Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha akkora válság van Magyarors...

Ha akkora válság van Magyarországon, hogy erről beszélni is kell, akkor miért nem látni ebből semmit? Boltokban mozdulni nem lehet, költenek mindenfélére rendesen(nemzetközileg is megálljuk a helyünket)

Figyelt kérdés

Okostelefonból persze hogy az Iphone kell minden 2. egyénnek, mert csak akkor fognak rá tehetősként nézni, másképp semmi szükség egy ilyen telefonra.

Élmezőnyben a videokártya eladás, azért itt is összekaparnak az emberek 1-1,5M ft-ot egy számítógépre, amiben nincs ott a monitor, szokás szerint.

Élelmiszerből is muszáj márkásat, legdrágábbat venni sokaknak, mert letörne a kezük ha egy saját márkás terméket kéne venni, nehogy a pénzénél maradjon az okos.


Ruháról is írhatnék de abba ott a kérdés hogy nem-e utánzat...


Az autókat is simán lecseréli némelyik, szóval én nem tudom milyen válság van itt, villany, és gáz probléma.


Egyedül az élelmiszer az ami láthatóan többe kerül, de ennek kijátszására nem nagyon hajlandó senki(mondjuk nem cserél autót, nem vesz új TV-t, nincs telefoncsere, tehát nagy kiadást ha nem kötelező, akkor nem csinál)


2022. dec. 30. 19:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván válság és válság között is van különbség.


A jelenleginek az elején vagyunk, aztán az, hogy hova fut ki, még a Jó Isten sem tudja. Jó esetben rendeződik, rosszabb esetben eldurvul.


Nyilván a bérek "apránként" követik az árakat, ettől még érezhetően nem ugyanabban a ritmusban. Számomra vicces amikor bejelentik a nagyvonalú 10-15% emeléseket, közben 2x magasabb az infláció és építőiparban az összes beszállítónk már most 15-20% áremelkedést jelzett januártól.

2022. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván olyan szempontból szerencsések vagyunk, hogy most viszonylag magasról indulunk. Aki eddig nagyon kicentizve élt azt továbbra is próbálják valahogy életben tartani, de megszokták a nélkülözést.


Akik meg kicsit jobban elereszthették magukat azok szép lassan visszább vesznek idővel. Nyilván nem azonnal.


Plusz érdekes dolog ez a pénzromlás is. Lehet hőbörögni, hogy "hát van itt pénz, mindenki költi". Másrészt meg valahol ez az egész velejárója, hogy ha tudod, hogy valami holnap drágább lesz, akkor nyilván elköltöd a pénzed még ma. Hiszen hiába teszel félre X összeget, ha utána pont ugyanazt veszed meg belőle. Vagy azt se.


És lehet mondani, hogy ne nyissa ki a száját senki, hogy milyen drága minden. De valahol érthető, hogy kinyitja mindenki a száját, amikor azt látja, hogy ugyanannyi, vagy több munkával több lemondással kell élnie.

2022. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Mert az ünnepek alatt a válság is szünetet tart.
2022. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%

Vásárolni hitelből is lehet.

Ugye te sem gondolod,hogy válság,nem válság bárki megvesz készpénzre egy 1,5 millás gépet?


Sokan még egy 100 ezres mosógéphez is hitelt vesznek fel.


Vannak,akik karácsonyi ajándékra vagy nyaralásra is képesek hitelt felvenni.

2022. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű még csak az elején vagyunk és azért, de az energia, benzin sajnos minden mást is húzni fog magával. Az élelmiszer csak a kezdet, és az még tovább fog jövőre szintén. Már kintvannak az elemzések.

Egyébként a nemzetközileg is megálljuk a helyünket kitétellel annyira nem értenék egyet. Nemrég volt felmérés a tényleges fogyasztásról az átlagbér alapján az eu országok között, eljutottunk oda hogy a románok és szlovákok is beelőztek, lassan csak bulgária marad le mögöttünk fogyasztásban is.

2022. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokszor nekem is kérdéses. Van, aki hitelt vesz fel így is, azzal nagyzol, van, akinek rejtett tartalékai vannak. Van, akinél a család összefog. Van, akinek jó keresete van, van, akit eltartanak.

Részben azért nem hírtelen, egyszerre fog ez megmutatkozni a társadalomban, hanem fokozatosan. Viszont akinek eddig is nehéz élete volt, azok kevésbé mutatkoznak a falvakban, városokban (kiv. a hajléktalanok), így létezik a szegénység, de nem feltétlen mutatkozik.

2022. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#14

Akkor jelentkezem itt vagyok, jelenleg nincs tervezett kiadásom, 5M forintom van szinte most bármire, de maradjon ez inkább egy motorra, vagy eladom a mostani autót és kipótolom az árát ezzel, vagy vehetnék egy számítógépet 1--2millió között, csak nekem játékra ennyiért nem okoz már örömet 30 évesen, ha a munkám lenne akkor nyilván kellemeset, a hasznossal.


Viszont én előrelátó vagyok, és takarékos, nem irritálja a kezemet a pénz, hogy na most el kell engedni a kezemtől.

2022. dec. 30. 21:58
 18/18 anonim ***** válasza:

14-es, én pl sosem veszek fel áruhitelt😃. Ez egy tudatosan elő embernél alap.

2x vettem fel hitelt, egyszer ingatlanra, egyszer pedig fűtés korszerűsítésre.

Mi csak a saját pénzünket költjük, ha kavicsokat/üveggyöngyöt akarunk venni.

2022. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!