Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Látássérültek, vakok! Nektek...

Látássérültek, vakok! Nektek mi a hobbitok? Mit csináltok szabadidőtökben?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Gondolod, hogy ezt olvassák?😬
2023. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

1-es


Nagyon jó képernyőolvasó programok vannak. Simán tudnak itt olvasgatni.

2023. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Ilyenekkel nem kéne viccelődni...
2023. febr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
3-as. Mire gondolsz? Milyenekkel?
2023. febr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon szeretem a különböző művészeteket. Nyilván a festészetet és a fényképezést nem tudom igazán értékelni, ezért főleg a szobrászat és a zenélés vonz. Olvasni és írni is nagyon szeretek, illetve a filmezés/sorozatozás is nagyon le tud kötni, bár ennél szűkebbek a lehetőségeim az olvasáshoz képest (de egyre jobb a helyzet, főleg, hogy a párom nagyon szívesen narrál nekem).

Sportok közül főleg úszni és lovagolni szeretek, de a barátaimmal gyakran járunk túrázni.

Több kedvenc témám is van, amit szívesen kutatok, de például most a különböző kávé és tea típusok történelmére, kultúrájára és készítésére vagyok ráfüggve. Kertészkedni is szeretek.

A vakok is űzhetnek ugyanúgy bármilyen hobbit, elég nagy a szórás. Nyilván függhet a dolog a látássérültség mértékétől, illetve, hogy mióta vak az illető (vakon született vagy csak pár hónapja veszítette el a látását, például), de alapvetően ugyanolyan változatosan tudunk élni, mint a látók. Egy nagyon jó barátnőm, aki szintén vak, imád síelni és most várandós az első gyermekével.

Ha hozzászoksz a saját vakságodhoz, ha megérted, hogy hogyan tudsz együtt élni vele, illetve van egy támogató közeged, akkor teljes életet tudsz élni. Azt kívánom, bárcsak láthatnék? Persze, és talán még van rá esélyem, de jelenleg is teljes életet tudok élni.

25/N

2023. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát ha én ki tudtam írni ezt a kérdést, akkor másoknak sem okoz gondot az elolvasása, megválaszolása:D

5ös, köszi a váalszt!


A látásommal együtt elvesztettem a hobbijaim egy jelentős részét is (videójátékozás, társasjátékozás) és így azért macerás. Persze, pl a megfelelő társasjátékokat megfelelő módokon lehet akadálymentesíteni, de azért na, finoman szólva is szűkültek a lehetőségeim. Videójátékok meg pfff

Persze a fellelhető összes érdekes hangoskönyvet kihallgattam már, meg kezdem megszokni a felolvasó hangján a könyveket, de alapvetően unom a passzív időtöltéseket, ahol csak befogadok, nem aktívan csinálok valamit, ezért tettem fel a kérdést.

2023. febr. 20. 23:19
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Vannak audiojátékok is. Stratégiai játékok.
2023. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7m, hm, jól hangzik. Tudsz pár címet mondani vagy ilyesmi?
2023. febr. 20. 23:33
 9/14 anonim ***** válasza:
2023. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Én sokat túrázom és ismerek egy vak túrázó srácot. Kőkeményen nyomja, nagy távokat, nagy tempóban. Mindig megy vele másik túrázó ismerőse kísérőnek.
2023. febr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!