Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az életed mennyire befolyásolj...

Az életed mennyire befolyásolja a social media, az internet? Körülbelül hány %-ban hozol döntéseket ez alapján? Az internet szerint élsz?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 13:43
A kérdező szavazást indított:
20%
40%
60%
80%
100% (teljesen az internet alapján élek, nekem az a valóság)
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
0%.
2023. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó.

Olyan értelemben nem befolyásol, hogy mi a “trendi” manapság.

Viszont pl épp most is egy videót nézek egy konkrét dísznövény gondozásáról, ez fog befolyásolni majd ha hazaérek és átveszem a csomagot amiben ez a növény van.

Szóval én gyakran használom a közösségi médiát ha valamiről ismereteket akarok gyűjteni, ilyenkor befolyásol.

Az hogy a szomszédom milyen autót vett, az nem befolyásol.

2023. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem olyan nincs, hogy a social media senkit sem befolyásol. Tele van reklámokkal az összes felület. Ha a google-ben rákeresek valamire, pár perc múlva már facebookon, instán és mindenhol arra vonatkozó hirdetések fognak velem szembe jönni. A múltkor például egy barátnőm küldött linket messengeren, hogy melyik oldalról rendelt kabátot magának, és onnantól kezdve folyamatosan annak a boltnak a reklámjai jelentek meg a hírfolyamomban. Amikor meg legközelebb én akartam venni magamnak valamilyen ruhát, utána egyből arra az oldalra gondoltam, hogy ha már ennyiszer szembe jött velem, kipróbálom. Ez még talán egy enyhébb eset, de szerintem már ez is befolyásolásnak számít.

Az életemet azért hála Istennek nem eszerint élem, de enyhébb dolgoknál, mint hogy honnan vegyek kabátot, melyik éttermet próbáljuk ki a barátokkal, melyik filmet nézzük meg a moziban, mi a legfelkapottabb, ott tud befolyásolni.

2023. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Hallod, ez egy nagyon magvas kérdés, és nem hiszem, hogy tudnék rá válaszolni. Abban biztos vagyok, hogy mindannyiunkat sokkal jobban befolyásol, mint gondolnánk magunkról.


Pl ha látom az ismerőseimet a facebookon, ahogy a lábkörmeiket fotózzák valami tengerparton, akkor nem alakul ki bennem olyasmi, nekem is ki el kell utaznom egy lábfotóra. Erre én is ráírnám, hogy fúdenulla.


Csakhogy közben a mindenféle "legyünk zöldek, meg fenntarthatók" témák totál telibe találnak, és bűntudatom van, ha sok húst eszem, vagy a szaromat ivóvízzel húzom le. Ilyen szempontból meg 100%.


Azt is észrevettem, hogy ha feljön a politika egy magánbeszélgetésben, akkor az interneten olvasott szarságok miatt mindketten első szóra azt gondoljuk, hogy tudjuk, mit gondol a másik. Ez is az internet súlyos befolyásának a hatása.

2023. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 20% sztem reális az én esetemben.

Közösségi médiát szinte egyáltalán nem használok - facebookon csak üzeneteimre válaszolok, instagramra akkor megyek fel, ha olvasok egy cikket, ami érdekel, és van hozzá "illusztráció", és csak megnézem a képet.

Ami valamennyire hatással van rám, az a youtube - de oda pont azzal a céllal megyek fel, hogy engem érdeklő témákban tanácsot kapjak... engem pl. a szépségápolás érdekel, és nyomon követem az új termékeket és trendeket, de ezeknek a nagy részét nem próbálom ki, mert tudom, hogy nekem nem válna be. Viszont tök sok hasznos tanácsot is kaptam onnan, és van olyan azért néha, hogy ajánlás után veszek termékeket. Néha rákattintok hirdetésekre is, de nem minden hülyeségre, hanem tényleg csak olyan dolgokra, amik tetszenek és ki is tudnám őket használni.


Cikkeket olvasok még - nagyjából kialakult már a világképem, és csak egy cikk miatt nem szoktam gyökeresen máshogy gondolkodni, de néha egy-egy írás vagy komment fel tudja nyitni a szemem jobban bizonyos problémákra. Plusz azért ha nem is 10%-osan, de viszonylag ki tudom szűrni a kamu lájkvadász cikkeket.

2023. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szeretném magamról azt hinni, hogy tudatos média használó vagyok (kevés embert követek, köztük nulla influenszer, viszonylag magamra tudtam már szabni az algoritmust, kevés időt töltök a használatukkal), de így is van rám hatása.
2023. febr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Azt a 20%-t én is reálisnak tartanám, vagy lehet, hogy ez picivel alatta is vagyok. Például mielőtt laptopot, telefont vennék (ami nálam min. 4 évente van mondjuk), előtte szeretek rendesen körbenézni neten, nézek róla többnyelvű videókat, véleményeket, és azok alapján is hozom meg a döntést. Amikor kifogytam könyvekből, akkor is netes toplistákra pillantottam először.


Viszont tudatos fogyasztója vagyok a közösségi oldalaknak; én sem követek sok embert, Instagramon például pár előadótól és sportolótól eltekintve csakis közeli ismerősöket, ellenben influenszert véletlenül sem. Nem szokásom posztolni, illetve odafigyelek, hogy mennyit pörgetem szabadidőmben ezeket az oldalakat. Hatásvadász, klikkhajhász cikkeket is ki tudom szűrni, tudom, melyik hiteles forrásból jó, ha tájékozódom. A trendeket sem szokásom követni, nem is érdekel.

2023. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Azt, hogy földrengés (idehaza, saját érzéseink miatt gyanakodva) tényleg volt, azt az ember általában a facebookról tudja meg, szóval azt ne vegye figyelembe? Azt is a facebook fogja először megírni, hogy az oroszok atombombát villantottak. Bár akkor lehet, hogy mindegy lesz, ha az állami média csak 10 perc múlva jelenti be.
2023. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!