Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy hozzam rendbe az életem?

Hogy hozzam rendbe az életem?

Figyelt kérdés

Elég értelmes és intelligens (sőt, akár okos) lánynak tartom magam, világ életemben magabiztos és határozott voltam. Sok barátom volt, a fiúk világ életemben kedveltek. Azonban a gimnázium utolsó évében betegséggel diagnosztizáltak (meg is műtöttek), nem túl súlyos, de kisebb depressziót okozott nálam. A barátaim nem tudták kezelni a helyzetet, nem értették a Pál-fordulásom, hogy miért lettem pozitív, vidám lányból, negatív életfelfogású és szomorú. Elmaradoztak. A barátom próbált kitartani, de végül ő is feladta, és szakítottunk. Mindemellett ott volt az érettségi, pályaválasztási stressz is, ami szintén rontott a hangulatomon.


Áprilisban eldöntöttem, hogy bármi van, le kell érettségiznem. Egészen jók lettek az írásbelik, amiket írtam (bár nagyon sokat tanultam rájuk, és jobb eredményre számítottam, de ez van…), de a szóbelik nem mennek. A tételeket nagyjából hármas-négyesre tudom (mert az írásbelire is kellettek), de nem visz rá a lélek, hogy tanuljak. Egész nap a sötét szobámban ülök és rosszul vagyok. Fizikai fájdalmam is van, de a lelki rosszabb. Az, hogy (a családomon kívül, akik bár segítőkészek, de tanácstalanok) senki nincs mellettem, illetve, hogy nem érzem produktívnak az életem, idegesít. Mégsem tudom rávenni magam a tanulásra. Pedig céljaim és nagy terveim is vannak a jövőmmel kapcsolatban. Csak nagyon fáj, hogy egy helyben állok.


Ráadásul az előírt diétámat sem tudom tartani, ami megint egy kudarc élmény, ami elégedetlenséggel tölt el.

Amúgy nem vagyok panaszos típus, de kikívánkozik néha, és ugye nincs kivel megbeszélni. (A szüleim készségesek, de nem akarom ijesztgetni őket.)


Már arra is gondoltam, hogy kimegyek valamelyik skandináv (nem tudom miért pont skandináv :D) országba tanulni vagy dolgozni, szünetet tartani, vagy csak új életet kezdeni.


Ha bárki, bármilyen tanácsot tud adni egy kilátástalan(nak tűnő :) ) helyzetben lévő lánynak, kérem, ne tartsa vissza!



2018. jún. 4. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Próbálj arra gondolni, hogy az egyetem (ha akarsz menni) új reménnyel kecsegtet, ott majd barátkozhatsz, ismerkedhetsz.

Én is elég szarul vagyok lelkileg, kevés dologhoz van kedvem, de engem ez "tart életben", ez motivál valamennyire.

2018. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak nyugalom, ha idáig eljutottál, a szóbeliek már menni fognak. A tanárok segítőkészek ilyenkor már, és rengeteg segítséget kapsz a tételek leírásai mellett. Ha elakadsz, és látják, hogy nem megy, mentő kérdéseket kapsz. Itt már tényleg csak az bukik meg, aki meg akar bukni és behisztizik.


Egyébként nem állsz egy helyben, éppen most érettségizel. Hamar túlesel rajta, és felszabadultabbnak fogod érezni magadat.

Ha pedig kiírnál magadból valamit, akkor nyugodtan írhatod akár nekem is. Néha névtelenül könnyebb a dolog:)

2018. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Én is most érettségizek, és már borzasztóan elegem van a tanulásból. 4 éve gürizek, keményen tanulok és már nekem is elfogyott az energiám. Nekem sincs sehova kedvem menni, egész nap itthon vagyok. Olvasok, zenét hallgatok, tanulok is azért, aztán megint olvasok. Engem csak az motivál és az életkedvet, hogy tudom, mit szeretnék tanulni ősztől és ha minden jól megy, fel is vesznek. Van két lány, akiről tudom, hogy ők is arra a szakra/karra jelentkeztek, ahova én, szóval erőt ad az, hogy együtt csináljuk végig. Hidd el, a környezetváltozás, az új emberek, az új tárgyak, amiket majd tanulunk teljesen másképp hatnak majd ránk. Na meg persze engem az is motivál, hogy ha elvégzem ezt a szakot, akkor végre azt csinálhatom, amit szeretnék. És a tanulásra is ezt motivál majd. Biztos lesz ott is olyan, ami nem annyira lényeges, sőt felesleges, ilyen mindenhol van, de a célom felé akkor is tanulással jutok el és ez hihetetlenül nagy erőt ad ahhoz, hogy kibírjam a szóbeliig, na meg magát a szóbelit is.


Minden jobb lesz, csak még bírd ki egy kicsit. :)

2018. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
* és az ad életkedvet, bocsi
2018. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én amikor ilyen állapotba kerülök, akkor motiváló zenéket hallgatok, mint pl ez: remélem segít egy picit:


https://www.youtube.com/watch?v=94dY-QxjDiE

2018. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1. SOHA ne bánkódj olyan emberek miatt, akik a legnagyobb bajban hagynak el, mert ők NEM a barátaid


2. csinálj egy jó érettségit, felvételizz

3. az egyetem új embereket hoz az életedbe, ők úgy ismernek, meg, hoagyan TE akarod (nekem az egyetemi barátnőm még megvan, a középiskolás már rég kikopott mind)


4. énekelj, olvass, ÍRJ (akár "csak" naplót, az érzéseidet, segít, hidd el), tanulj új dolgokat, ne zárkózz be, hidd el, öngeneráló, ördögi kör :(

2018. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Depresszióra a legrosszabbak a hideg, sötét skandináv országok. A nyár max 2 hét. Ez nagy butaság lenne.

Engem annak idején az motivált, hogy végre olyat tanulhatok, ami érdekel, meg hogy az egyetemen majd biztos lesznek értelmes, jó frj emberek...

A diéta miért kell, a betegség miatt?

Az igazi barátok nem hátrálnak meg, ha a barátjuk egy rosszabb korszakon megy keresztül, ezeket felejtsd el!

Nekem a betegségem alatt nagyon sokat segítettek a szüleim, a szerető környezet. Ez a fontos. Csak pozitívan szabad gondolkodni, minden negatív xarságot ki kell zárni!

2018. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!