forinttal a haverod, akit így is megkárosítottak és amúgy meg szívességet tett neked?

2022. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy merül fel benned, hogy csak a felét fizeted ki.

30.000 Ft-tal tartozol a barátodnak, nem 15.000-rel.

2022. dec. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizess 30 ezret.
2022. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendeltél egy terméket magadnak, amit ő vett át és fizetett ki. Tehát te tartozol neki a teljes összeggel.

Nem azért fizetsz neki, mert megkapod a temréket, hanem azért, mer tő helyetted fizetett.

2022. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az átvett terméket az elvárható gondossággal őrizte, akkor ez a te károd. Elvárható gondosság alatt azt értem, hogy pl. be volt zárva a garázs, ahonnan elvitték.

Egyébként ügyvédek elvitatkozhatnak rajta (persze ha nem barátok között történik hasonló eset és nem ekkora értékben), hogy aki átvette, az mennyiben felelős azért, hogy megfelelő állapotban megőrizze a megrendelő számára. Azt gondolom itt lép be a képbe az elvárható gondosság fogalma. Nyilván, ha felelőtlenül, egy nyitott helyiségben őrizetlenül hagyta volna, akkor én se mondanám, hogy fizesd meg az árát.

2022. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Na ezért nem vetetek át semmit másokkal. Nem ismerjük a körülményeket. Érdekes, hogy pont most törték fel, de ez csak az én véleményem. Gyakorlatilag senkibe nem bízom ilyen téren. Túl sok mindent láttam már, és túl sokan akartak meglopni is sajnos.
2022. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os, ezért fontos, hogy a kérdező elmenjen feljelentést tenni. Ha nem kamu ez a betörés, akkor a barátjával együtt nagy egyetértésben elmennek. Ha viszont a barátja húzódozik, éppen nem ér rá elmenni, akkor az valóban gyanús.

Megkockáztatom, hogy először menjenek el feljelentést tenni, és csak ha látja a barátján, hogy együttműködik vele ebben, akkor fizesse ki. Azért a hamis feljelentés (hatóság félrevezetése) elég komoly bűncselekmény, egy kamu betörés után valószínűleg nem merné ezt bevállalni a barátja.

2022. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!