Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet leélni egy...

Miért nem lehet leélni egy életet megfelelési/teljesítménykényszer nélkül? Vagy ha lehet, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

[link]


Számomra elképesztően hányingerkeltő ez a cikk.


Gyakorlatilag azt propagálja az egész, hogy a férfiaknak muszáj keménynek, szépnek, tökéletesnek lenniük, az ágyban legyen a férfi egy Rocco Siffredi, a karrierben egy Elon Musk, a külsőben pedig egy Hugh Jackman, de ha problémákat érez, akkor véletlenül se legyen önmaga és hagyjon fel a társadalmi konvenciók beteges hajhászásával, amire rámegy a (mentális) egészsége, hanem inkább menjen pszichológushoz.


Gyakorlatilag nem az okot kezeli egy pszichológus, hanem a tünetet.

Tényleg egy ilyen elcseszett kényszeres világban élünk, ahol nem lehet az ember önmaga és sz**hat minden véleményre?


Ha én azt mondom, hogy 51 kilós 169 centis "férfiként" (áhh ez is egy undorító bélyegzés, hogy már emiatt idézőjelbe kell tenni a férfi szót), aki imád 32 évesen videójátékokkal játszani és szüleivel él együtt, mert nem akar albérletet fizetni, hogy barátnő/feleség nélkül (amire nyilván a külseje miatt nincs esélye, ne hazudjon erről senki) meghaljon a magányban...


...akkor az ilyen ember ássa el magát, mert nem tudott megfelelni a társadalmi elvárásoknak? Eleve hol lehet meghúzni a határt, amikor azt mondom, hogy férfiként "jó vagyok"?



2022. dec. 24. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nincs semmi gond, nyugodtan vállald fel magad, hogy 32 évesen még kisgyerek szintjén vagy. Tudod, amikor anno én kerestem 100 ezer forintot, a pasim meg háromszor annyit, én meg tudtam élni és fenn tudtam tartani magam nő létemre albérletben, ő meg anyucikával lakott, akkor el lehet gondolkodni, hogy mennyire lehetett őt férfinak tartani és felnézni rá. Még attól is rettegett, hogy odaköltözzön hozzám az albérletbe, amit én fizettem. Vicc.
2022. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a külső teljesítménykényszerből adódó probléma, a frusztráció "helyileg" az elmédben van, csak te tehetsz ellene. Pl. figyelmen kívül hagyhatod a külső kényszert, vagy lépéseket tehetsz a megfelelés irányába, így csökkentve a feszültséget. Egy dolgot nem tudsz megszüntetni sajnos: a külső hatást.
2022. dec. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2-essel egyetértek,én is utálom a férfiakra nehezedő társadalmi nyomást,de nagyjából azt teheted,amit ír.
2022. dec. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Ez nem teljesítménykényszer, ez nem erről szól.


Senkinek sem kell megfelelned, hanem magadnak.


Nem azzal van a baj, hogy 169 centi és 51 kilós vagy, nem azzal van a baj, hogy 32 évesen videójátékozol és nem azzal van a baj, hogy a szüleiddel élsz, hanem azzal, hogy ezt Te normálisnak látod.


Ezek mind-mind csak kifogások. Nem lenne egyszerűbb, ha változtatnál? Előrébb lépnél az életbe?

Mert nekem azt ne mondd, hogy ez, ami most van, az neked 100%-ig megfelelő, mert mindig lehetsz jobb. Te is pontosan tudod ezt, csak egy álarc mögé bújsz és a társadalmat hibáztatod azért, mert nem jutsz egyről a kettőre.


Társadalmi elvárás meg soha nem is volt, és nem is lesz. Magadnak felelj meg, ha ez neked így most jó, akkor folytasd, de nem lenne jobb, ha mondjuk foglalkoznál magaddal? Elkezdenél edzeni, fejlesztenéd magad?


A külsőddel Te sem vagy megelégedve, legalábbis a szövegedről ezt lehet levonni. Miért nem teszel ellene? Miért mondod azt, hogy a társadalom akar rád erőszakolni valamit, amikor Te is pontosan tudod, hogy jobb lenne változtatni?

Én sem vagyok elégedett magammal, de teszek azért, hogy ez változzon.

Heti 5 edzés, -35kg, mégsem bújtam el ebbe a társadalom rossz és meg akar változtatni dumába, mert tudtam, hogy hülyeség.


A mentalitásodon kell változtatni csak, de azon sokat.

2022. dec. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Le lehet. Mondjuk elolvasod cikket és "akinek nem inge nem veszi magára" elvet követve.. nem veszed magadra.


"amire nyilván a külseje miatt nincs esélye"


Bla bla bla, nyafi, nyafi, nyafi. Te is tudod, hogy nem a külsőd a probléma, hanem hogy oda se mersz menni a neked tetsző nőhöz, az meg végképp nem emgy, hogy kimutasd hogy tetszik... végképp nem tudod elviselni azt a szituációt, hogy netán lekoptat.. így inkább nem is próbálkozol. Ez nem a külsőn múlik, hanem a gondolkodás módon, önértékelésen.

2022. dec. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Hát azért az általad írt Rocco, Elon és Hugh hármas szintje fényévekre van a 32 évesen otthon videójátékozok szinttől. Sorry, hogy nekünk nőknek van egy minimális elvárásunk. Nekem nem kell, hogy egy szuper pasi legyen, de azért nagyjából legyünk egy szinten.
2022. dec. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"hanem azzal, hogy ezt Te normálisnak látod."


Ha én ezt tartom normálisnak és nem látom gondnak akkor mi van? Nem vagyok ebből a szempontból frusztrált. Az zavar inkább, hogy más nem normálisnak tartja a helyzetemet.

Miért kellene ezt nem normálisnak tartani, hogy ronda vagyok és a szüleimmel élek?

2022. dec. 24. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert sajnáltatod magad, másképpen nem írtad volna ki ezt a kérdést.


Le lehet pontozni ezt is nyugodtan, de ez mind mind csak az igazság.

2022. dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magadnak állíts fel egy megfelelési pontot, éés annak felej csak meg, ne másnak. Pl.: legyen kész mindig időre a házi, vagy a munka, oszt be te az idődet, és ennyi.
2022. dec. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz kérdező? Tök másról szól a cikk, mint amiről te rinyálsz itten. Saját magad állítod fel azt az elmebajt ami benned van.
2022. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!