Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik korba...

Szerintetek melyik korba lenne érdemes helyezni egy Roxfort/Hogwarts filmet vagy sorozatot? (Harry Potter)

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 11:48
A kérdező szavazást indított:
az iskola alapításának éveibe, amikor még találkozunk az alapítókkal és viking invázióval
a középkor egy későbbi szakaszába
Tudor korszak
17. vagy 18. század (esetleges boszorkányüldözések környékén)
19. század (Hogwarts legacy környékén)
20. század (de már a második világháború után, amikor Harry szülei az iskolába járnak)
jelenben valamikor (modern generáció vs Roxfort)
későbbi jövő (+100 vagy 200 év max, technológia vs varázslás)
nagyon távoli jövő (más bolygók kolonizálása, a Roxfort át van építve már egy űrhajóvá, ami vándorol bolygóról bolygóra)
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Mindegyik korba lenne fantázia, ugyanakkor vedd figyelembe hogy ha ilyen témájú társasjátékot/könyvet/szerepjátékot akarsz csinálni akkor az szerzői jogokhoz van kötve.
2022. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én nem akarok, mert sajna nem vagyok ezekben elég jó. :(


Amúgy én leginkább a legendás állatokra koncentrálnék (már ténylegesen és nem úgy, mint a filmek). Egy ilyen Steve Irwin show vagy Australia zoo szerű sorozatban, ahol minden részben mutatnak egy új állatot és a vele foglalkozókat, ahogyan megfigyelik, gondoskodnak róla vagy kínlódnak vele. Az animal planet is eladja ezeket, ha mellé betesznek egy nagyon szexi állatorvost vagy zoológust vagy állatgondozót. Én megnéznék egy ilyesmit sárkányokkal, griffekkel, stb., ahol követünk egy vadont járó varázslót/boszorkányt és dokufilmszerűen bemutatja ezeket az állatokat. :D


Persze tudom a többségnek a Roxfort az eladható és az lenne a valóban sikeres film vagy sorozat. Ezért is inkább erre koncentrál a kérdés és kihagytam a legendás állatokat.

2022. dec. 3. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
A Roxfort alapításának éveibe. A Titkok Kamrája részből nem az derült ki, hogy olyan simán ment minden közöttük!
2022. dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Jelen és jövő kivételével akármelyik jó lehet.

Jelennel az a baj, hogy akkor tele tolnák az egészet szlenggel, meleg kapcsolatokkal meg minden mással. Próbálnák nagyon eröltetni a modern felfogást. Valamint ugye a varázs világban nincs úgy technológia, szóval valami mást kellene csinálni, hogy jobban érződjön a korszak. Nagyon megosztó lenne szerintem és emiatt hamar kaszálnák is.


Űrhajó az szintén technológia, ami ugye nincs valamilyen oknál fogva a varázsvilágban. Az meg már megint furcsa lenne, hogy levitációs bűbájjal szelik a végtelen űrt, míg bűbáj tanon próbálnak oxigén előállítani.

2022. dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 harebell ***** válasza:
54%

A legtöbb lehetőség szerintem a Harry szüleinek generációjában van, a tekergők nagyon népszerű karakterek plusz a fiatal Piton és egyéb halálfalók is szerepelnének.


Én szívesen nézném még az alaptítókat is, illetve a középkorból bármelyik korszakot.

2022. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Ne Harry Pottereset, mert az tele lesz fanservice-szel. Meg kell neki normális cím is, ami sorozatként tartható, ott a Legendás állatok, amiből az első film után baromira kilógnak az állatos részek, meg a főszereplő is minek keveredik ebbe bele? Grindelwaldos történetet teljesen külön kellett volna kezelni, más szereplőkkel, akiktől logikus, hogy ott vannak.


Szóval olyan kell, függetlenül attól, mikor és hol játszódik, amiben egy teljesen új történetet mutatnak be, játszódjon az a mai korban vagy Timbuktuban.

2022. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!