Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért jelölnek meg ilyen...

Miért jelölnek meg ilyen sokan olyan egyemeket/szakoka ahova egyáltalán nem akarnak menni?

Figyelt kérdés
Itt gyakorin meg Face érettségizők csoportban is láttam, hogy sokan írják nem akarnak beiratkozni meg oda jutottak be, ahova nem akarnak menni stb. Csak azt nem értem akkor olyanokat minek írnak be a sorrendbe, ahova semmiképp nem akarnak menni, mert ennek így semmi értelme. Vagy azalatt a pár hónap alatt ennyire megváltozik a véleményük az adott suliról/szakról?

2022. júl. 26. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen gondolkoztam a sok ilyen kérdés miatt. Azt megértem, hogy van A és B opciója az embernek (akár különböző egyetemek, akár különböző szakok miatt), és nyilván az A-t részesíti előnyben, de rengeteg olyan kérdés volt az elmúlt napokban, hogy "csak a B helyre vettek fel, mit csináljak?". Én is jelöltem meg annak idején olyan B opciót, aminek kevésbé örültem volna, na de nem annyira, hogy ne akarjam elkezdeni. És akkor is tudtam, hogy ez azért nem olyan, hogy ha én elkezdek mondjuk egy tanárit, akkor muszáj kijárnom azt az 5-6 évet, majd kötelező azon a területen dolgoznom, amíg nyugdíjba nem megyek. Mármint akkor sem láttam ennyire "végzetesnek" az egész felvételit.

Őszintén szólva nem tudok rendes választ adni a kérdésedre, mert én sem teljesen értem, mi folyik itt. Azon kívül, hogy meggondolhatják magukat az emberek néhány hónap alatt, még arra tudok gondolni, hogy szerintem sokaknak mondják azt, hogy jelöljenek meg kb. mindent, ami valamennyire érdekli őket, aztán valahova csak bejutnak. Végülis a középiskolai felvételinél ez a praktikusabb módszer. De az egyetemnél nem. Úgyhogy sokan megjelölnek több különböző szakot is, aztán amikor csak a B helyre vették fel őket, akkor esik le nekik, hogy "hoppá, annyira mégsem akarom ezt csinálni", meg végülis nem kötelező a középiskola után egyből egyetemre menni... Meg persze fiatalok még ennyi idősen az emberek. Ijesztő lehet belegondolni, hogy bő 40 évig olyan munkát kéne végezned, amit annyira talán mégsem akarsz. Az mellékes, hogy sokan az "álom szakon" is szembesülnek ezzel, de akit nem is vettek fel oda, az főleg megrémülhet ettől a gondolattól.

Ennek ellenére valahogy én úgy érzem, idén jóval több ilyen kérdést láttam itt GYK-n, mint mondjuk tavaly, amire tényleg nem tudok magyarázatot adni.

2022. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyet tudok érteni veled. Meg ugye nekünk legalábbis még 3 éve úgy volt, hogy 3 vagy valahány jelölés után fizetni kellett, ha többet jelöltél meg. Azt a 3 ingyenes helyet meg tényleg célszerű olyanra felhasználni, amit akar az ember és azért fura hogy csak egyetlen egy olyan van, ahova menni akar valaki.

Nekem is megvolt hogy az ELTE az első és nagyon szeretném, de ha nem jött volna össze, elfogadtam volna a második/harmadik egyetemet is, max ha nagyon nem tetszik átjelentkezek és elfogadtatom a tárgyakat stb. Mondjuk nálam egyetlen szak volt csak megjelölve 3 egyetemen.

2022. júl. 26. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert ingyen lehet jelölni 3 helyet.

2. Maguk sem tudják még mit akarnak. Akár 1 hónap alatt meg tud változni a véleményük, ha pl. találnak valami jó/rossz véleményt egy szakról.

3. Nem akarnak kimaradni, fear of missing out, tehát jobb ha felveszik valahova őket, mint sehova, mégha olyan helyre is, amit nem akarnak, merthát a barátokat is felveszik, az milyen ciki, ha őket nem.

4. Sokan azért jelentkeznek, mert otthon erőltetik az egyetemet, vagy mert trend.

5. Félnek az újdonságtól, elrepült a középiskola, jön az egyetem, már besokalltak.

6. Elmúlt az érettségi, ponthatár drukk, talán már tisztábban látnak

7. Vége az érettséginek, és most szembesülnek vele, hogy egy döntés éveket jelent az életükből.


Kitudja talán még van pár ok.

2022. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok pontosat mondani (egyetlen szakot jelöltem meg, azt 3 helyen, de lényegében ha az 1.-re nem vettek volna fel, akkor sehova, mert az elit pesti egyetem volt a mentőöv, vidék meg az első hely a 280 pontjával)


De bármi lehet. Pl megváltozott anyagi helyzet miatt mégse tud Pestre költözni vagy nem veszik fel koliba így éhenhalna.

De a szak is változhat ennyi idő alatt. 17-18 évesen fél év sok idő. Nekem nem változott és így nem is értettem azokat, akik többféle szakot jelöltek meg.

2022. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah én anno a pszichológia BA szakkal szívtam meg, nem olvastam el teljesen a felvételi tájékoztatót. Azelőtt jártam nappalira, az egyetem telephelye a Kálvin téren volt, de mellette akartam, párhuzamosan pszichót tanulni, és mivel a KRE BTK szintén a Kálvin térnél van, így voltam vele, hogy az tök jó lesz, 5 perc alatt átérek. Nah akkoriban a pszichót kivitték a Bécsi út legvégére, kellett majd 1 óra oda, és majd 1 óra vissza utazás... másfél évig bírtam, és a sok hiányzás miatt amúgyis nagy csúszásaim voltak. De amikor megtudtam, be sem akartam iratkozni... Egy 10. lábjegyzetben volt elrejtve, hogy az oktatás nem a Kálvin téri épületben van. :D Azóta is bánom, mert második helyre elte btk oroszt jelöltem, az meg rohadt jó lett volna...
2022. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
A mai generáció nagyon éretlen. Eleve az érettségit se akarták.
2022. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szülői nyomásra jelöltem meg azt a szakot amire felvettek, de már akkor is biztos voltam benne, hogy nem végezném el, szimplán azért, mert nem akarom beérni kevesebbel, mint amit szeretnék. (Ha beiratkoznék fogyna az állami féléveimből, de azokra szükségem lesz majd orvosin l.)


Azon kívül, hogy nem is érdekel a szak, levelezőn jelöltem és távol van tőlem. Helyette elkezdek egy szakmát és újraérettségizek, majd jövőre újra felvételizek

2022. júl. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!