Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok akik nem öltöznek márkás...

Azok akik nem öltöznek márkás ruhákba, kényelmetlenül érzik magukat azok mellett akik igen?

Figyelt kérdés

Van kisebbségi komplexus? Kevesebbnek érzitek magatokat? Megtehetitek és úgyse öltöztök úgy vagy pont azért nem, mert nem tehetitek meg?


Tudom furcsa de manapság mindenki nagyon drága cuccokat hord. Köztük én is próbálok, bár nem keresek olyan jól de spórolok meg minden.

Költhetném másra is de valahog mostanában nagyon sokat foglalkozok ezzel. Nincs sok cuccom de folyton szeretnék újakat, mert nagyon is ki használom, és a stílusom is ki van alakulva. Viszont nagyon érdekel a pszichológia is és arra jutottam, hogy ezzel a “mániámmal” kompenzálok, és meg is fejtettem miért vagyok ilyen. A másik meg, hogy a körülöttem lévőknek csak drága cuccaik vannak. Ti, hogy vagytok ezzel?



2023. jan. 2. 18:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Önértékelési probléma, fontosnak érzed hogy másoknál bevágódj.
2023. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt sem tudom mi számít márkásnak meg nem márkásnak, nálam az elsődleges szempont, hogy kényelmes legyen, aztán felőlem lehet 1000Ft-os turkálós ruha is.
2023. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom márka alatt mit értesz,de általában egy helyről veszem a ruháimat,van par turis is.Simán kiadok egy ruhadarabért 10-15000 forintot,ha tudom,hogy megéri.Nem feszélyez más miben van,ha tőlem meg megkérdezik mennyibe került az adott darab,ha drága volt,a felét mondom.Nekem az a furcsa,ha valaki azt monfja,hogy már tavalyi ami rajta van.Vannak 5-8 éves ruháim is amiknek semmi bajuk,pedig én tényleg kihasználom őket.
2023. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azt néztem hogy nekem tetsszen, a többi nem érdekelt. Ha pluszban megkaptam a dicséretet, akkor elfogadtam, de nem az motivált hogy bevágódjak másoknál meg simizzék az egómat.
2023. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára 16-18 év körül hittem el, hogy csak úgy szerezhetek barátokat, és vívhatom ki, hogy emberszámba vegyenek, hogy kisluxus táskákat és ruhadarabokat vetetek a szüleimmel.

Viszont az évek során rájöttem, hogy csak és kizárólag olyan emberek társaságára van szükségem, akik önmagamért, a személyiségemért, szeretnek, és nem azért, mert megcsillant rajtam egy logó, vagy mert megfelelek a jelen kor tucat huszonéves ideáljának.

Éppen ezért a kreatív önkifejezést sokkal fontosabbnak tartom, mint a ruhadarabok árát. Amikor az öltözködés nem arról szól, hogy belepasszírozzam magam egy sekélyes, műmosolyú irányba, amit “széles körben elfogadnak”. Sokkal inkább arról, hogy csak azt veszem fel, amit szívesen viselek, ami jóval extrémebb.

Lényegtelen, hogy drága ruhát vagy turkálósat viselek, ha szerintem jól néz ki. Sőt, ha időtálló darabokat akar az ember, talán jobban jár az utóbbival, )vannak már kifejezetten márkás dolgokat áruló vintage üzletek), mert az utóbbi években látványosan leeresztett minőségben a legtöbb márka. Arra hajtanak, hogy egy kollekció lecsengése után önként dobd a szemétbe, hogy aztán ráugorj egy újabb őrültségre, ami éppen divat.

2023. jan. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi köze ahhoz hogy hogyan öltözködöm?

Eddig se volt, most se lesz!

2023. jan. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pont letojom a márkákat. Bár az tény, hogy a márkás pólóim még x 10 év után is ugyanúgy néznek ki, míg az olcsóbbak....
2023. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon látszik, akkor elég ergya. Mondjuk ilyen szándékos nyomdahibásat elfogadnék nagy logóval is (pl gucci e-vel meg ilyenek), de lehet nem hordanám :D


Ezek csak istenverte rongyok. Megvigyázza az ember, hogy ne kelljen már megint vásárlással szarakodni, de ennyi. Minőségben van egy alapszint, költségben nem szívesen megyek fölé. Inkább átöntöm májba, az legalább tényleg látszik :D

2023. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
67%
Azt vágjátok mennyi ruhát temetnek éves szinten a föld alá?
2023. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem érdekel. Ma már a márkatlan ruha is néz ki olyan jól mint a márkás. Nem ezzel foglalkozom.
2023. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!