Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Otthon maradnátok még coviddal?

Otthon maradnátok még coviddal?

Figyelt kérdés

Mármint…igazából olyan gyengusz a vírus mint egy sima nátha.

Ma kaptam meg a PCR teszt eredményt és pozitív megint.

Utoljára októberben voltam covidos és a főnököm elég furcsa volt a telefonban mikor pénteken közöltem,hogy az antigén pozitív lett.

Azt kérdezte,hogy hogyan csinálom..?

Azt mondta,hogy őt nem zavarja ha elkapja és ha jól vagyok akkor menjek be.

Ti mit csinálnátok?


2023. febr. 5. 09:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
28%
Én otthon maradnék.
2023. febr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
33%

Egyszer elkaptam novemberben, és elutaztam a párommal egy hétre karanténba.

Bár nekünk szerencsénk van, mert kb mindent (munka, egyetem stb) tudtunk távolról intézni/pótolni.


Megírnám az összes kollégának, hogy ez van, zavar-e valakit. Ha van egy, akit zavar, nem mennék. Ha senkit, akkor autóval mennék, végig maszkot és kesztyűt stb viselnék.


Igen, többnyire gyenge, de elég, ha egyszer nem az. Náthásan sem illik dolgozni menni meg összefertőzni másokat.


Ha megteheted, maradj otthon. Pesze van az a helyzet, hogy nem teheted meg, akkor nincs kérdés.

2023. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

De két hete voltam itthon mert akkor meg gyomorrontásom volt.😒

Szóval szerintem azt gondolja,hohy szimulálok állandóan pedig szerintem csak egy rakat sz*r az immunrendszerem hiába eszem a vitaminokat.

2023. febr. 5. 09:10
 4/41 anonim ***** válasza:
39%
Otthon maradnék. Nem is kérdés. Nem csak magadért, meg a főnöködért felelsz, hanem azokért is, akik esetleg kitettebbek a vírusnak.
2023. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Hát tegnap még elég ramatyul voltam,hogy őszinte legyek.

Ami nagyon zavar,hogy érzékeny vagyok a fényre.

Olyan vagyok mint egy vámpír. Be van sötétítve nálam a lakásban egésznap mert különben olyan fejfájásom lesz mintha kalapáccsal vernék az agyamat és lüktet.

Amúgy igazából már pénteken voltak tüneteim de gondoltam sima kis nátha és nem maradok itthon pont a múltkori gyomorrontás miatt.

Teletüsszögtem,köhögtem így is az irodát.

Főnököm is látta/hallotta mennyire oda vagyok.

De ilyenkor ez olyan rossz..szívem szerint aludnék egésznap mert indokolatlanul fáradt vagyok és közben meg lelkifurkám van,hogy nem dolgozom.

2023. febr. 5. 09:14
 6/41 anonim ***** válasza:
34%
#5: A szó, amit keresel, betegállomány
2023. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Attól még lelkifurdalásom van.

Főleg mert ő mondta,hogy már nem kell itthon maradnom és,hogy megkérdezi a kollégámat,hogy zavarja-e ha bemegyek hétfőn dolgozni.

Meg hordjak maszkot.

Meg ilyenek…

Emiatt agyalok,hogy bemenjek-e.

2023. febr. 5. 09:21
 8/41 anonim ***** válasza:
28%
Ha beteg vagyok, nem megyek dolgozni, függetlenül attól, hogy covid vagy sem, ami fertőz, annak nem teszek ki másokat. Pedig vállalkozó vagyok, akkor keresek pénzt, ha dolgozom, nincs táppénz meg szabadság. De ahogy én elvárom a vendegeimtol, hogy fertőző betegen ne lihegjenek a képembe, ugyanúgy én se fertőzöm le őket, ha tudom, hogy beteg vagyok. Most nyilvan olyannal, hogy folyik az orrom kicsit, vagy kapar a torkom, olyannal nem maradok itthon (de teszek fel maszkot), de pl a te esetedben egy igazolt fertőző betegséggel biztos nem mennék dolgozni.
2023. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Hát én értem csak pont ez az,hogy Rád senki nem teszi a nyomást,hogy “márpedig igenis menjél dolgozni”.

Ez idegesit engem..

2023. febr. 5. 09:46
 10/41 anonim válasza:
26%
Sosem értettem azokat, akik (bármilyen) betegen bejárnak dolgozni. Ha én vezető lennék, az első jelekre küldeném haza az alkalmazottat és inkább egyedül vinném el a hátamon a boltot, mintsem lepusztuljon bent mindenki más. Múltkor pont egy ilyen "jaj, kis gyomorrontásom volt" miatt kezdett 1-2 nap eltéréssel mindenki hányni-fosni.
2023. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!