Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől lehetne...

Szerintetek mitől lehetne Magyarország egy jobb ország?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 13:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

11, 14 vagyok. Egyébként Magyarország szerintem nem olyan rossz hely. :-)

Ha jobbnak gondolnánk, kicsit már attól is jobb lenne. Vannak lelkes emberek, akik jó dolgokat csinálnak, ezekre érdemes figyelni...

2023. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Kései Sirató ***** válasza:
100%
21-es, te egy politikus vagy? Akkor neked tényleg nem rossz hely.
2023. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

22# nem vagyok politikus. Még csak nem is vagyok sikeres.


Szerintem nem csak a nyugati országokat kell nézni, amikor megítéljük a Magyarország minőségét.

S pláne nem szabad egyenlőségjelet rakni a számunkra kedves politikai irányzatához köthető sajtó világábrázolása és a valóság közé.

Meg szerintem érdemes reflektálni erre a hagyományos magyar önostorozásra is, hogy itt minden szar.


Valóban sok minden lehetne jobb, de miért tekintünk el az országunk rangsorolásakor attól, hogy Afganisztán, Szíria Niger, Kongó, Szomália (és még lehetne sorolni) is országok, ahol pl. sokkal rosszabb minden.

Magyarország - nekem is furcsa leírni - a gazdag nyugat egyik országa. Még ha nem is tartom túl sokra a gazdag nyugatot, mert a szegény országok sok esetben pont a gazdag nyugat miatt olyan szerencsétlenek...

2023. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Kései Sirató ***** válasza:
100%

23-as ha igaz, hoigy nem vagy politikus, akkor az is igaz lehet, hogy soha életedben nem jártál külföldön és az M1-et bámulod, ahonnan megtudod, hogy itt minden a legjobb. Csak éppen téves az információ ,mert ha csak egy kicsit is utazol, azt látod, hogy közvetlen szomszédaink elhúztak mellettünk. Horvátország nem régótra EU tag és már euró van.

Lehet, hogy nem érted ez miért fontos, mert neked mindegy - ezt gondold - , azonban ez által, hogy igen gyakran rettenetesen romlik a forint, embertelen módon drágul minden, ahogyan sehol máshol sem. ű

Horvátországban egy liter üzemanyag jelenleg 150 Ft-tal olcsóbb.

Ez csak egy példa, de mehetsz Szlovákiába, Ausztriába, mindenhol a népre, az emberekre költik a pénzt és nem lopják el, mármint a közpénzt.

Nem Afrikában vagyunk, hogy éhező országokhoz hasonlítsuk magunkat, itt mindenki dolgozik, és sokan rengeteget túlórázunk. Afrikában a legtöbben nem dolgoznak, nincs munka, nincs lehetőség a 45 fokos melegben, nincs víz, itt viszont van, tehát nagy butaság ezekhez hasonlítani magad.

Az iskolában is a bukottakhoz hasonlítottad magad? Boldog voltál a 2-estől, mert van, aki 1-est kapott.

Minél lejjebb van a cél, meg a mérce, annál jobban lehet csúszni lefelé.

2023. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

"Tovább nőtt az Európa-bajnok magyar infláció, már 24,5 százalékos

Az élelmiszerek közel 45, a háztartási energia 55 százalékkal volt drágább, mint egy évvel korábban."


Én sem értem a még mindig túl sok narancsködös embert. Oké hogy alternatív valóság, meg hír és történelemhamisítás a folyamatos sikerpropaganda és gyűlöletpropaganda mellett. De ezek az emberek is járnak vásárolni, fizetik a számlákat, saját bőrükön is elvileg érzik hogy mi újság! Legkésőbb ezen a ponton illene felébrednie a legtöbbnek. De még mindig nem sikerült...


A kérdésre pedig válaszolva, valódi rendszerváltás véghezvitelével. Az elmúlt 30 év politikai garnitúrájának elszámoltatása, szükség szerint súlyos börtönévekkel és vagyonelkobzásokkal, illetve minden esetben a teljes közügyektől, politikai pályától való eltiltással. A magánkézre játszott állami vagyon visszaszerzése valamilyen módon, plusz a jövőben kizárólag felelős, elszámoltatható, szakértő politikusok általi irányítás. Ezen kívül az oktatást és médiát is azonnal helyre kellene hozni, és valamilyen módon semlegesíteni a 2006 óta fidesz általi gyűlöletkeltést az emberek fejében. Akár kötelező rehabilitációs képzésekkel, vagy őszintén szólva ezeknél az embereknél már tényleg nem tudom mi segítene...

És persze a jogállamiság helyreállítása, normális, többség által is elfogadott alkotmány, plusz a jelenleg már rég nem létező, de normális országokban alap minisztériumok mint pl természetvédelmi minisztérium helyreállítása.

2023. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

"De ezek az emberek is járnak vásárolni, fizetik a számlákat, saját bőrükön is elvileg érzik hogy mi újság!"


Menj be a politikai rovatba, a fideszesek válasza erre az, hogy nem lehet mit tenni a, "háborús infláció" nem a fidesz hibája. Plusz meg vannak etetve azzal, hogy Németországban szarabb a helyzet, és itt legalább nincsenek migránsok -.-'

2023. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
80%

24# Nem írtam, hogy itt minden a legjobb. Nem is gondolom így. Kicsit eltoltál engem egy szélsőség felé. :-)

Nem vagyok politikus. De hát nem ismertek, szóval, mindegy mit írok.


Szíved joga, hogy kiválasztod, hogy mely országokhoz hasonlítod azt, amit értékelni akarsz. Hadd tegyek én is így.

Lehet, hogy tévedek, szerintem a legtöbb országban jobban akarnak élni, és törekednek erre. Ráadásul, hogy mi ez a jó élet, ezt a reklámok okító munkája nyomán globálisan ismételgetjük legtöbben. Ez szerintem pl. egy tök fontos dolog abban, hogy hogy érezzük magunkat. Hogy a reklámok milyen normákat nyilvánítanak ki, hogy határozzák meg a boldog életet, és hogy a gazdaság számára jó normák mennyire harmonizálnak a társadalmi jóval...


A környező országok jobb helyzetében valszeg teljesen igazad van.


De amikor pl. nem a GDP szerint mérnek, hanem másfajta közgazdaságtani mutatók alapján, akkor a nem túl gazdag Sri Lanka pl. jobban szerepel sok nyugati országnál. Már nem emlékszem ez melyik mérőszám volt, de nem Rogán találta ki, hanem alternatív közgazdászok. Mindenesetre nagyon ideje lenne a GDP helyett más mutatók szerint (is) mérni a jóllétet.


Van egy ilyen mérőszám is, de valóban ezen semmi vagyunk a legelsők:


[link]


A trágya korrupció nagyon elkeserítő Magyarországon szerintem is. Nem tudom, más országokban hogy van, de pl. a Sötét vizeken című film számomra elég aggasztó az amerikai viszonyok tekintetében (a tartalma röviden: a teflon rákkeltő, de továbbra is használják, árulják világszerte az ilyen edényeken, hiába a jogrend, a demokrácia, a tudomány).


Valszeg a Skandináv országokban sokkal jobb a hangulat sok szempontból, jó lenne ezt eltanulni tőlük. De én azt is beleszámolom, hogy milyen jó, hogy nem Afganisztánba születtem, ahol meg mennyi évtizede van háború.

Egy rokonom az USA-ban él. Mesélte, hogy Argentinába járnak fogászatra, mert az a egy hét nyaralással, mindennel együtt is olcsóbb, mint az amerikai fogászat. Ez azért nem annyira jó szerintem.

Sok más meg biztos igen.


De mondjuk így környezeti szempontból, az amerikai életmód durván pazarló, s ez meg ránk fog dőlni előbb-utóbb, hiába hisszük, hogy a végtelenségig lehet így folytatni.

Van egy könyv, Fenntartható hedonizmus a címe, tele új meglátásokkal pl. a boldogsággal kapcsolatban is.


Nagy téma ez...


Belga: De szar itt élni

[link]

2023. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
19%

24# "sokan rengeteget túlórázunk."


Ez tök nagy baj. Az elosztáshoz rohadtul hozzá kéne nyúlni. Igen, elvenni a fideszes oligarcháktól is, meg a világ gazdagjaitól.

Ne kelljen már ennyit dolgozni. Szerintem meg kellene elégedni kevesebbel. Ne kelljen már két évente új mosógép, kocsi, telefon. Most kb. ez norma sok helyen.

De ez globális probléma, még ha vannak is különbségek.


Én elég rossz tanuló voltam általánosban, aztán gimnáziumban osztályelső, meg az egyetemen is.

2023. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!