Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem nőtem semmit egész...

Miért nem nőtem semmit egész gimi alatt ?

Figyelt kérdés

9. osztályos lettem aztán ott suliban megmértek.

Utána jött az online oktatás visszamentünk(11-be) és akkor most év elején megint mértek (12) és ugyan akkora vagyok mint 14 évesen. Ez miért van? Lehet hogy azért mert megváltozott az életmódom online oktatás alatt?

Egész éjjel fentvoltam, alig ettem, 0 mozgás.

Vagy van más is aki 14 éves kora óta nem nőt fiúként?


2022. dec. 31. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a genetikán múlik.

Igaz, hogy én lány vagyok, de 12 éves korom után már nem nőttem egy centit sem. 164 cm maradt a végleges magasságom.

Sok embernél korán befejeződik a növekedés.

Ha nem vagy extrém alacsony, akkor nem kell vele foglalkozni.

2022. dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gyorsabban és lassabban érő emberek.
2022. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
12 éves korom óta 163 cm vagyok. Most vagyok 27 éves :)
2022. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Lányoknál viszonylag gyakori az ilyen, ők hamarabb megállnak a növésben. Elméletben lányok 18, fiúk 21 éves korukig nőhetnek (utolsó években már csak minimálisan, 1-2 cm-t).

Ha valamikor megállsz a növekedésben, akkor utána már nem újraindulni a növekedés később.

Ha egész éjjel fent voltál, alig ettem és nem mozogtál, akkor nem meglepő, hogy megálltál a növekedésben (lehet, hogy egészséges életmód mellett nőttél volna még 20 centit, de az is lehet, hogy amúgy is megálltál a növekedésben már 9. előtt).

2022. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan 14 éves korom óta 172 cm vagyok. Kb. már akkor is így néztem ki, mint most, csak annyi, hogy kicsit kevesebb szakállam volt. A hangom viszont már akkor is egy felnőtt férfié volt.


27/F

2022. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!