Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben maradnátok az...

Ilyen esetben maradnátok az albérletben?

Figyelt kérdés

Ha nagyon nem szeretnétek már a lakótársatokat és ő se titeket, akkor maradnátok az albérletben ha amúgy a lakásnak van több előnye?

A lakótársammal már nem szívesen vagyok egy fedél alatt. Több okból sem, megromlott a viszonyunk.

A lakásnak viszont előnye, hogy jó helyen van, közel az egyetemhez, mindenhonnan könnyen megközelíthető, jó árban van (ettől olcsóbbat nehéz találni, főleg jó környéken), már megszoktam itt lakni, a tulaj elég rendes.

Ti elköltöznétek ha nem bírjátok a lakótársat vagy maradnátok ha amúgy a lakás előnyös? Vagy ti próbálnátok várni, hátha előbb-utóbb ő költözik el?


Veszekedések nem igazán vannak köztünk, inkább arról van szó, hogy meg van sértődve valamiért, valami nem tetszik neki, ezért egy fél éve nem szól hozzám szinte.

Többek között az az oka, hogy neki nem tetszik, hogy nekem több vendégem van, mint neki, hozzám gyakrabban jön valaki látogatóba (minden héten), hozzá meg havi 1-2 alkalom. Engem az se érdekelne ha hozzá is menne minden héten valaki de ezt ő szervezi így magának, én nem dumálok bele. Ugyanakkor meg én csak azért nem akarok ebből jelentősen csökkenteni, mert neki nem tetszik. Szerintem ez hülyeség hogy ha két ember együtt lakik akkor egyenlő arányban kell legyen a látogatók száma. Különben meg nem is mindig nálam találkozok azokkal akikkel, tehát arról szó sincs hogy soha egy kávézó vagy másoknál. Én sose korlátozom őt, hogy kivel találkozzon vagy milyen gyakran. Plusz: én sokkal nyitottabb lennék felé kommunikációba, közös programok terén, problémamegoldás terén de ő egyáltalán nem. Ha van egy vita, őt egy idő után nem érdekli az én álláspontom vagy hogy ő hol hibázott esetleg, neki az számít amit ő gondol.


2020. jan. 23. 13:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Még azt lehagytam, hogy amúgy én 4 éve lakok itt, ő pedig másfél éve.

Érthető tehát ha 4 év után megszoktam a helyet és nem szívesen mennék el.


Ti a helyemben mennétek vagy maradnátok hosszú távon?

2020. jan. 23. 13:27
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Öszintén szólva a lakótársad jól járna azzal, ha elköltöznél.

Ha valaki nem fogja fel, hogy egy közösen használt lakásban nem lehet folymatosan vendége, föleg, ha a többletkiadásokat nem fizeti,akkor nem csoda, ha nem szivesen van veled.

Másrészt a lakótárs nem arra való, hoyg leygen kivel beszélgetned, hanem, hogy legyen kivel megosztani a költségeket, neked ne kerüljön annyiba a lakhatás.


Egyértelmüen a lakótársadnak van igaza, nem neked.

2020. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nyilván mindenkinek máshol van az ingerküszöbe. Én se értékelném, ha minden héten rendszeresen vadidegeneken kellene átbukdácsolni a "saját" lakásomban. Semmivel sem vagy jobb lakótárs, mint ő. Vagy elmehetsz, vagy várhatod, míg ő lép le.
2020. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is igaza van a többieknek. Bocsi!

Az egész napi suli/munka után én sem örülnék, ha hetente többször kéne "idegeneket" kerülgetnem a lakásban. Anno nekem sem tetszett, hogy pl. menni szerettem volna főzni valamit v. kajálni, erre a lakótársam épp pár haverjával befoglalta a konyhát rendszeresen. Vagy alapoztak a bulira és egész este a hülyülésüket kellett hallgatnom a szobámból. Én is jártam bulizni, de próbáltam a legtöbbször az albérleten kívül megoldani.

Amúgy meg ha nem tudjátok a problémát kezelni, akkor én inkább elköltöznék nyugiba, mint feszültségbe járni haza..

2020. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyet kell ertenem az elottem szólókkal.
2020. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem nagyon megterhelő szerintem ez a szituáció. Gondolok itt arra, hogy a párom jön főleg, ritkán a szüleim de ők pár percre és ennyi. Ezt ki lehet bírni. A párom vagy egy-másfél órára jön vagy egy fél órára vagy pár percre. Az attól függ. Viszont mikor nálam van, akkor a konyhát sose foglalja le, a fürdőbe szinte nem is megy, az én szobámban vagyok vele, maximum másfél óra. Van, hogy annyi se. Közel lakok a munkahelyéhez, így felugrik egy kicsit beszélgetni vagy ha szükségem van valamiben a segítségére, akkor amiatt. Ráadásul zajosak sem vagyunk, csendben vagyunk eléggé és bezárjuk minden alkalommal az ajtót. Nem kell a lakótársamnak senkit kerülgetnie. Azért ne kelljen nekem mindenről lemondani, mert a másiknak nem tetszik. Szerintem semmi rosszat nem követek el, mivel csendben vagyunk, mindenki ajtaja be van zárva, nem minden nap jött amikor jött és nem órákon keresztül volt ott. Nem értem miért őt védi mindenki amikor valaki még bulizik is az albiban, én meg ennyit csinálok. Meg ismeri a párom, találkoztak már nem egyszer, tehát nem egy idegen. De a lényeg az, hogy amúgy sincsenek extra igényeim.

Nem bulizok soha, nincs hangos zene nálam, a párom nem minden nap jön, nem órákon keresztül van ott, a konyhát és fürdőt nem foglaljuk le más elől, ajtót bezárjuk.


Akkor most mégis mi az ami szerintetek megengedhető?

Ha soha nem jön hozzám senki? Vagy ha havonta 2x?

Szerintem ez hülyeség. Attól még, hogy neki nincs igénye ilyenekre, nekem lehet jobban.

Amíg egy lakótárs csendben van, nem mászik be a másik privát szférájába (=szobájába), nem minden héten mást visz fel magához, nem rendetlen, addig szerintem nincs vele baj.


A lakótársamnak nincs kapcsolata, tetszett neki valaki de abból nem lett senki, mert a pasinak nem kellett. A szülei sose mennek hozzá, barátnők is nagyon-nagyon ritkán. Felőlem mehetne hozzá aki akar, én tuti nem csinálnék belőle problémát.


Viszont még hozzá kell tenni szerintem, hogy amúgy ő különben is szinte egész nap ki se mozdul a szobájából tehát így aztán végképp nem tudnám semmivel se zavarni.

2020. jan. 23. 14:18
 7/15 A kérdező kommentje:

13:35-ös kommentre reagálva: az lehet, hogy a lakótárs nem beszélgetésre való de érdekes módon csak egy ideje duzzog ennyit, máskor ő is sokkal beszédesebb volt velem. Tehát nem arról van itt szó, hogy alapból ilyen hanem meg van sértődve.

A vendégem pedig nem okoz semmi költséget szinte, szüleim semmit. A párom meg egy héten 2x elmegy a wc-re és megmossa a kezét vagy annyi se, aztán ennyi. Ez nem egy nagyon nagy költség. Senki nem ül nálam napokon keresztül, nem zuhanyzik, nem főz, nem kell miatta többet fűteni, nem tesz tönkre semmit.

2020. jan. 23. 14:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is a lakótársadnak kell igazat adnom, mert nekem is volt egy ilyen lakótársam, aki átjáróházként használta az albit és nem értette engem ez miért zavar. Tanácsként annyit tudnék javasolni, hogy mindenképpen beszélj vele és ha fogadsz is vendéget, akkor ritkábban, mert fordított esetben biztos vagyok benne, hogy téged is legalább ennyire zavarna.
2020. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De nem éppen erről szól a közös albi hogy alkalmazkodni kell?

Még egy kollégiumban is lehet valakinek vendége... kicsit nevetséges hogy pont egy albiban nem, ahol 2 külön szoba is van.


Olyan is előfordul, hogy valakinek a lakótársa direkt lelép jófejségből míg szexel a másik.... ahhoz képest amit én szeretnék( tehát hogy a szobába zárkózva csendben beszélgessek a párommal vagy szüleimmel) igazán nem nagy kérés.


Előző lakótársamhoz is ha ment valaki, nem dőlt össze számomra a világ.


Szerintem akit még ez is zavar, az keressen olyan lehetőséget ahol egyedül lakhat ( albiban egyedül vagy egy fős kollégiumi szoba) vagy ha erre nincs lehetőség, akkor ezt beszélje meg még beköltözés előtt a lakótárssal, mondja meg hogy ezentúl heti 2 alkalommal nem beszélhet senkivel csendben szobába zárkózva mert zavarja.

2020. jan. 23. 18:01
 10/15 anonim ***** válasza:
Feltettél egy kérdést, mi válaszoltunk. Biztosan nem arra számítottál, hogy majd mindenki a lakótársaddal fog egyetérteni, de azért vannak határok, amiket illik betartani. Arra nem gondoltál, hogy azért nem ment koliba a laktársad, mert pont nem bírja az “átjáróházat”? Alkalmazkodni kell kell egymáshoz, ha nem megy, akkor költözz el! Nem tudok mit mondani.
2020. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!