Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha vizsgakurzusra jelentkezek,...

Ha vizsgakurzusra jelentkezek, akkor egyáltalán nem vehetek részt az előadáson sem, még ha szeretnék egyes órákat újra meghallgatni?

Figyelt kérdés
Van aláírásom a tárgyból, de a vizsga nem sikerült.

2022. aug. 25. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Tudtommal az előadásokat bárki bármikor látogathatja.
2022. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelező részt venned. De beülni beülhetsz az előadásra, akár úgy is, ha fel se vetted az adott tárgyat. Nagy előadóban konkrétan fel se fogsz tűnni senkinek. Max ha katalógusos, akkor nem írsz alá.
2022. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Ha most veszed fel a vizsgakurzust, akkor még oktatási időszak előtt lesz belőle vizsgád
2022. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Úgy emlékszem az ELTE-n például nincs is előadás, ha vizsgakurzus van, ezért is ez a külön neve. Csak felveszed a tárgyat, előadás nincs, félév végén vizsga van. Azért majd kérjél tételsort félév elején.
2022. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgakurzusból nincs előadás tartva egyáltalán, és abban a félévben van, amiben nem indulna a tárgy egyáltalán. Azoknak van tartva, akik előző félévben felvették a tárgyat, de megbuktak, így tananyaguk, jegyzeteik már vannak.

Konzultációt kérhetsz az oktatótól.

2022. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Nem írtam hülyeséget. PTE-n az a rendszer, hogy felveszed a tárgyat megvan az aláírásod (ha nincs meg, rendesen felveszed újra) is és elhasalsz a 3 vizsga alkalmon. Ha őszi félévben volt, akkor az őszi vizsgaidőszak után, de még szorgalmi időszak előtt 1x elmehetsz vizsgázni, hogyha ráépülős tárgy legyen esélyed elkerülni a csúszást. Ha tavaszi, akkor ugyanígy a szünet után. Ezek általában augusztus vége és február eleje

2022. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beülhetsz.Életbe nem veszik észre Nálam volt olyan,amikor gyakorlatokra is bejártam gyakorolni a tipús példákat.Külön írtam a tanárnak emailt és bemehettem,mert volt vagy 30 szék üresbe úgyis.Nem nagyon zavarta.Azután meg àtmentem 4-esel vizsgán.Annyi előnye van ennek,hogy amikor nem sikerült a vizsga,akkor rossz tanár tanította,aki nem tudott magyarázni.Jobbhoz meg így betudsz lazán menni.Úgy megmár sikerülni fog
2022. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!