Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy tanári szak nem megy,...

Ha egy tanári szak nem megy, akkor egyáltalán nem való nekem a felsőoktatás?

Figyelt kérdés
Most lényegtelen, hogy milyen tanári szak. Az első félév még egész tűrhető volt, sikeres volt minden tárgy. De a mostani, valami pokol. Elgondolkoztam a váltáson is, mert egyszerűen úgy érzem, hogy kezd egy kicsit sok lenni. De már megkaptam leginkább a rokonságból, hogy aki egy tanárit nem képes elvégezni, az nem gondolkozzon más szakban sem.
2023. febr. 19. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon nehéz az embereknek megtalálni azt a hivatást, amiben ki tudnak teljesedni, sok embernek nem is sikerül soha, szóval ez nem jelenti azt, hogy neked nincs helyed valamelyik másik szakon a felsőoktatásban, ez annyit jelent csak, hogy a tanári pálya nem neked való (sokan nem vesztettél vele)
2023. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Első félévben nem az derül ki, hogy nekedvaló-e a pálya. Tulajdonképpen van pár pszichológiás tárgyad, meg a két szakiranyú cucc fele-fele arányban. Itt inkább azt látod meg, hogy hogy bírod azt, hogy rá vagy kényszerítve arra, hogy ne úgy tanulj, ahogy középiskola végéig kellett, meg azt látod meg, hogy hogy tudod kezelni azt a szabadságot, ami a rendelkezésedre áll azzal, hogy sokkalinkább magadnak osztod be az idődet.

És most azt kell mérlegelni, hogy a választott szak miért nem ment. Képességek, vagy csak a körülmények változása szivatott meg?

Mellesleg szeretik a tanári szakokat lenézni, de annyira nem egyszerű az. Tulajdonképpen majdnem olyan, mintha két alapszakot végeznél, hozzácsapva pszichológiás órákkal, meg később az egyéb velejáróival.

2023. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 BlackSword ***** válasza:
31%
Egyáltalán nincs igazuk... nem mindenkinek való minden pálya... és mindenki másban találja meg a kihívást... másban leli örömét... Hiszen van aki abban leli meg a kiteljesedést, ami pl neked, vagy nekem unalmas... neki meg az unalmas amiért mondjuk Te lelkesedsz, vagy én... nincs is ezzel semmi gond...
2023. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én megmondom őszintén egy szakmában is örömömet lelném, de azzal kapcsolatban is megkaptam, hogy ott mindenféle műveletlen emberrel kellene együtt dolgoznom... Erre nem is mondtam inkább semmit.
2023. febr. 19. 15:24
 5/15 A kérdező kommentje:
Mintha egyetemen nem lennének szép számmal...
2023. febr. 19. 15:27
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem derül ki, hogy mi és miért nem megy.
2023. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

@1,3 Ne hülyéskedjetek már, második szemeszterben a kérdező még gyerek közelébe se ment, szóval nagyon nem derült ki, hogy neki való-e a tanári pálya. Csak tanulni nem tud. Nyilván az érdeklődési körének megfelelően választott szakot, szóval még azt sem mondhatja, hogy humán beállítódású létére fizikát kéne tanulnia.

Kérdező, nézz magadba, miért nem sikerül? Sok az anyag? Akkor ezt buktad, máshol sem kevesebb. Nem érdekel ez egész? Akkor még van esélyed máshol. (Azt ne vedd számításba, hogy mondjuk a pszichológia vagy tanításmódszertan nem érdekel, mindenhol vannak olyan tárgyak, amiket teljesíteni kell, és kész.) Vagy világ életedben egyszerűen ment az iskola, de már nem tudod megoldani IQ-ból a dolgokat? Akkor nézz utána, hogy lehet eredményesen tanulni. Vagy csak szimplán lusta vagy? Akkor embereld meg magad.

2023. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén az első félévben egyedül a szakmódszertani tárgyak tetszettek. Volt egy pedagógia tárgy. A legjobban azt élveztem, a legjobb eredményt abból értem el, jelessel. Nem tudom...
2023. febr. 19. 16:17
 9/15 A kérdező kommentje:
A szaktárgyakból is azt próbáltam kihámozni a NAT alapján, amire a közoktatásban is szükségem lesz, igaz, legtöbb esetben ez csak egy "görbületre" volt elegendő. 3.3 volt a súlyozott 1. félévben 31 sikeres kredittel.
2023. febr. 19. 16:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor visszavonom. Egyáltalán nem az érdeklődési körödnek megfelelően választottál szakot. Mert ha érdekelne, akkor nem csak a minimálisat hoznád azokból a tárgyakból.
2023. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!