Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pszichológia alapjait, vagy...

A pszichológia alapjait, vagy még többet meg lehet tanulni internetről vagy könyvekből tanítás nélkül?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyen érzések, tulajdonságok rejlenek az emberekben amit nem mondanak el, de kimutatják verbálisan, vagy non verbálisan. Weboldalak vagy könyvek ajánlását szívesen veszem.

2015. nov. 11. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Az interneten rengeteg infót találsz, számomra is érdekes ez a téma. Hazudj ha tudsz c könyv is erről szól, én az egyetemen tanultam egy kis mértékben is baromira tetszett. :D 22/f
2015. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván pszichológiai eszközökkel, módszerekkel - melyek többsége empirikus kutatáson alapul - sok kimutatott viselkedés és mellé mutatott testreakciók elemezhetőek, de ezekből szerintem pont arra nem lehet következtetni, hogy egy egyén nyílt lapokkal közeledik-e egy adott személyhez/közösséghez, vagy pedig számítóan, érdekei vezénylik.


Pl. esetlenebbül, zavartabban kommunikáló egyén szándéka is lehet nyílt, még ha zavartsága miatt sunyinak is tűnik, míg egy tökéletesen szimpatikusan és magabiztosan kommunikáló egyén is lehet hogy számítóan közeledik egy közösséghez.


Utóbbi megítélése is érdekes téma, lehet erkölcsileg igazolható az is, ha máshoz/egy közösséghez számítóan állunk hozzá, akár úgy is hogy konkrétan ártani akarunk neki, ha azzal szeretteink, hazánk érdekeit szolgáljuk.

2015. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem még könyv és internet sem kellett.

Igen meglehet.

Ha érdekel valami, írj.

2015. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A második nem egészen a kérdésemere adott válszt, és ha jól tudom a hazudj ha tudsz egy sorozat(?), a harmadik válszolótól érdekelne, hogy ő milyen módszerekkel tanulta a pszichológiát?
2015. nov. 11. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!