Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túl komolyan veszem az életet...

Túl komolyan veszem az életet és magamat is, ezért nem merek döntéseket hozni és hibázni sem? Nagyon feszélyez. Hogy küzdhetem le?

Figyelt kérdés

2023. febr. 17. 20:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy rossz döntéseket hozok és elrontom az egész életemet.
2023. febr. 17. 21:09
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Hát, a legjobb, ha direkt rossz döntéseket hozol, hogy átéld milyen következményekkel jár. Amíg fiatal vagy, sok minden kijavítható.


Érdemes olyan dologgal próbálkozni, ami másoknak nem árt, és persze téged sem veszélyeztet közvetlen.


Ha szerinted úgy haladsz egy kitűzött, reális cél felé, hogy az bukó legyen, aztán a végén mégis sikerül, akkor keress mást. Addig próbálkozz, amíg hibázol és átéled a rettegett élményt.

2023. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, kíváncsian várom a válaszokat.

Én csak halogatok a túlaggódás miatt.

2023. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőség van. Vagy te döntesz, vagy valaki más dönt helyetted. Kik döntenek helyetted?
2023. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Jó lenne tudni milyen nehéz döntés mellett állsz! Valami példát írhattál volna. Az ember életében nehéz döntések vannak és lesznek is.

Én úgy vagyok vele, h ami elsőre eszembe jut azt kell megcsinálni, majd utólag megbánni. :)

Amúgy bármit döntesz, lehet kicsit hátráltat, de ha maximálisan beleadod amit kell sikerülni fog, bármi is legyen az.

Én se bíztam magamban, nekem a barátnőm adott erőt ahhoz pl h lediplomázzak.

2023. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok most konkrét példát írni, leginkább akkor van ez, amikor válaszút elé kerülök és olyankor folyamatosan kattog az agyam az előnyökön, hátrányokon és szinte sose jutok dűlőre, ezért keresek valami harmadik opciót átmeneti megoldásnak, de akkor meg elégedetlen vagyok. Aztán megint visszakanyarodok a két opcióhoz és olyan gondolatokkal idegesítem magam, mint hogy kiválasztom az egyik lehetőséget, de lehet rosszul döntök és majd később bánhatom, hogy nem a másik lett.
2023. febr. 17. 21:28
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
5#ik vagyok, nekem is ez volt a problémám, de mondom elkell határozni a dolgokat és csinálni. :D most is így vagyok vele, holnap át költözök másik helyre, nem kellett volna de már így döntöttem és kész :)
2023. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem gyötörnek éjszakánként sötét gondolatok emiatt? (Magamból kiindulva kérdezem)

Meg ami fura még, hogy annyi rossz döntésem nem volt még, hogy valami rossz trauma miatt legyen ez, ezért sem értem.

2023. febr. 17. 21:34
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az okok lehetnek különbözőek, de néhány gyakori ok a következők lehetnek:


Túl sok lehetőség: Ha valaki sok lehetőség közül választhat, akkor nehéz lehet döntést hozni, mert nehéz megítélni, melyik lehetőség a legjobb.


Hiányzó információk: Ha valaki nem rendelkezik elegendő információval, akkor nehéz lehet döntést hozni, mert nem tudja, melyik lehetőség a legmegfelelőbb.


Félelem a hibázástól: Ha valaki nagyon tart a hibázástól, akkor nehezebben hoz döntést, mert fél attól, hogy rossz döntést hoz.


Az érzelmi állapot: Az érzelmi állapot befolyásolhatja, hogy milyen könnyen hozunk döntést. Ha valaki stresszes vagy szorong, akkor nehéz lehet döntést hozni.


Prioritások hiánya: Ha valaki nem rendelkezik azzal a képességgel, hogy kiemelje az adott döntéshez kapcsolódó fontos elemeket, akkor a döntéshozatal nehezebbé válhat.


Korábbi tapasztalatok: Ha valaki korábban rossz döntéseket hozott, akkor nehezebbé válhat számára, hogy döntést hozzon a jövőben.



Ha a döntéshozás elakad, kezdj el cselekedni. Néha az érzés, hogy "nem teszek semmit", növeli a félelmet. Próbálj meg cselekedni, és kövesd az intuitiódat. Az is előfordulhat, hogy az általad választott út megmutatja a helyes irányt.

2023. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Fogadd el a hibákat: Mindenki hibázhat, és ez nem jelenti azt, hogy rosszul döntöttél. Elfogadni a hibákat és tanulni belőlük segít abban, hogy a következő döntési helyzetben magabiztosabb legyél.


Gyakorolj: A döntéshozás gyakorlásával könnyebbé válhat. Kezdj el olyan döntéseket hozni, amelyek nem túl fontosak, és lassan építsd fel a nehéz döntésekhez szükséges magabiztosságot és rutint.

2023. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!