Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberek között...

Szerintetek az emberek között a magázásnak, tegezésnek kölcsönösnek kell lennie?

Figyelt kérdés

2023. jan. 25. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Persze, igen.

Nálam a kivétel az ezer éve ismert idősek ill a párom idős rokonai, velük hajlandó vagyok a “csendőrpertura”, mindenki mástól bunkóságnak tartom.

2023. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ez egyértelmű. Ettől egyenrangú és emberi a kapcsolat. Nagyon megalázó, ha valakinek nem engedik, hogy visszategezze, aki őt tegezi.
2023. jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem!

Adott pl. a cégnél az ügyvezető igazgató. Tegez. Mivel idősebb, és a beosztása is indokolja magázom.

2023. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberek között mindenképp. Gyerek-felnőtt viszonylatban (pl. iskolában) még elfogadható ez az aszimmetria, később nem.
2023. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, nemrég néztem egy filmet, ott a csávó magázta a nőt, a nő tegezte a csávót; barátok voltak.

(Rossz álmok-film.)

Amúgy a film elején még lehet, hogy váltogatták mert nem tudták , hogy ki tegezzen kit, és ki magázzon kit; hogy jönne ki jobban; mert a legelején még mintha a csaj is magázta volna.

2023. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki 1, mindenki testvér. Te hogy beszélsz magaddal a tükörben? A tükörképed máshogy szólítson, mint te magad(őt)?
2023. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Helyzete válogatja. Sok esetben hiszem, hogy könyebb lenne a kommunikáció, viszont van 1-2 ember, aki ha letegez, direkt magázok visszafele, így éreztetve, hogy szeretnék távolságot tartani, hozzáteszem, nem sok sikerrel.
2023. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Hat nem is normalis a csendorpertu.

Viszont a gyerek ne tegezze a tanart, a doktornenit, vagy azok se magazzak.

2023. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem.

Huszonéves vagyok, olyan a neveltetésem, hogy egyszerűen nem áll a számra, hogy akár a boltban vásárlóként, akár a saját munkahelyemen tegezzek egy másik korombeli idegent.

De pont nem érdekel, ha az emberek, akiket kiszolgálok, letegeznek, vagy ha bemegyek egy boltba, és én magázom a korombeli kasszást, akkor ő tegez. Nekem a magázás áll a számra, nekik meg a tegezés, ennyi.

2023. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!