Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes férfiként udvariasnak...

Érdemes férfiként udvariasnak lenni még a nőkkel?

Figyelt kérdés

Vagy ez már teljesen kihalt x évvel ezelőtt, győzzön az erősebbik alapon intézzük inkább.

Ma előreengedtem egy hölgyeményt, azt nem mondta, brekekeke.

És még ott locsofecsi a pénztároscsajjal negyed órát, én csak a pénzt adtam volna oda, kb 3 másodperc.

Múltkor megállt egy az út közepén a boltban, gondoltam valahogy elmegyek mellette, erre rámordít, hogy szólhatnék, nem kell félrelöknöm a kocsiját.

(kicsit odébb toltam, nem akartam nekiütközni)

Illetve múltkor egy eladónak szétgurultak előttem az almái egy dobozból, próbáltam lavirozni közöttük, erre hallom mögöttem a biztonsági őr csajtól, hogy igen, ilyen paraszt mind, nem segítene egy ilyen gyökér sem...

Na ilyenkor mi?

Van erre valami etikett?

Ja, és egyáltalán nincs semmi ismerkedési szándék, van b.nőm jóideje.


2023. jan. 17. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Aki udvarias az nem azért udvarias mert haszna származik belőle. Egyszerűen ilyen nevelést kapott és nem a pozitív visszajelzés miatt csinálja.
2023. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Érdemes/nem érdemes letojom. Engem így neveltek, én ilyen vagyok. Ha akarnék se tudnék megváltozni.
2023. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Ez kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy érdemes-e nem neveletlen türhőként viselkedni. Végső soron nem másnak teszel ezzel szívességet, hanem magadnak azáltal, hogy nem égeted magad.
2023. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
30%
Én ma répát vettem a boltban, meg Kubu italt, mert kell a gyógyuláshoz, de nem tapasztaltam tiszteletlenséget.
2023. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Ezek - a pénztároson kívül - olyan dolgok, amikre azt mondjuk, hogy embere válogatja.


Én is segítettem már többször eladónak, ha valami leesett:


Az egyik rám szólt, hogy köszi, de hagyjam - hagytam, mert láttam rajta, hogy ez már a sokadik rossz a napjában. Ilyenkor engem sem kell nyúzni vagy feltétlen kisegíteni, jobb egyedül nekem és nem idegesen alkalmazkodni meg hálálkodni másnak. De volt, aki megköszönte és tovább küldött azzal, hogy nem fogadhatja el vásárló segítségét, mert ez az ő munkaköréhez tartozik, az ő feladata megcsinálni. Aztán volt több olyan is, aki kedvesen megköszönte. De hozzá teszem, a javarészét rá hagytam, mert igaza volt az előző példámban lévő hölgynek.


Aztán az előre engedés, ajtónyitás, kabát lesegítés... Én ezeket nem szeretem, mert azt az érzést nyújtja, hogy nekem ezek nem mennek egyedül. Plusz ha előre engednek ajtón, lépcsőn, szűk utcában, az csak rá tesz a szorongásomra. Egyszerűen zavar, flusztrál, hogy valaki jön mögöttem.


Az olyan apróságok viszont jól esnek, hogy töltenek nekem innivalót, megkínálnak ezzel-azzal, megkérdezik hogy érzem magam, érdeklődnek irántam, stb. Szerintem is az udvariasság része.


Szerintem érdemes kérdezni, felajánlást tenni egy-egy szituban.


Almás: Szia/elnezést, tudok segíteni?


Ajtós: Parancsolj(on)!/Tessék csak! - Ha elfogadja, engedni, ha visszautasítja, akkor nem kérlelni, hanem előre menni, megtartva az ajtót. Ha nem szeretnéd ezentúl felajánlani ezt, az rendben van. Akkor menj előre, de tartsd meg addig az ajtót, amíg másik meg nem fogja.


A pároddal meg úgy csináld, ahogy neki igénye van rá. Kérdezz tőle is.

2023. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj ezekkel a példákkal, hogy bunkó ember férfiben és nőben is van.Én nő létemre udvarias vagyok(próbálok lenni) mindenkivel, de én is ugyanúgy futottam már bele bunkó férfiakba és nőkbe is.Nyilván nem vagyok egy hülye lúzer, ilyenkor ha nem érdemes megyek tovább, de ha nagyon pofátlan valaki/durván beszól, azt igen is kikérem magamnak.

Nem azt mondom, hogy leállok veszekedni, de szó nélkül tuti nem hagyom.

Ettől független én próbálok mindenkivel normális lenni.

2023. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Pont hogy érdemes nem annak lenni, a mai nők csak a bunkó tahókkal állnak szóba. Egy udvarias férfi számukra = gyenge csicska.
2023. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem, mert h*ére vesznek csak mindekit.
2023. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Melyik frusztrál a nap végén a kettő közül kevésbé?
2023. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Okoska44 válasza:
100%
Szerintem a nők nagyobb része értékeli és nagyon szép gesztus én is mikor segítek arra gondolok hogy amikor én szorulnék segítségre milyen jól esne fordítva
2023. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!