Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 12 13 éves gyerek hogy...

Egy 12 13 éves gyerek hogy szerezzem pénz ha van rá lehetőség akkor el lehet menni már dolgozni például már nem ilyen földmunkára gondolok ?

Figyelt kérdés
2023. febr. 15. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen tudsz szülői beleegyezéssel diákmunkát vállalni.


12-13 évesen marad a zsebpénzért kutya sétáltatás, levél söprés, hólapátolás stb

2023. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Aki talpraesett az talál munkát ennyi évesen is. Ahogy az első válaszoló is írta.
2023. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
Szinte sehogy. A legtöbb helyen ilyesmiért, amiket az első írt, nem fizetnek, nem csináltatnak gyerekkel, főleg kisebb településeken. Legálisan meg nem dolgozhat. Én anno versenyekkel szereztem pénzt, voltak olyan tanulmányi és művészeti versenyek, ahol lehetett nyerni pár ezer ft-ot vagy pályázatokkal az iskolától/alapítványoktól/szervezetektől, mint pl. az EMET és társaik. Ha napszámba mentem a szüleimmel vagy ilyesmit csináltam, akkor azt nekik adták oda mindig.
2023. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dolgozni nem mehetsz még el legálisan.Földön dolgozni se egy 12 13 evést fognak felkérni hiszen nem legális és a fizikuma sincsen meg.Marad a zsebpénz,verseny esetleg a szomszédoknak segítesz a kertben vagy ilyesmi.
2023. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy 12-13 éves miért akar pénzt keresni? A legtöbb ilyen korut el sem engedik egyedül sehova
2023. febr. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem legális ilyen korban dolgozni.
2023. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Kedves válaszolók, azért ne bejelentett munkahelyekre gondoljunk ám. :)


Ha becsenget a szomszédhoz, hogy elviszi a kutyáját sétálni, vagy elsöpri a havat és kap ezért 1000 forintot, azért nem kell "munkaszerződést írni" :D

2023. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Ugye tudod, hogy attól még hogy valami fű alatt okosba’ megoldható, még nem lesz legális?

Egy ekkora gyereknek amúgy az a dolga hogy tanuljon és gyerek legyen, nem az hogy “melózzon” bármit, lesz arra több évtizede később.

2023. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%
Nyilván jogszabály szerint a zsebpénz után is kellene adózni, de őszintén, ezt még a NAV is lesz...rja.
2023. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!