Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben, ha valaki feltűnően kötekedni akár?

Figyelt kérdés

Minden nap ugyanazon az útvonalon jövök haza a fővárostól vidékig. Busz, gyaloglás, vasútállomás.

Körülbelül egy hónapja egy férfival egy boltban egyszerre voltam ott. Feltűnően nézett, én is rá néztem. Nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, hiszen velem is előfordul, hogy akaratlanul is megbámulok valakit - nemtől függetlenül.

Ám, azóta rendszeresen feltűnően megbámul, mikor elmegyünk egymás mellett! Ahogy észrevettem, rendszeresen keresztezi egymást az útvonalunk, csak ő általában szemben jön velem.

Bár, érdekes, hogy volt, hogy bementem egy közeli plázába és meglepődtem, mert ott is ott volt! Ám, akkor szerencsére nem vett észre.

Ma azonban szintén mellettem jött el és közepes hangerővel nevetett egyet miközben bámult!

Egyébként, nem lógó fejjel, görnyedve szoktam menni. Tehát, ezért nem is értem, miért szemelt ki magának!

Nem vagyok félős típus, de, kerülöm a balhét! Főleg, hogy nálam amúgyis magasabb, nagyobb darab. Meg egyébként sem voltam sosem az "Gond van, Tesóm?" típus.

A pasas meglehetősen barátságtalan ábrázatú, csapzott kinézetű, melós ruhában van mindig.

Lehet, üldözési mániám van, de tinikorom óta Budapestre járok fel és láttam már olyan eseteket, mikor valaki csak úgy belekötött egy másik emberbe!

Annyira azért nem félek, mert ott van a rendőrség 200 méterre. Meg, igazából, amíg ő nem szól hozzám, nem veszek róla tudomást. Főleg, hogy meglehetősen nyugodt természetű vagyok.

De, tényleg eléggé zavar, mikor valaki idegen, nem túl bizalomgerjesztő alak, amikor csak összefuttok feltűnően bámul.

Nyilván, tisztában vagyok vele, hogy a látszólag kötekedő, bolondnak tűnő illetőket figyelmen kívül kell hagyni, mert, ha az ember reagálna a nem túl barátságos közeledésükre, kihívásnak vennék (mint bizonyos vadállatok az állatvilágban...) .

Az érdekelne, ki mit reagálna ilyen helyzetben. Mi ilyenkor a megfelelő reakció.



2023. jan. 30. 21:23
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Kötekedni akar*
2023. jan. 30. 21:24
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Jómagam álcsúcson vágnám igaz majdnem 2 méter vagyok és lassan 20 éve küzdő sportolok.

Neked azt tanácsolom, hogy inkább kerüld, menj át a másik oldalra ha észreveszed, de ha mégis támadás érne sose feledd azt, hogy az első ütés mindig rúgás, tökön térdkalácson és utána fuss addig amíg nem tudsz segítséget kérni.Sosem tudhatod milyen eszköz van annál aki támadni akar mindig legyél éber.

2023. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De, ok nélkül nem fogok kezdeményezni verekedést! Nyilván, ha küzdelemre kerül a sor, önvédelmet jogosan lehet alkalmazni a támadás súlyával egyenlő mértékben!

Én sajnos nem vagyok ilyen erős és magas, mint te... Akkor magabiztosabb lennék érthető okokból.

2023. jan. 30. 21:39
 4/22 anonim ***** válasza:

Én egyszer megszólítanám, és magázva megkérdezném, hogy ismer-e valahonnan. Erre gondolom meg fog lepődni és meg fogja kérdezni, hogy miért kérdezem ezt. Én meg elmondanám, hogy látom, nagyon figyel, mintha ismerőse lennék. Ha kijelenti, hogy nem ismer, akkor (nem kihívóan, hanem érdeklődve) megkérdezném, hogy akkor miért néz engem.

Van ebben némi kockázat, de jó esetben többé nem nézegetne.

Te férfi vagy, vagy nő?

Ha nő vagy, akkor természetesen azért bámul, mert tetszel neki, ez esetben teljesen felesleges bármit is kérdezni.

2023. jan. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem is azt írtam, hogy te támadj, azt mondom figyelj és bármi gyanús mozdulatnál azonnal cselekedj, ha feléd lép lépj arrébb de ha tovább megy és úgy érzed hogy támadni akar azonnal rúgj és fuss.

Javaslom ha van lehetőséged iratkozz be egy önvédelmi tanfolyamra sokkal magabiztosabb leszel ha tudod mit tudsz csinálni ha baj ér.

2023. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok, 31 éves, nem kölyökképű.

Ez mondjuk nem rossz ötlet! Persze, ki tudja, ha valami elmebeteg, akkor ez is kiválthat belőle agresszív reakciót... Bár, többnyire a bolondok is normálisak, ha nyugodtan szólítják meg őket.

2023. jan. 30. 21:44
 7/22 A kérdező kommentje:

Jártam boxolni másfél évig még kipróbáltam a ketrecharcot is. Meg gyúrok már 13 éve.

A küzdősport valóban adott önbizalmat, de, ez már nagyon régen volt.

Őszintén szólva, én maximum akkor ütök, ha ő üt először és én csak önvédelemből! Nem vagyok az a fajta, aki egyaltalan mer kezdeményezni.

2023. jan. 30. 21:47
 8/22 anonim ***** válasza:
Én személy szerint az ilyen embereket vagy biszexnek, vagy homokosnak nézem és tartom. Én tényleg így látom az ilyen embereket. Én úgy vagyok vele, hogy én heteró vagyok, és kilátok a fejemből, és ha egy férfi úgy bámul már egy jó ideje, akkor bejössz neki szexuálisan. Vagy akkor miért bámulna úgy mint egy nőt?
2023. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak figyelmen kívül kell hagyni. Én 13 éve találkozom szinte minden nap egy hajléktalan nővel munkába menet (gondolom őt addigra már kiteszik reggel a szállóról) es eleinte féltem tőle. (én is nő vagyok). Meg morgott is utánam párszor, és csúnyán néz mindig.


Meg sose szóltam hozzá, nem is szeretnék. Egyszerűen csak menj el mellette és ne nézz rá.

2023. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ezzel az "üsd meg és fuss!" - sal az a probléma, hogy szinte minden nap összefutok vele.

Én vagyok 82 kg, 180 centiméter, ő meg 195 centi, 110 kilogramm...

Esélyes, hogy másnap meg ő verné engem jól nyakon!

Továbbá, ha úgy megütném, simán feljelenthetne, aztán én járnék rosszul, mert én kezdeményeztem a verekedést...

Inkább, nem én szeretnék ütni először...

2023. jan. 30. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!