Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Merengőn keresztül láthatóak...

Merengőn keresztül láthatóak a thesztrálok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha valaki alapból nem látja a thesztrálokat, de belenéz egy olyan személy emlékébe, aki viszont látta már őket, akkor a merengőn keresztül ő is látni fogja a lényeket? A könyvből csak annyira emlékszek, hogy a thesztrálokat az látja, aki találkozott már a halállal. Ezt az állítást ki lehetne játszani egy merengővel és egy megfelelő személy emlékével?

2023. febr. 6. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen
2023. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

És vajon ha valaki látta a baziliszkusz szemeit tükröződni, akkor az ő emlékeit megnézve kővé vál-e valaki? Ha meg közben felnéz a kígyóra, hisz térben ott van, akkor meg meghal?

Vajon a merengő átviszi-e a mágikus tulajdonságokat? Ha ezt tudnánk, akkor megválaszolható lenne. Rowling szerintem még nem nyilatkozott erről.

2023. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Szerintem ezekben az esetekben nem működne ez. Fizikailag nincs ott az ember, így nem valószínű, hogy hatnának rá ezek az átkok és hasonlók. A thesztrál viszont más kérdés, hiszen egy adott ember szemszögéből látod a dolgokat. Én azt tippelném, hogy a thesztrálok ilyen esetben láthatóak, de "hivatalos" válasz valóban nincs erre a kérdésre.
2023. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A baziliszkusznál úgy van, hogy nem szabad a szemébe nézni. Szerintem ha másnak az emlékét nézi meg merengőben, akkor a baziliszkusz szemkontaktusát el lehet kerülni, hiszen csak akkor nézne telibe a szemébe, ha pont az emlék tulajdonosának a helyén áll. Mondjuk ez sincsen tisztázva, hogy a kígyónak rád kell tekintenie a szemével vagy elég ha másfelé néz és csak megpillantod a szemét (ami illogikusan hangzik).
2023. febr. 7. 18:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdés azért érdekes, mert a játékban a professzor nem látja azt, amit a diákja lát, de miután egy merengőben megnéznek a jelenségről egy emléket, akkor ott a professzor is látja a jelenséget és megérti a diákot.
2023. febr. 7. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!