Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felnőttként miért sokkal...

Felnőttként miért sokkal nehezebb barátokat találni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, régebben nagy társasági figura voltam, rengeteg jó haverral, barátokkal, és szerveztük is rendre a programokat, bulikat. Sajnos az élet másképp alakult, a régi társaság apránként szétszéledt, én pedig azon kaptam magam, hogy gyakorlatilag 1-2 baráton kívül senki nem maradt az ismeretségi körömben, de velük ha néhány havonta egyszer-kétszer tudunk elmenni valahova, így ezt nem mondanám túl interaktívnak.


Nagyon fiatalnak gondolom magam az otthonüléshez, és próbálkozom is új ismeretségeket, haverságokat kötni, de nem sok sikerrel, azt tapasztalom, hogy az emberek túllépve a középiskolán, egyetemen, stb. már nem igazán nyitottak az új "haverságok" kialakítására. Nem tudom, ti mit gondoltok erről?

Megelőzvén bizonyos jellegű válaszokat, járok programokra, olyan helyekre, ahol közös érdeklődésű emberekkel lehet találkozni, akár egyedül is elmegyek bármilyen rendezvényre, de nem sok sikerrel :)


2023. febr. 2. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
gyerekként is nehéz. én 20 éves vagyok és még soha nem voltak barátaim
2023. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Mert felnőttként (sokaknál) már csak az érdek dominál !!
2023. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 20as éveink nem túl egyszerűek olyan téren, hogy mindenki máshol tart az életben, és először itt körvonalazódik ez a leginkább, a legélesebben. Emiatt pedig az embereknek nem mindig az a prioritásuk, hogy új barátokat szerezzenek, hanem inkább a meglévők megtartása, tanulás, utazgatás, karrierépítés, családalapítás (bár ez egyre inkább kitolódik), pénz szerzés, jövő alapozása.

Illetve nehezebb is azonos érdeklődési körrel találni embereket, akik szívesen barátkoznának, főleg hosszútávon. Ezekre még az is ráépül, hogy az emberi kapcsolatok már egyre többször elhalnak, nem számítanak annyira fontosnak, mint rég.

Szóval sokszorosan nehezített a pálya, de nem teljesen esélytelen a dolog, csak nyitottnak kell lenni.

2023. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehezebb felnőttként, mert az emberek többsége már kevésbé nyitott új kapcsolatok kialakítására, inkább a meglévők megtartására törekszik. Főleg ha család is van, akkor értelemszerűen kevesebb idő marad a barátokra. Alapvetően az a baj, hogy a mai felgyorsult világban nagyon visszaszorult a közösségek szerepe, pedig évezredeken keresztül ez tartotta meg az embereket. Nagyon sokan szenvednek a közösségek hiánya miatt, csak a médiában mindig ezt a "valósítsd meg önmagad" szöveget nyomják és elhiszik.
2023. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet. Az összes gyerekkori és iskolai haverom elkopott. Mindenkinek lett 1 jó barátja akivel tartja a kapcsolatot és mennek ide oda, a többit mind hátrahagyta. Pont nem én lettem azaz 1 egyiknél sem. Próbáltam már haverkodni én is manapság de mind olyan semmilyen.. beszélgettek, ha nincs más, ha van akkor meg a háttérbe szorulsz és rád se hederít kb. Próbálok nyitni de nem igazán fogadják. Nem tudom mi bajuk lehet velem pedig mondhatni nagy az érdeklődési köröm, ha elkapom a fonalat akkor bármiről szívesen beszélgetek. Nem nézek ki szerintem rosszul szóval ezt is kizárnám, hogy a kinézetem miatt visszautasítóak. Nem tudom mi lehet a baj de inkább elengedtem ezt az egészet, megvagyok egyedül is. Bár néha jó lenne összeülni valakivel/valakikkel.
2023. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert már annyi csalódáson megy keresztül az ember a kapcsolataiban 40-es éveire, hogy nemigen hisz benne, hogy jön egy igazi barátság, ami élete végéig elkíséri. A veszteségről való félelem már erősebb, ezért nehezebb a kötődés.
2023. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!