Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Asszertivitást hogyan lehet...

Asszertivitást hogyan lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés

10,1%-ban vagyok agresszív, 27,5%-ban asszertív, 28,9-ben passzív, illetve 33,4%-ban manipulatív.


Jelenleg ez a felállás. Nem szeretnék ennyire manipulatív lenni másokkal szemben, ugyanakkor valamiért mégis így intézem a dolgaim, mint ez a személyiségtípus.

Hogyan lehetne a kommunikációmat méginkább "asszertivitálni"? :D



2023. febr. 16. 21:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
És ezt hogyan számoltad ki?
2023. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Megvan rá a módszerem. A kérdésre válaszolj ha tudsz. Ha nem, akkor lépj tovább.
2023. febr. 16. 22:02
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez a stílus itt nem nyerő. Több tiszteletet.
2023. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Aha jó. Jelentettelek.
2023. febr. 16. 22:14
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Kezdheted azzal, hogy visszaveszel az egódból és az aggressziódból. Az asszertivitás olyan készség, amely lehetővé teszi számunkra, hogy hatékonyan kommunikáljunk másokkal, kifejezzük az érzéseinket, véleményünket és határainkat, miközben TISZTELEBEN TARTJUK mások véleményét és érzéseit. Az asszertív emberek általában magabiztosak, határozottak és képesek hatékonyan kezelni a konfliktusokat, és képesek megtalálni az EGYENSÚLYt a saját igényeik és mások igényei között.

Az asszertivitás fejlesztése az alábbiak szerint lehetséges:Tudatosítsd az érzéseidet és igényeidet: Az asszertivitás az érzéseink és igényeink tudatosításával kezdődik. Tanulj meg azonosítani az érzéseidet és igényeidet, hogy hatékonyabban kommunikálhasd azokat másokkal. Gyakorolj kommunikációs készségeket: Az asszertív kommunikáció olyan készségeket igényel, mint a hatékony hallgatás, az empátia, a pozitív megfogalmazás és a határozott, mégis tiszteletteljes beszéd. Tanulj meg hatékonyan kommunikálni másokkal, például konfliktuskezelési technikákat használva. Gyakorolj nemet mondást: Az asszertivitás magában foglalja a határok meghatározását és a határozott nemet mondást, amikor szükséges. Tanulj meg tiszteletteljesen és határozottan nemet mondani, ha valami olyat kérnek tőled, ami az érdekeiddel vagy határaiddal ellentétes. Tanulj meg érvelni: Az érvelési készségek segítenek abban, hogy hatékonyan kiállj az álláspontod mellett, és meggyőzd másokat arról, hogy a te nézőpontod helyes. Tanulj meg hatékony érvelési technikákat és gyakorold azokat a mindennapi életben. Támaszkodj az önbizalmadra: Az önbizalom nélkül nehéz asszertíven kommunikálni. Tanulj meg azonosítani és elismeri a saját erősségeidet, és dolgozz a gyengeségeiden, hogy azokat is javítsd.

Az asszertivitás fejlesztése időbe telhet, és gyakorlást igényel, de az eredmények nagyon értékesek lehetnek. Az asszertív kommunikáció segíthet abban, hogy hatékonyabban kommunikálj.

2023. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
2-es tipikus példád arra, hogy másokat lenyomsz, ez mi ha nem agresszió? Kicsit vegyél vissza az arcodból, mert nem férsz be az ajtón.
2023. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

"A kérdésre válaszolj ha tudsz. Ha nem, akkor lépj tovább."


Ehelyett mondhattad volna azt is, hogy a személyiségtesztből jött ki, ilyen vagyok. Ez lenne az asszertivitás, nem az hogy passzív-agresszív bunkó módon elküldöd a másikat a halálba. Ilyen stílussal túl sok jóra ne számíts se itt, se máshol és jogosan rúgnak majd beléd, hogy a fal adja a másikat.

2023. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hali, én még nem írtam eddig ide, de engem tényleg érdekelne, hogy hogyan számolta ezt ki a kérdező, de nem merem megkérdezni :D
2023. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor fűznél ide valami értelmes kommentet, amivel változtathatok ezen vagy tovább pampogsz a semmin?
2023. febr. 16. 22:51
 10/20 Darius- ***** válasza:
100%

2- Része a kérdésednek a KIFEJTÉS.

Tehat nem szeretnél ennyire manipulativ lenni mint most-probald megérteni a masik véleményét, miért gondolja azt, a szamodra abban helyesnek vélt tényeket megtartani.

2023. febr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!