Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek megnehez...

Van itt olyan, akinek megnehezíti a mindennapjait a mizofónia? Esetleg olyan, akinek emellett kisgyereke van? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, de szeretnék. Viszont nagyon félek, hogy be fogok kattanni az általa majd kiadott hangoktól. Egy pici baba sok hangot kiat, szürcsög, nyammog stb. Van itt olyan, aki mizofóniás és pici gyereke van? Nagyon nehéz?
2023. febr. 6. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Én nem tudnék elviselni egy gyereket, így is zavaró hangok vesznek körül, a szomszéd gyerek is kikészít :(

Nem gyógyítható, így nem sok mindent találni a neten sem, de ajánlják a stresszkezelést.

2023. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
A saját magatok által kiadott hangokra nem vagytok allergiások?
2023. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nincs gyermekem, én valszeg más okból sem bírnám. De ja, tán a hangok miatt sem. Valami terápia talán segít ezen, az idegrendszer pihentetése, jó célok felé haladás, megelégedettség???
2023. febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Nem
2023. febr. 6. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért is kérdeztem mert van egy ismerősöm és ő is ilyen. Együtt esznek a barátnőjével. Mindketten ropogtatják a paprikát, de mizofóniást a sajátja nem zavarja, de aki mellette ugyanezt csinálja már igen.
2023. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Igen, ez ilyen. Senkinek se kívánom.
2023. febr. 6. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyébként az van, hogy akiket kevésbé szeretek, akikkel "össze vagyok zárva" azoknál sokkal inkább zavarnak ezek a hangok. Szerintem ez egyébként ilyen pszichés hiba, tán csak majd kiderítik az okát. Tán valami rossz emléket idéznek fel ezek a hangok bennünk???


Engem a kutyaugatás zavar, meg a nejlonzacskó zörgés, meg ha valaki kekszet rág. De ha egy gyerek vigasztalhatatlanul sír, az is nagyon nehezen viselhető.

2023. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik szülőm nagyon furán étkezik, emiatt utálom a kajálással kapcsolatos hangokat a környezetemben. Valamint a monoton ismétlődő hangokat is. Tudom, hogy nem lenne jó, ha valaki mellettem élne, így nincs is társam, de azért jó lenne egyszer kipróbálni ezt a dolgot is.
2023. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelen! Elég súlyos mértékben érintett vagyok. Gyerekkorom óta szenvedek tőle, amíg nem tudtuk mi ez, dührohamot kaptam, mindenkinek beszólogattam,utasítgattam embereket. Amint nevén lett nevezve a probléma sokkal jobban tudtam kezelni a dühömet és a frusztációt.Ettől függetlenül van amikor a falat ütöm tehetetlenségemben. Aki ebben szenved, tudja miről beszélek. Ahogy idősödök egyre rosszabb, egyre több minden zavar. Férjem 100%-osan mellettem áll, elfogadja ezt a betegséget. Sokan csak nevetnek rajta, hisztinek tartják. Szerintem egy a sz@r örökölhető, édesapám és testvérem is érintett. Rettegek nehogy a gyerekemnek is ezzel kelljen élnie.

Kérdésre a válasz, nekem van gyerekem aki szürtyög, szörcsög, sípol az orra,nyammog, horkol stb. Érdekes módon egyáltalan nem zavar, sőt még jól is esik hallgatni, olyan mintha mézet öntenének az agyon irritált füleimbe. Imádom!

2023. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!