Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire vettetek vissza az...

Mennyire vettetek vissza az életszínvonalatokból a 2 évvel korábbihoz képest? Mi az, amin ma már spóroltok az elszállt árak miatt?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 07:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

- a nagy infláció óta egyszer rendeltem FoodPandán ételt, korábban sokkal gyakrabban

- kevesebb nasi

- kifejezetten szeretem a lime-os Pepsit, de sokkal ritkábban veszek, mert fajlagosan nagyon drága lett

- kevesebbet költök szórakozásra

- olcsóbbat veszek sokféle élelmiszerből (húsok, sajtok, kenyér)

2023. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%
Semennyire. Nagyjából annyit nőtt a bérem, mint amennyi az infláció, szóval kb ugyanott vagyok. Az, hogy ez milyen színvonal, az más kérdés, jól továbbra sem élek.
2023. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy ne tudnám kifizetni ezeket még most is de egyszerűen annyira felbax, hogy milyen drága lett egy szaros vajkrém pl. hogy csakazértsem veszem meg."



Én ugyanígy gondolkodom. Az idén még nem ettünk halat. Tavaly egy héten 2X is. (discounterböl) ami eddig 900 volt most 1900. Conrnflakes tavaly ősszel 890. Lassan (?) Felkuszott az ára.aktuálisan 1600.a márkás illatszerek helyett a noname spray, krémeket, sampont veszem.

2023. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Régebben vettem hülyeségeket. Illetve hát, nagyon édességes vagyok, és sokszor vettem pl Sparban profiterolt (volt, hogy egyszerre egy tálcával, aztán "beosztottam", mondjuk tartott két napig, szóval...) Az ilyenek most kimaradnak, valahogy nem is hiányzik (inkább sütök valamit).
2023. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Most már csak hétvégente kokozok és járok prostihoz
2023. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem sok mindenen változtatni kellett, mivel albérletben élek és a nagy részét elviszi a fizumnak. Közben emeltek is az árán, a fizetésem meg alig nőtt valamennyit, idén még annyit sem. Ha saját lakásban élnék és csak rezsit kéne fizetnem, akkor sokkal jobban kijönnék, de így nagyon meg kell néznem, hogy mit veszek. Régen simán belefért heti több nap is ebédet venni valahol a Szép kártyáról, még gyorséttermi menük is becsúsztak. Mostanában ha járok is, akkor olcsó kínai büfékben szoktam enni, mert ott egy kis adaggal jól tudok lenni. Régen rendeltem párszor pizzát, bár azt sem sűrűn. Mostmár nem szoktam soha rendelni, úgyis közel van hozzám a bolt, szóval inkább veszek valamit ott. A nassolás a legnagyobb szenvedélyem, szóval az édességekről nem tudtam lemondani, de a chipsekért, Coca coláért pl már nem vagyok hajlandó annyit adni. Már külföldön is sokkal kevesebbe kerülnek ezek. Általában főzni szoktam, akkor is ha fáradt vagyok. Amíg árstopos a csirkemell és a sertéscomb, addig főleg abból szoktam főzni. Tésztákat, rizst szerencsére vettem még azelőtt, hogy ennyit drágult volna, szóval csak krumplit szoktam venni néha. Korábban mirelitet sűrűn vettem, mostanában inkább veszek egy zsák krumplit és az nekem sokáig elég.

Minden mással is spórolok, nem járok annyit fizetős programokra, moziba, pedig nagyon szeretem és más élmény, mint otthon nézni filmet. Ha megyek, akkor a kedvezményes napon megyek. Mindenféle kuponos appot használok, Lidl Plus, Spar app, Tesco, Rossmann app stb, az akciós újságot is mindig átnézem és ahhoz alakítom a menüt, ami épp olcsóbb. Régen mindig azt etten, amit épp megkívántam, néha még lazacot, marhahúst stb is, mostanában ezeket sosem veszek.

Otthon a tusfürdő, sampon, szappan is saját márkás, régen azért megvettem a Doveot stb. De rá kellett jönnöm, hogy ezek is teljesen megfelelnek a célnak. Amin nem vagyok hajlandó spórolni, az a dezodor és a mosogatószer, mert azt vettem észre, hogy a saját márkásak nagyon gyengék, nem jó a hatékonyságuk. Egy nagy flakonos Jar nekem 1 évig is elég, szóval bőven megéri többet adni érte.

2023. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem ezekből még nem kellett visszavennem,így sok marhahúst, lazacot eszem de úgy hogy havonta spórolt összeget is tudok félretenni.
2023. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!