Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy egyesek szerint nem csak J.K. Rowling transzfób, hanem azok is, akik pl. megveszik ezt az új Harry Potteres játékot, a Hogwarts Legacy-t?

Figyelt kérdés
Ezek az emberek amúgy normálisak?
2023. febr. 8. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nyugaton már ennyire meg vannak hülyülve egyesek. Aztán csodálkoznak, hogy itt sokan nem kérnek abból az antikultúrából.
2023. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok járatos ebben a témában, megtennéd, hogy elmondod, mi ez a játék, és mi olyasmi van benne, ami gyűlöletet kelt a transzneműek ellen?
2023. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"J. K. Rowlingot transzfóbnak tartják néhány megszólalása miatt, és elindult egy kampány, hogy ne vásárolja meg senki az RPG-t, mert abban az esetben ő maga is transzfóbnak fog számítani"


De mondjuk megszívták mert beletettek egy ilyen transznemű karaktert is :D


[link]

2023. febr. 8. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"ne vásárolja meg senki az RPG-t, mert abban az esetben ő maga is transzfóbnak fog számítani"

Nem.


Most ha én biszex vagyok, és írok egy játékot, mindenki biszex lesz, aki megveszi?

Vagy ha én alacsony, kopasz pasas vagyok, akkor mindenki alacsony, kopasz pasas lesz, aki megveszi?

Nagynénim szakács, és utálja a rockot. Most akkor aki eszik az általa elkészített ételből, az ezek szerint mind utálni fogja a rockot?

2023. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Te, én amiatt nem venném meg a gyerekeimnek, mert van benne egy transznemű karakter.

Talán nem kéne a gyerekeket is ezzel etetni.

Ezért utáljuk őket. És emiatt neveznek ők minket transzfóbnak.

2023. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Pont azt akartam írni, amit az 5-ös. Transzfób vagyok, vállalom.
2023. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Jhaj gyerekek.


A jelenséggel kapcsolatban az a gondolatom, hogy azok a leghangosabbak az üggyel kapcsolatban, akik valószínűleg soha a büdös életben nem játszanának amúgy sem a játékkal.

Mintha nem-dohányos létemre én mondanám meg, hogy XY dohánygyártó cég vezetője ilyen meg olyan, úgyhogy onnan és soha nem fogok terméket venni! Igaz, mivel nem dohányzom, amúgy sem....


Bullshit.


Ráadásul Rowlingnak jóformán semmi köze a játékhoz, pusztán ajogdíjat fogja megkapni. Aki szabotálja ezt a játékot az valójában nem Rowlinggal fog kiszúrni, mert ő amúgyis megkapja ajogdíjat, hanem a fejlesztőkkel, akik íg ynem jutnak bevételhez és lehúzhatják a rolót. Ez többszáz ember megélhetését jelenti, akiknek semmi köze Rowling véleményéhez.


Az, hogy transzi is van a játékban megint csak egy nyekergés. A Cyberpunkban is leheett transzit cisnálni, de igazából ez könnyebbség a fejlesztőknek, mert így nem kell minden opciót egy másik opcióhoz kötni. Azaz ha beállítod, hogy férfi fizikma legyen, nem kell egyből a nemi szervet is férfira váltani, azt úgy változtatod ahogy akarod. Ennyi.

Mondjuk a Cyberpunkkal ellentétben a HP játékban gyanítom nem kell nemi szervet beállítani:D

2023. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Ami meg a gyerekeket illeti...

Ez egy open world RPG, eleve nem az a fjat ajáték ami 12 alatt egyáltalán értelmezhető.

Másrészt a játék tartalmaz erőszakot, egy faji alapú lázadást, intrikát.

A besorolása PEGI12, azaz konkrétan elvileg TILOS 12 alatti gyerkenek játszani vele. De a stílusa és a tartalma alapján 15-6 éves kortól érdemes egyáltalán nekilátni.


Magyarul: nem gyerekeknek van szánva a játék.

De nyilván a kedves szülőknek fingja sincs a gamer világról. A transzik rossz dolgok, a politika meg horror mehet a 10 éves kor alatt is:D

2023. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
unatkozó, 0 társasági életű emberek légbőlkapott problémáinak a netovábbja ez az egész. ha ezt a tényt sikerül elfogadnod, akkor ez az egész nem is tűnik majd olyan nagy balhénak. netes szenzáció az egész; lúzerzörej...
2023. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A világ megbolondult.

Rowling az ellen szólalt fel, hogy férfi erőszaktevőket ne küldjenek női börtönökbe és ne mehessenek be férfiak női öltözőkbe és nőket védő terekbe azzal az egy mondattal, hogy "nőnek érzem magam".

Ez olyan, minthogy egy férfi sportoló ne indulhasson női versenyen bemondásra.

Komolyan az emberek már megbolondultak.

2023. febr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!