Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az "ilyen...

Mit gondoltok erről az "ilyen volt a világ mindig is" mantrázásról? Ez nem beletörődés, hogy soha nem lehet valami jobb? Tényleg jó így hozzáállni valamihez?

Figyelt kérdés
2023. jan. 25. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább nem vágysz a nagyobb dolgokra.

Tisztában vagy a realitásokkal.

Nem kerget álmokat.

2023. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a kettőt kombinálni szoktam. A világ tényleg sok szempontból - politikai, gazdasági, környezeti - olyan, mint a fáraók korában. És emellett rengeteg dolog lett jobb: az átlagember életszínvonala, az információkhoz való hozzáférés lehetősége, az egyéni szabadság. Szerintem rugalmasnak kellene lenni, ami a hozzáállásunkat illeti, nem beleragadni egy attitűdbe sem.
2023. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ez azért erősen kontextus függő is. Vannak dolgok amiken lehet változtatni, van amiken nem. Utóbbit is be kell néha látni és lehet mondani, hogy beletörődés, de néha muszáj beletörődni bizonyos dolgokba.
2023. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Legalább nyugalomban van. Nem áhít valamit; ami "elérhetetlen"-vagy ,,közel elérhetetlen" -kategóriában van. #1.vagyok;kiegészíteném,hátha így jobban érthető a fogalmazás. (A többi kommentet még nem olvastam.)
2023. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attol függ.

Ha valaki panaszkodik, hogy "a mai világ annyira rossz, minden egyre szörnyűbb lesz, bezzeg régen minden jobb volt, még fingani is illatosabbat fingott az ember", akkor jogos azt mondani, hogy az, ami ma zavar, régen is úgy volt.


Az viszont tényleg beletörődés, ha valaki valami produktívat/progresszívet akar csinálni, de azt mondják neki, hogy "minek vered magad, régen is ez volt, aztán mégsem volt baja az embereknek"

2023. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen kijelentések toxikusak. Pont ezért nem halad semmi semerre. Mert bebeszélik maguknak meg másoknak, hogy a sz@rt akármilyen is el kell fogadni.

Egy példa. Ugyanilyen helyzetet, mint Mo.-on van, nem minden országban látnál/látsz. És ahol nem, miért nem? Mert ott a nép nem engedné/engedi meg. Nem tudják ledugni a torkukon.

Ezzel szemben a magyar terjeszti és hiszi, hogy "ilyen az élet", meg "ezzel jár", sőt még büszke is a saját nyomorúságára, mert lehet vele martírkodni, ezért simán megetetnek vele akármit, mert úgyse fog kiállni azért, hogy neki jobb legyen.

Ezt pedig az olyan emberek, akik csak maguknak akarnak mindent, simán ki tudják használni, hiszen senki nem áll az útjukba, sőt, önként biztosítják neki, hogy gyalogoljon át mindenkin.

Példa: megalomán politikusok.

2023. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Plusz: ha mindig is így volt, régen is így volt, az nem jelenti azt, hogy jó is volt az úgy.

Ennyi erővel feltalalják a lampát, es lehetne mondani, hogy mit akarsz te vilagítgatni eddig se volt lámpa aztán mégis mindenki elvolt. Jóvolt az úgy.

Vagy bejön az internet meg a kapcsolattartás, arra is lehetne mondani, hogy mit akarsz te interneten kapcsolódni, nem elég a telefon? Eddig is telefont használtal, úgy is lehetett kapcsolódni, mégis mindenki túlélte. Jó volt az úgy, mit akarsz itt ujítgatni.


Komolyan ilyen mentalitással nemhogy a fáról nem jöttünk volna le, de még a vízből se jöttünk volna ki.

2023. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vagy ami kevésbé semleges:

Középkor szennyébe be akarnák hozni a csatornázást meg a higiéniát, a többiek meg felszólalnak, hogy régen is a húgyban feküdtek azt mégis megélték a 20-at, nem kell ide csatorna.

2023. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen mentalitású embereknek szoktam mesélni pár kiemelkedően gyomorforgató régi kínzásról, vagy esetleg pedofília statisztikákról, halálozási rátákról járványok, háborúk idején, és orvoslás közben, vagy esetleg a higiénia hiányáról. Majd mikor már látom hogy elértem a hatást amit akartam, és kellően kényelmetlenül érzi magát a delikvens, költői kérdésként felteszem, hogy "de szerinted ez a jelenkorban is teljesen rendben lenne, hiszen régen is ez volt, igaz?" A gore, bizarr, és gyomorforgató tények közlése egy nagyon alulértékelt vita eszköz, szívből ajánlom mindenkinek, minimum jókat lehet röhögni a reakciókon<3
2023. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alap dolgok nem változtak, semmi új nincs a Nap alatt, de ha körülnézel 10-20-30 évenként, azért egészen más volt a világ.
2023. jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!