Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell megélni a pillanat...

Hogyan kell megélni a pillanatot és nem mindig a jövővel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy érzem robogok át a teendők listáján és mindig azzal foglalkozok még mit kell elintézni. Sosem állok meg élvezni az életet, barátokat, családokat stb.


Más is van hasonló cipőben?



2022. dec. 2. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Jól csinálod. Már csak annyi kell, hogy néha állj meg, nézd meg a napfelkeltét vagy a naplementét, élvezd a napsütést, locsold meg a növényeidet.
2022. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezt gyakorolni kell, először pl meditációs ülésekben. Az ülés közben ugyanis nagyrészt ki vannak zárva a külső dolgok, így csak a belső mozi marad. A kívülről érkező hangokat, légzésfigyelést (és a mozdulatlan testhelyzetet) arra lehet felhasználni hogy újra-újra visszatérj a jelenbe. Az természetes ugyanis hogy elvisz a gondolatfolyam magával.. Nade mennyi idő alatt veszed észre? A meditációs gyakorlás erről szól. Észrevenni hogy elvittek a gondolatok - majd újra visszatérni a jelenbe. Ez egyféle tudatos jelenlét gyakorlás. Olyan mint pl biciklizni tanulni. Minden nap érdemes gyakorolni 20-50 percet (lehetőleg reggel) és pár hét-hónap után jóval stabilabb lesz az átlag jelenlét.

Amikor már eléggé stabillá válik (rá edződött a tudat) akkor el lehet kezdeni mozgó meditációkat (pl sétáló meditáció). Persze ezekkel kiegészítve az üléseket. A sétáló meditációnál érdemes egy utat (cél nélkül) végigjárni, és ugyanúgy végig törekedni a tudatos jelenlétre.

Később pedig még több, és több helyzetben érdemes gyakorolni mindaddig amíg általánosan az élet része lesz.


Az hogy kinek milyen meditáció válik be az leginkább egyénfüggő. Ha csak pillanatot akarod átélni, ahhoz nem szükséges bármilyen vallást vagy bármit felvenni. Elég a rendszeres gyakorlás.


De nem tudtam minden részletet kizáróan leírni, szóval ha érdekel ez az út én pl ezt ajánlom kezdésnek:


[link]

2022. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Sosem állok meg élvezni az életet, barátokat, családokat stb."


Miután átrobogtál a teendők listáin állj meg és élvezd az életet, barátokat, családokat stb.

2022. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De a teendők listáján nem tudok átrobogoni.

Ott vannak a távlati célok, pl lakás-vásárlás, jogosítvány-szerzés, diákahitel visszafizetése stb


Ezeket nem tudom 1-2 év alatt kipipálni, évtizedes projektek.

2022. dec. 3. 16:15
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

És minden nap ezen aggódsz hogy x év múlva hogyan fogsz lakást vásárolni vagy hogy majd a jövőben hogyan teszed le a jogsit ami a világ egyik legtermészetesebb dolga...?


Hát itt érdemesebb komolyat változtatni az életfelfogáson...

2022. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, ilyeneken aggódom.

A jogsit kétszer buktam eddig.


Depressziós vagyok és szorongok. Járok pszichológushoz, de egyelőre hasztalanul.

Nagyon rossz gyerekkorom volt amit viszek magammal sajnos.

2022. dec. 4. 00:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van hitelem. Nem akarok kapkodni vele. Majd lejár ha lejár. Én inkább a jelenben élek. Most még jó. Még lazíthatok és szép az élet. Tudnod kell hova tartasz, de ne mindig a célodért dolgozz.


Pl nekem hitelem van. 20 évre. Mindenki roszul volt, hogy úr isten mikor fog az lejárni? Pont 20 év múlva. Nekem csak anyi dolgom van, hogy az aktuális havi törlesztőt fizessem be. Aztán nem is gondolok rá.


Nekem is nagyon rosz gyerekkorm volt ami miatt sokszor felteszem a nagy kérdést. "Mi lett volna ha..." Mostmár mindegy mert itt vagyok. Az a kérdés, hogy mit teszek most.

2023. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!