Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben, ha valaki feltűnően kötekedni akár?

Figyelt kérdés

Minden nap ugyanazon az útvonalon jövök haza a fővárostól vidékig. Busz, gyaloglás, vasútállomás.

Körülbelül egy hónapja egy férfival egy boltban egyszerre voltam ott. Feltűnően nézett, én is rá néztem. Nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, hiszen velem is előfordul, hogy akaratlanul is megbámulok valakit - nemtől függetlenül.

Ám, azóta rendszeresen feltűnően megbámul, mikor elmegyünk egymás mellett! Ahogy észrevettem, rendszeresen keresztezi egymást az útvonalunk, csak ő általában szemben jön velem.

Bár, érdekes, hogy volt, hogy bementem egy közeli plázába és meglepődtem, mert ott is ott volt! Ám, akkor szerencsére nem vett észre.

Ma azonban szintén mellettem jött el és közepes hangerővel nevetett egyet miközben bámult!

Egyébként, nem lógó fejjel, görnyedve szoktam menni. Tehát, ezért nem is értem, miért szemelt ki magának!

Nem vagyok félős típus, de, kerülöm a balhét! Főleg, hogy nálam amúgyis magasabb, nagyobb darab. Meg egyébként sem voltam sosem az "Gond van, Tesóm?" típus.

A pasas meglehetősen barátságtalan ábrázatú, csapzott kinézetű, melós ruhában van mindig.

Lehet, üldözési mániám van, de tinikorom óta Budapestre járok fel és láttam már olyan eseteket, mikor valaki csak úgy belekötött egy másik emberbe!

Annyira azért nem félek, mert ott van a rendőrség 200 méterre. Meg, igazából, amíg ő nem szól hozzám, nem veszek róla tudomást. Főleg, hogy meglehetősen nyugodt természetű vagyok.

De, tényleg eléggé zavar, mikor valaki idegen, nem túl bizalomgerjesztő alak, amikor csak összefuttok feltűnően bámul.

Nyilván, tisztában vagyok vele, hogy a látszólag kötekedő, bolondnak tűnő illetőket figyelmen kívül kell hagyni, mert, ha az ember reagálna a nem túl barátságos közeledésükre, kihívásnak vennék (mint bizonyos vadállatok az állatvilágban...) .

Az érdekelne, ki mit reagálna ilyen helyzetben. Mi ilyenkor a megfelelő reakció.



2023. jan. 30. 21:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hűha! 13 év hossz idő!

Igen, én is ezt tartom a legjobb megoldásnak, ha figyelmen kívül hagyom és akkor előbb - utóbb kénytelen lesz megunni vagy abban marad ennyiben a dolog, hogy bámul és kész. Ezt egy idő után meg lehet szokni.

Lehet, homokos, amilyen ijesztő, csúnya feje van szegénynek... Bár, attól, hogy valaki ronda, nem feltétlenül homokos.

2023. jan. 30. 22:03
 12/22 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kettyos. Annyi idióta van. És első ránézésre nem is mondanád meg. 10 -es voltam. 🙂
2023. jan. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

a testalkat nem számít,csak a belső kisugárzás.

amúgy én rugós bicskát hordok arra az esetre,ha a dzsippók betámadnának.

2023. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13 as, paprika sprayval jobban járnál. Ha használnád a kést, és meghal vagy megsebesul a gyökér, akkor te kerülsz börtönbe. Ha meg szembe sprayzod, ugyanolyan hatásos.
2023. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Van valami ebben a kisugárzás dologban, mert rám is azt szokták mondani, hogy kedves, nyugodt kisugárzásom van!

Már többször volt, hogy emiatt "céltábla" voltam. Igaz, amikor elfogy a türelmem és határozott fellépéssel rendre parancsolom az illetőt, meg szokott ijedni és abba hagyja a kötekedést.

2023. jan. 30. 23:41
 16/22 A kérdező kommentje:

Egyszer már volt hasonló eset 6 éve. Akkor egy nálam jóval fiatalabb c betűs egyén szemelt ki magának a vonaton.

Helybeli srác volt akkor. Ő kezdett el nézni. Igaz, egy darabig én is ugyanúgy méregettem őt. Majd, egy idő után már nem foglalkoztam vele.

Aztán, néhány hónap alatt megunta és már észre sem vett a vonaton sem.

Azóta is, ha véletlen szembemegyünk egymással, rám se hederít.

Igaz, már rég láttam. Lehet, már nem is lakik itt fiatal felnőttként.

2023. jan. 30. 23:44
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem tudnád simán csak kikerülni azt a részt ahol lenni szokott ? Pár száz méteres gyaloglás nem nagy dolog, megérne ennyit.
2023. jan. 31. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
32 vagyok kölyökképű, engem tényleg meg szoktak bámulni mert csúnyácska vagyok, főleg kisebbség mert Szabolcsban élek. azzal biztos nem értek egyet amit írtak itt hogy felkérdezd hogy miért néz. egyszerűen csak viselkedj vele közömbösen, amíg nem szólít meg semmi okod foglalkozni vele, jobb esetben még azután is ignorálni tudod pár szóval. én azon az elven vagyok hogy jobb elkerülni a konfliktusokat
2023. jan. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Minden egyes nap nem tudom elkerülni, mert gyakran megyek az ott lévő Spárba.

Őszintén szólva, nem is nagyon akarom elkerülni azt a részt, mert nem akarok egy ember miatt menekülni minden egyes nap... Amíg nem köt belém nyíltan, addig nincs különösebb okom a helyszín elkerülésére.

Sajnálom, hogy neked is hasonló sors jutott! Igen, én is így gondolom, hogy a közömbösség az elsődleges "fegyver". Egy idő után meg fogja inni, hogy nem nem foglalkozik vele a kiszemeltje

2023. jan. 31. 08:36
 20/22 anonim ***** válasza:
#14 NEKEM ne szólj be! nem kell kötekedni,ha nem tetszik valami, lehet takarodnod
2023. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!