Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az asszertivitás akkor is...

Az asszertivitás akkor is megengedett ha csúnya, esetlen az ember?

Figyelt kérdés

Vagy akkor alázatosnak, szolgalelkűnek kell lenni.


Most a közhelyeket hagyjuk, próbáljunk meg őszinték lenni.


2021. febr. 23. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Az biztos, hogy aki feltűnően szép vagy jóképű, az többet engedhet meg és több lehetőséget kap, mint ami feltűnően ronda.
2021. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Éppen NEKIK kellene asszertiv módon kommunikálni másokkal!


Csak a legtöbb ilyen ember esetében az a gond,- mint a kérdezö kérdésfeltevése is sugallja - hogy eleve kizárnak mindent, amit TENNI kellene azért, hogy jobb helyzetbe kerüljenek.


Egy alázatos, szolgalelkű embert senki nem vesz emberszámba, szóval EZEN kellene változtatni, nem pedig lábtörlönek lenni, és siránkozni.


Javaslom, nézd meg kérdezö a politikusokat, szinészeket, énekeseket, meg egyéb közszereplöket - rengeteg köztük minden, csak nem szuperszépség -, mégis sikeresek, mert egyszerüen nem süllyednek el az önsajnálatban, hanem kezdenek magukkal valamit!

2021. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Asszertivitáshoz nem kell felhatalmazás senkitől. Elidegeníthetetlen jogod annak lenni, és úgy kommunikálni.
2021. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3


Igen, de mint mindennek, erre is reagál valahogy a környezet.


Amikor alázatos vagyok például akkor békén hagynak. Amikor próbálok érdekérvényesítően kommunikálni esetleg kiállni magamért ha úgy hoznak döntést hogy meg sem kérdeznek akkor elég negatívak a reakciók.


Szóval nem tudom mi a gond, én csinálom rosszul az asszertivitást vagy pedig a külsőm miatt azt gondolják nekem nincs jogom a véleményhez.


Legyetek ősziték.

2021. febr. 23. 14:56
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem te csinálos rosszul az asszertivitást, a külsöd csak annyiban számít, hogy téged önmagadon belül elbizonytalanít!
2021. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4

Meg kell vívnod a magad harcát. Eleinte ellenkezni fognak, aztán kénytelenek elfogadni.

Ez főleg akkor igaz, ha eddig megalázkodónak (nem alázatosnak!) ismertek, és egyszer csak azt látják, hogy "kinyílt a csipád".

2021. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos mostanában sokan azt várják el, hogy az ember vékony hangon halkan, megalázkodva beszéljen, különben megsértődnek, prolinak nézik, vagy agresszívnek.
2021. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem kell minden miatt kiállnod magadért. Csak nem kell iszonyat visszahúzódónak lenned, mint ahogy sokan elvárják a másiktól. Nevess, érezd jól magad. Ha emiatt valaki megsértődik rád, az sajnos az ő baja.
2021. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Sajnos mostanában sokan azt várják el, hogy az ember vékony hangon halkan, megalázkodva beszéljen, különben megsértődnek, prolinak nézik, vagy agresszívnek."


Ha TÖLED ilyet várnak el, akkor nagyon rossz közegben mozogsz, normál helyen nincs ilyen! Vagy csak ezzel magyarázod, miért nem állsz ki magadért!

2021. febr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9


Ez a kiállás magadért is eléggé kétélű fegyver tapasztalataim szerint. Ha nincs egy kivívott helyed hosszú időn át, és elkezdesz kiállni magadért az akcióadat nagyon könnyen ellenend tudja fordítani a többség, le tud járatni, ki tudja forgatni a modanivalód, rosszindulatúnak tud beállítani. Legalábbis ilyenekt tapasztaltam. Szerintem ha már az elején nem tudsz kivívni egy pozíciót egy társaságban akkor utána elfelejtheted és a legjobb ha lelépsz mert kicsinálnak. Vagy a másik opció, ha nem teljesen egyedül vagy hanem van még 2-3 személy akikkel klikket alkottok és úgy már jobban az esélyek. Sajnálom, így működnek a birkák. Megvannak a maguk szabályai a csordán belül.

2021. febr. 23. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!