Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nehezebb az embernek...

Miért nehezebb az embernek idősként barátokat találni?

Figyelt kérdés

Ezen elgondolkoztam. Talán azért mert sokan külsőségek alapján ítélnek és ha már nem olyan csinos valaki akkor nem nyitnak felé, nem szólítják meg.

Én ezen elgondolkoztam hogy mi lehet ennek az oka



2023. febr. 21. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Fiatalon is ugyanilyen nehéz. 26 éves vagyok, 1-2 régi haveron kívül nincsenek barátaim, barátnőm pedig soha nem is volt. A pénzen múlik minden.
2023. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az időseknek pont hogy könnyebb. Gyakran vagyok fültanúja, hogy öregemberek találkoznak, megállapítják hogy mindkettejüknek szar minden, és hogy nagyjából ugyanabból áll az életük (unokák, sütögetés, főzőcskézés, orvoshoz járás, tévézés) és így tök jól egymásra találnak. Fiataloknál ez sokkal nehezebb, mert itt még rengeteg érdeklődési kör és hobbi van, nehezebb közös pontokat találni.
2023. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Kevesebb ember között mozogsz, mint fiatalon, + mindenkinek megvan a saját élete, így sokaknak nincs ideje/kedve új kapcsolatokat ápolni. Ugye fiatalon volt egy általános iskolás osztályod kb 13 éves korodig (20-30 gyerek), és közülük lettek barátaid, akikkel délutánonként/hétvégenként együtt lógtál.

Aztán gimibe kerültél, megint 20-30 új gyerek közé, és onnan is lettek barátaid, de a régi barátaid révén megismerhettél még másokat is, plusz a gimis barátaid barátait is. És megint: nem volt sok kötelezettséged az életben, így prioritást élvezhettek a barátaid.

Aztán ha egyetemre mentél, akkor ugyanez a folyamat lejátszódott, + ott méginkább hangsúlyosak a kapcsolatok.


Felnőttként minél idősebb vagy, annál kevésbé prioritás az embereknek a barátságok kialakítása, hiszen a munka jobban lefáraszt, ráadásul az emberek jelentős részének már családja is van, szóval a szabadidejüket velük akarják tölteni. Plusz ahogy észre vettem az emberek egyre inkább befásulnak, nehezebben nyitnak mások felé, mint fiatalon.


Ez persze szar ügy, viszont attól, hogy megcsappannak a lehetőségeid, még nem jelenti, hogy ne lennének nyitott felnőttek, akik hasonlóan éreznek, mint te...


(külsőségek alapján ítélni meg inkább jellemző a fiatalokra)

2023. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Definiáld légyszi az "idős" fogalmát.

Én bárkivel simán eldumálok bármiről (bár nem vagyok idős, de idősekkel is), viszont csak azért, mert unatkozom, nem megyek oda senkihez, hogy csevegjünk. Viszont senki elől nem zárkózom el, ha ő épp barátkozni szeretne.

Lehet, hogy nem leszünk országos cimborák, vagy soha többet nem látjuk egymást, viszont közös érdeklődés mentén egész jó baráti kapcsolatok tudnak kialakulni.

2023. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert az idősebbeknek már úgy általában megvan a saját baráti köre, mindennapi elfoglaltsága. De biztosan vannak bőven, akik nyitak és nyitottak is erre
2023. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, az a sejtésem, hogy te mindenből azt szűröd le, hogy a külső alapján ítélenk....


Középiskolában hány hasonló státuszú, hasonló tapasztalatokkal rendlekezű kortársad volt körülötted? 100? 200? Az én gimimbe 650en jártak...

Most 29 vagyok és 3 éve nem jártam a zirodában, itthon ülök egész nap. De nem is nagy tragédia, mivel a kollégáim 70%-a nem is az országban van.


Szerinted a kettő közül melyik helyzetben könnyebb új kapcsolatokat létesíteni?:D

2023. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert felnőttként az ember az ideje nagy részét a munkával és a családjával tölti. Nagyon kevés idő jut arra, hogy esetleg új helyekre, új emberek közé menjen, ezért nincs rá sok esély, hogy új barátokat találjon. Ha mégis van ilyen program, ahol találkozik az ember új emberekkel, akkor meg simán lehet, hogy ők azok, akik nagyon elfoglaltak és nem akarnak hosszútávú barátságot kialakítani másokkal.
2023. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak idős korban, már önmagában felnőtt korban is nehéz.
2023. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!