Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok akik nem öltöznek márkás...

Azok akik nem öltöznek márkás ruhákba, kényelmetlenül érzik magukat azok mellett akik igen?

Figyelt kérdés

Van kisebbségi komplexus? Kevesebbnek érzitek magatokat? Megtehetitek és úgyse öltöztök úgy vagy pont azért nem, mert nem tehetitek meg?


Tudom furcsa de manapság mindenki nagyon drága cuccokat hord. Köztük én is próbálok, bár nem keresek olyan jól de spórolok meg minden.

Költhetném másra is de valahog mostanában nagyon sokat foglalkozok ezzel. Nincs sok cuccom de folyton szeretnék újakat, mert nagyon is ki használom, és a stílusom is ki van alakulva. Viszont nagyon érdekel a pszichológia is és arra jutottam, hogy ezzel a “mániámmal” kompenzálok, és meg is fejtettem miért vagyok ilyen. A másik meg, hogy a körülöttem lévőknek csak drága cuccaik vannak. Ti, hogy vagytok ezzel?



2023. jan. 2. 18:48
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Néha szarul érzem magam, amikor látom magam körül, hogy majdnem mindenkin méregdrága cipő van, pl. De aztán eszembe jut, hogy én sokkal értelmesebb dolgokra is költhetem a pénzem, például a hobbijíimra, stb., vagy gyűjtögetek.
2023. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
93%
Kellemetlenül nem érzem magam tőle. Ha valaki tehetős és megengedheti, akkor egészségére. De én pl nem igazán szeretem a hivalkodó ruhákat, bár van 1-2. Bár azok sem extrém drágák, HH, puma stb. De ilyen gucci cuccokat pl biztos nem vennék, nem az én kategóriám. Viszont attól kifejezetten rosszul vagyok, mikor kolléganőm a turkálós cuccait erőlteti, hogy én milyen hülye vagyok (nem így mondja de a lényeg ez) mert hogy ő egy pulcsim árából vesz 4-et is. De én látom a különbséget az ő és az én ruháim minősége közt. Amúgy nem foglalkoznék ezzel, csak idegesít hogy tukmálja.
2023. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Tök érdekes, mert én sokszor azért érzem magam kényelmetlenül, ha márkás ruhák vannak rajtam.

Én magamnak soha nem vettem , de édesanyám elég sznob ilyen téren és megörököltem 1-2 márkás darabot, de nem guccit kell elképzelni.


Na, hát engem feszélyez néha ha ilyen van rajtam. Félek, hogy esetleg ha este sétálok az utcán, azért támadnak meg mert azt hiszik sok pénzem van, hisz márkás ruhák vannak rajtam. Attól is tartok, hogy mások azt hiszik ezalapján ítélek meg bárkit is, holott…annyira nem érdekel.

Eladhatnám a ruhákat, de azzal édesanyámat sérteném meg és nem célom.


Nem lesz senki sem kevesebb vagy több a márkás dolgoktól, elég szomorú, ha valaki azt hiszi igen.

2023. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

SŐT!

Ha azt látom, hogy valakin egy bazi nagy pipa, vagy ADIDAS vagy hasonló felirat virít, mindig elmosolyodok, hogy ez az ember azért fizet annyi pénzt, hogy élő reklámtábla legyen. Jobb helyeken a hírdető fizet a reklámfelületnek, nem fordítva.

Szóval mindig törekszem arra, hogy a ruha vagy táska amit hordok ne hírdesse a márkát.

2023. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Darius- ***** válasza:
87%
Azt sem tudom milyen ruhamarkak vannak, nemhogy...
2023. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem, nekem is van 1-2 márkás ruhám, de azokat is csak kaptam, egyáltalán nem érdekel milyen márkájú ruha van rajtam, az meg végképp nem, hogy mások mit hordanak
2023. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Én csak Balenciagát meg Pradát vagyok hajlandó felvenni, alváshoz meg DRK-t.


Najó nem, csak viccelek. Sosem érdekeltek az ilyen dolgok, olyan ruhát veszek fel, ami tetszik, és ár/érték arányban is megfelelőnek tartom.

2023. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Tiniként zavart, mert akkor még fájt, hogy másoknak jobban megy, olyanoknak is, akik, ha a "jók mindig elnyerik jutalmukat, a rosszak meg méltó büntetésüket" narratíva tényleg működött volna, nem érdemelték volna meg, és mert olyan közösségben voltam egy ideig, ahol ez a beilleszkedésnek is gátat szabott, hogy nekem a kínaiból volt a ruhám, a többieknek meg a Retro Jeans volt az "alja"...


Ma már nem zavar, mert nem akarok másoknak görcsösen megfelelni, inkább azon az állásponton vagyok, hogy stílust pénzen nem lehet venni, és turiból is lehet csinosan, akár még érdekes / avantgárd módon is felöltözni... pedig most már megtehetném, hogy drága / márkás ruhákatvegyek, de funkcionálisan használt edzőcipőn kívül nem izgat a dolog.

2023. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nem is olyan körökben mozgok ahol ez számít. Én is meg az ismerőseim nagyrésze is középosztálybeliek vagyunk, de nem szokás a márkákkal villogni. Inkább a csórók szoktak élő hirdetőtáblának öltözni. Egyes márkákat kifejezetten cikinek tartok.
2023. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok képben a divattal, szóval fel sem ismerem. Ha valakinek nagyon jól áll az, amit épp visel, akkor megdícsérem, de ennyi. Kellemetlenül még sosem éreztem magam egy jobban öltözött ember társaságában, bár valószínű azért, mert engem aztán nem nehéz túlöltözni :D
2023. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!