Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Veled volt úgy, hogy érzéketle...

Veled volt úgy, hogy érzéketlennek érezted magad, annak ellenére hogy mindenáron tenni akartál ellene?

Figyelt kérdés

Nem nevezném magam depressziósnak, mégis hasonlót érzek, és nagyon gyakori hangulatingadozást. Amikor úgy érzem hogy kicsit "szét lennék esve", mindig arra gondolok, hogy amennyire tőlem telhető, össze kell szednem magam, de valahol mégis úgy tűnik, mintha ettől semmi sem lenne jobb. Bár ezt pesszimizmusnak tartom, és mindig igyekszem elérni, amit előre elterveztem, és akartam. Mégis közben idegesnek és "fudrinak" érzem magam, mintha nem élném meg igazán a dolgokat.

Egyáltalán nem holmi "panaszkodásból" írtam a kérdést, másrészről jó állapot is ez, épp kíváncsi voltam, hogy valakinek hasonló életérzés?:)



2016. márc. 21. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt már rosszabb is annak ellenére, hogy tenni akartam ellene...
2016. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, mit csinálhatnék ezzel, mintha nem tudnék úgy koncentrálni a dolgokra, mint régen, hanem csak gépiesen, vagy unottan teszem, nem tudok elmerülni bennük.

Amikor kapkodónak érzem magam (miközben nincs olyan sok dolgom) szándékosan lelassítom magam, mégsem változik:)

2016. márc. 21. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából vágom miben vagy.Ez nekem is szokott lenni méghozzá úgy,hogy a két véglet váltogatja egymást.Elég szörnyű különben.Most éppen a tevékeny periódusomban vagyok,de még sem érzem azt,hogy érdemben tettem volna bármit is.Tényleg borzasztó érzés ez az örökelégedetlenség.Aztán ha belegondolok már vagy hetekóta csak teszek-veszek,csinálom a dolgaimat,mint egy Duracell-nyuszi.Lennék megint a Te állapotodban.:)
2016. márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én nem érzem annyira szörnyűnek, illetve mondhatni van mikor túl reagálom és rám tör amolyan "nem tudom mi bajom".

Másképp pozitív hozzáállású vagyok, utálok panaszkodni! "Mindig van kiút" a mottóm.

Nem tudom hogy más is így van-e ezzel, de az örökös elégedetlenségbe belelehet néha annyira merülni, hogy az égvilágon semmihez sincs kedvem.


Igazából sosincs az, hogy másoknak élményszerűen előadjam, hogy mennyire jó érzést okozott valami, és mennyire örültem neki, talán ez a baj, de valahol van is bennem egy gátlás, rémképszerűen elképzelem, hogy nem értik meg az örömöm, vagy elszálltnak tartanak.

Nem tudom, hogy e téren mennyire korrekt másokat hibáztatni, de úgy képzelem a boldog embereket, hogy van legalább 1 olyan barátjuk, akivel bizalmasan megoszthatják az örömeiket, én meg valahol nagyon utálom azt az érzést, hogy mindig úgy érzem nem tehetem.

2016. márc. 21. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!