Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy hozzam rendbe az életem?

Hogy hozzam rendbe az életem?

Figyelt kérdés
Nagyon nem érzem jól magam a bőrömben, már nem tudom milyen az, ha őszintén örülök valaminek, vagy milyen boldognak lenni vagy mikor azt érzed, hogy szeretve vagy. Nem vagyok megelégedve magammal sem külsőleg sem belsőleg. Egyre jobban bezárok, nem tudok megnyílni senkinek, túl sok olyan dolog van, ami nagyon fáj. Évek óta vannak olyan periódusaim mikor azt érzem, hogy kilátástalan a helyzetem és jobb lenne, ha meghalnék.Hatalmas önbizalmhiányom van és mindenkinél kevesebbnek érzem magam. Kilátástalannak látom az életem, nem sikerült elvégeznem az egyetemet, ami hatalmas törés az életemben, evvel szeretnék foglalkozni, de már magamat sem tartom annyinak, hogy el tudjam végezni, de erről nem tudok lemondani, egyszerűen képtelen vagyok rá, nem tudom elengedni. Félek oda visszamenni, néha rosszul voltam attól, hogy be kell járjak, gyomorideggel ültem végig a legtöbb órát, kb 40%-át tudom annak nyújtani, amire képes lennék, megbénít a stressz. El vagyok keseredve, nincs olyan ember akinek ezt kionthatnám magamból és megkönnyebbülnék, nincs senki, aki azt mondja, hogy jobb lesz. El is híztam nagyon, erre sem tudok már figyelni, nincs motivációm, hogy változtassak. Soha nem volt egészséges önbizalmam. Állandó anyagi gondjaim vannak, alig tudok kijönni hónap végére. 25 éves vagyok és azt érzem mindenről lekéstem, még sosem volt párkapcsolatom, reménytelen, hogy valaha ne albérletben éljek. Állandó harc az életem, nem tudom, hogy szedjem össze magam, annyira szeretnék egyszer büszke lenni magamra és boldog lenni, de mintha rólam nevezték volna el a lúzer szót. Mivel nem szereztem diplomát fogalmam sincs hol helyezkedjek el, reménytelen az egész, annyira szeretnék megszűnni. Kérlek, ha tud valaki valamit tanácsolni, tegye és azt is kérem, hogy, aki szememre akar hányni bármit, az ne pazarolja a karaktereket, köszönöm. Köszönöm, ha végigolvastad.

2023. febr. 22. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Azt ugye tudod, hogy több millió embernek nincs diplomája és mégis dolgozik, van szakmája, élete?

Nem kötelező diplomát szerezni, ha nem megy engedd el! Keress valami szakmát, ami érdekel és tanuld azt.

2023. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom. Ez elég súlyos lelki sérülések tünetének látszik. Nekem hasonló helyzetben egy jó terápiás osztály segített. Nem tudom, hogy erre mennyire van lehetőséged?
2023. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es tudom, de én szeretnék diplomát és el is helyezkedni benne, és bocsánat, ha ez felsőbbrendűnek tűnt, tisztelem az embereket, nem látom kevesebbnek azokat, akiknek nincs, inkább úgy érzem, hogy én nem vagyok olyan bátor és talpraesett, hogy diploma nélkül boldoguljak, és vágyom is arra, hogy meglegyen szeretek tanulni, új fogalmakat megismerni, érdekelnek a tudományok, de a stressz felemészt


2-es köszönöm, nem igazán van lehetőségem ilyesmire

2023. febr. 22. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Végezd el levelezőn, az sokkal egyszerűbb.

Pszichológushoz meg menj el, ő rendbe rak.

2023. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kitaláltam a megoldást. Most egy pár hétig próbáld ki, hogy feleannyit (vagy max 2/3) eszel mint máskor, és a maradék pénzt kezdd el gyűjteni egy kaspóba, vagy valamibe. Menjél néha ha szép idő van gyalog a suliba, legalább egy részen, de kb min. 35-40 perc folyamatos gyaloglás, közben hallgass fülhallgatón valamit ami a tanuláshoz kell. Ettől a kedved is jobb lesz. Ezen kívül gondolkozz jó egyetemen vagy e, tényleg azt akarod e csinálni, a munkakört szívesen csinálnád e amit majd tudsz ezzel a végzettséggel. Ha nem akkor nem kell befejezni, nem az a lényeg hogy ez meglegyen most, hanem hogy mi az amit szívesen dolgoznál.
2023. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon szerethető ember vagy, aki megfogja találni a hivatását! 😘
2023. febr. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!