Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Történt már valakivel olyan...

Történt már valakivel olyan hogy összekaptatok egy idegennel, aki megvert vagy megalázott, megszégyenített?

Figyelt kérdés

Tehát nem csak beszólt hanem tetlegességig fajúlt az eset.

Velem ez történt és nem tudom hogyan dolgozzam fel.

Lelkileg teljesen oda vagyok még most is, mai napig ha visszagondolok kínosan éreztem magam.

20f



2023. febr. 3. 13:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
Vond le a tanulságot! Máskor ne nevess ki valakit láthatóan!
2023. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 NTBS ***** válasza:
70%
Nem, de én senkit nem nevetek ki, ismeretlenül.
2023. febr. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kérdésre válaszolva: Megverni szerencsére még soha nem vertek meg. Előfordult már, hogy idegen vagy ismerős megalázott vagy megszégyenített szavakkal vagy valami komplexebb cselekedettel, de az sem amiatt történt, mert összevesztünk volna. Ismerős ütött már meg vita során, unokatestvér, de kölykök voltunk még mindketten.


A veled történtekre reagálva: Akárki akármit mond, az, hogy vannak hibáid és nem cselekszel mindig helyesen, az nem jogosít fel senkit ilyesmire, nem jelenti azt, hogy akkor már bármit meg lehet tenni veled, mert „úgy kell neked”. Ez egyfajta szexuális bántalmazásnak simán elmegy, megértem, hogy nagyon rosszul esett.


Valahogy az van a közgondolkodásban, hogy fiúk esetében a meztelenség nem igazán tabu. De ha elképzeljük egy 19 éves fiatal lány esetében, akkor máris rögtön könnyebben fog el minket is az érzés, hogy „igen, itt valami súlyos negatív élmény történt”. Egy fiút is érinthet ugyanennyire rosszul, ha ilyesmin kell keresztül mennie. Az meg csak súlyosbítja a helyzetet, növeli a bizalmatlanságot és a kiszolgáltatottság érzetet, hogy a emberekkel voltál körülvéve, de nem próbált megvédeni senki. Meg ha tudnak az esetről ismerősök is, az is pluszban jobban aláássa az ember eleve sérült önérzetét.


Ha úgy érzed, nem tudod túl tenni magad a történteken…ha van empatikus családtagod/ barátod, párszor megpróbálhatnád átbeszélni vele első körben, hátha az segít. Ha nem találkozol olyan szintű megértéssel, amit érdemelnél, akkor érdemes lehet pár ülés erejéig pszichológushoz fordulnod. Tudom, drága, de ha jól értem, nem valami komplex lelki problémád van, aminek az okát sok idő felfejteni. Tudod, hogy mi a probléma, hol van nagy sérülésed, elakadásod. Szóval nem hiszem, hogy 1-2 évig tartana egy ilyen folyamat, szerintem max 4-5 ülés alatt kapsz annyi lelki muníciót és értékes meglátást szakembertől, hogy tovább tudj önállóan lépni. 4-5 ülés sem kis pénz, de kérdés, hogy mennyit ér pénzben kifejezve a lelki nyugalmad? Ha meg tudod tenni anyagilag, szerintem ne sajnáld magadtól, ez fontos probléma, nem pazarlás, ha erre szánsz.


Nagyon bátor vagy szerintem, hogy mertél klaviatúrát ragadni és kiírni, hogy mi bánt. Sajnálom, hogy nem reagáltak kellő érzékenységgel a panaszodra.

Kitartást és minden jót! Remélem sikerül feldolgoznod ezt mihamarabb!

2023. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
53%

Hű, de nagy dolog. Fecskét hord, tényleg milyen vicces. Ezen tényleg szakadni lehet.

Remélem, az eset hatására felnőttél némileg és máskor nem fogsz látványosan kiröhögni másokat. Csak annyi történt, hogy emberedre akadtál és visszanyalt a fagyi. A fecskés hapsi sem piskóta, de nem csodálom, hogy elgurult a gyógyszere, miután mar vagy a huszadik majom röhögte ki.

Mondjuk, ha kitty cicás tangában lett volna, megérteném a röhögést, de egy fecskegatyán semmi vicces nincs, nem is értem. Még mindig sokan hordják.

2023. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
27%

24 - hát igen. én is röhögnék. de eek a kigyúrt agyak általában minél kevesebbet hordanak, hogy a combizmukat is feszíteni tudják mindenki előtt :)

23- 4-5 ülés ??? hát te túl pozitív vagy sztem. a 40-50 reálisabb, de az se hiszem, hogy elég.

2023. febr. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Én vékony és fiatalabb voltam, ő sokkal erősebb, testesebb és idősebb is" - ha ilyen kigyúrt fickó volt akkor én nem csodálkozznék hogy ezt tette veled. Az ő szemében kiröhögte, megalázta őt egy kis hülyegyerek. Neki valahogy vissza kellet vágnia. Így szerezhette vissza mások szemében a tekintélyét: levetkőztet, megszégyenít, majd kivezet a strandról anyszült meztelenül hogy mindenki lássa és megüzenje a többieknek, vele nem lehet packázni. Veled könnyű dolga volt.

"nem csak hogy végignézték hanem még fujjogtak, beszóltak és röhögtek is." - ez jó visszacsatolás lehetet az egójának és adta neki az egész alá a lovat. Ráadásént nyílván láthatta rajtad milyen kellemetlen neked a szitu és hogy később is az lesz, mikor visszamész a ruhákért.

2023. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!